Munatopskid
7.7
3 hindajat

19. Munatopskid
Helle Laas

Munatopskid on munakarpidest tehtud peadega kanad, kuked, rebased ja öökullid. Lugu ja nukud on lihtsad. Tehke järele ja (taas)kasutage – nii kodus kui ka lasteaias! Autor ja lavastaja HELLE LAAS Kunstnik GUNTA RANDLA Mängivad LIIVIKA HANSTIN, ANTI KOBIN, MIHKEL TIKERPALU Vanusele 3+


Lisas cantabile 30.07.2013
Pane hinne:
Ajuloputus
7.5
4 hindajat

20. Ajuloputus
Duda Paiva

Eestis seninägematu sümbioos nukukunstist, tantsust ja draamast tunnustatud brasiilia-hollandi koreograafilt ja nukulavastajalt Duda Paivalt! „Ajuloputus” on mugandus poolautobiograafilisest tekstist „Detox the Dummy”, mille kirjutas helilooja Allan Segall. Kasutades Segalli lugu inspiratsiooniallikana, muutis Paiva tema sõnad visuaalseks teatriks, kasutades koreograafiat, liikuvaid esemelisi objekte, füüsilisust ning huumorit. Duda Paiva lavastused räägivad inimestest, nende unistustest, hirmudest ja armastuse otsimisest. Abstraktse tantsu ja reaalsete esemete ühendamise kaudu loob ta maagilisi maailmu, kus kõik on võimalik. Duda Paiva (Eduardo de Paiva Souza) on õppinud tantsu ja näitlemist Brasiilias, Indias ja Jaapanis; 1996. aastast elab ja tegutseb ta Hollandis. Duda Paiva otsingud tantsu-, nuku- ja videokunsti ühendamisel said 1998. aastal alguse lavastusest „Loot” („Saak”). 2004. aastast juhib ta koos Paul Selwyn Nortoniga teatrit DudaPaiva Company, mis on teerajajaks moodsa tantsu, visuaalse teatrikunsti ja uue meedia uuenduslikul kokkusulatamisel. Trupi originaalsuse tuumaks on vahtkummist esemete omapärane kasutamine – see tagab avaramad väljendusviisid ja pakub tantsija liigutustele paindlikku täiendust. Lavastaja ja koreograaf DUDA PAIVA (Brasiilia/Holland) Stsenaariumi autor ja helilooja ALLAN SEGALL (USA/Holland) Nukukunstnuk JIM BARNARD (UK/Holland) Lava- ja kostüümikunstnik KASPAR JANCIS Dramaturg VAHUR KELLER Lauluõpetaja KAIRE VILGATS Tõlkija JOHANNES KANGUR Lavastaja assistendid MANUELA SARKISSYAN (Bulgaaria), ALICE KIRSIPUU Mängivad TAAVI TÕNISSON, ANDRES ROOSILEHT, KAISA SELDE, SANDRA LANGE, JEVGENI MOISSEJENKO Sihtgrupp: noored ja täiskasvanud


Lisas cantabile 30.07.2013
Pane hinne:
Piip ja Tuut köögis
7.3
3 hindajat

21. Piip ja Tuut köögis
Linnea Happonen

See on lugu kohtingust, kus üks kloun kutsub teise õhtusöögile. Mis sest, et nad on sõbrad ja tunnevad teineteist juba pikka aega, aga alati on ju põnev leida postkastist üllatuskutse. Sellistel puhkudel pannakse selga kõige ilusamad riided ja kaetakse laud imeliste hõrgutistega. Tule kaema ja võta eeskuju. Piip ja Tuut tegid selle etenduse esimese hooga täiskasvanutele. Paljud vanemad võtsid ka lapsed etendusele kaasa ja lustisid üheskoos. Sedamoodi olemegi kõiki teatrisse kutsunud juba kogu perega. Lavastus ”Piip ja Tuut Köögis” on sõnadeta, mis tähendab, et etenduses ei räägi keegi ühtegi sõna. Kõik on arusaadav sõnadetagi. Ehk nagu inglise keeles on tavaks öelda ”non-verbal theatre” või ”mime clownery”. Sellest etendusest saavad isegi inglased aru!


Lisas cantabile 21.03.2013
Pane hinne:
Prints ja kerjus
7.2
17 hindajat

22. Prints ja kerjus
Andres Puustusmaa

Mark Twaini põneva noortejutustuse ainetel loodud ooper räägib kahe poisi uskumatutest seiklustest. Ühel ja samal päeval sündinud Walesi troonipärija Edward Tudor ja Londoni kerjuspoiss Tom Canty on sarnased nagu kaks tilka vett! Edward unistab vaheldusrikkast elust vabaduses, kus keegi teda ei käsuta ning Tom tahaks üle kõige maailmas nautida külluslikku eluviisi, kus pole puudust maiustustest ega kuninglikust meelelahutusest. Nad kohtuvad juhuslikult ja vahetavad riided ning… ka elud? Karmis tegelikkuses, kus ähvardavad Londoni pimedatel tänavatel varitsevad mõrtsukad ja keerubid ning lossis, kus petturite pea kohal ripub halastamatult timuka kirves, õpitakse tundma üksteise elude pahupoolt. Pöörased seiklused, milles kummagi poisi elu ripub sageli juuksekarva otsas, viivad Tomi ja Edwardi taas kokku ning nende saatuse otsustab küsimus, mille vastust võib teada ainult päris prints… Estonia laval kehastavad peategelasi Tallinna Linnateatri noored näitlejad, kaksikud Märt ja Priit Pius. Priit Pajusaar / Mark Twaini jutustuse ainetel Aapo Ilvese libreto ja dramatiseering Maailmaesietendus Rahvusooper Estonias 26. jaanuaril 2013 Dirigendid: Mihhail Gerts, Risto Joost Lavastaja: Andres Puustusmaa Koreograaf: Elo Unt (Eesti Tantsuagentuur) Kunstnik: Ingrid Proos Valguskunstnik: Anton Kulagin Orkestreering: Tõnis Kõrvits / Rasmus Puur Koreograafi assistent: Üüve-Lydia Toompere


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mark Twaini jutustus „Prints ja kerjus“ või selle ainetel tehtud filmid meenutavad paljudele nende lapsepõlve, nii ka mulle. Seetõttu läksin huviga meie edukate Eurovisiooni-laulude kirjutajate poolt noortele (alates 10. eluaastast) loodud muusikali vaatama. Ilmselt ei mõju Mark Twaini nimi tänastele teismelistele sellise magnetina kui omal ajal minule, Priit Pajusaare-Aapo Ilvese nimi toob aga täna saalid täis.
Kavalehel ja reklaamidel on teost nimetatud küll ooperiks, kuid selline žanrimäärang pole just kõige õigem, termin 'muusikal' iseloomustab seda tunduvalt paremini.

Lavastaja Andres Puustusmaa on osanud tüki lavale tuua just teismelistele arusaadavas võtmes, actionit jätkub kuni etenduse lõpuni, veidi kisub tempot maha vaid teise vaatuse vanglastseen. Lava on enamuse ajast tegelastega täidetud, mulje ülerahvastaatud Londoni agulist ja priiskavast-sagivast õukonnast on üsna tõesed. Kunstnik Ingrid Proos on loonud kergesti muudetava ja selgelt mõjuva lavakujunduse, mis sekundiga võib muutuda prügihoovist kuningalossiks ja vastupidi. Pilkupüüdvad on kuninga õukonna kostüümid, kunstnik on neid luues lähtunud ajaloolistest rõivastiilidest segades neid kaasaja mallide ja materjalidega. Punkti panevad neile kõrged rokokoo-parukad fantaasiarikaste kaunistustega.



Lavastuse vaieldamatuteks staarideks on Priit ja Märt Pius (kerjuspoiss Tom ja prints Edward), kes vaatamata oma tagasihoidlikule lauluoskusele oskavad laval oma näitlejasarmi eksponeerida ja end publiku lemmikuks mängida. Õnneks on helilooja sellega arvestanud ja muusikaliselt keerulisemad partiid kirjutanud professionaalsetele lauljatele. Puudust jäin tundma meeldejäävast meloodiast, hitist, mida peale etendust koduteel olles ümiseda oleks võinud ja ehk raadio Elmar oma reperturaari valiks.



Kaksikute fenomen töötab täiega ja ega kindlale veendumusele, kes on kerjus ja kes prints, kumb on Priit ja kumb Märt, on publikul raske jõuda.
Oma osa etenduse õnnestumisel on kindlasti ka Aapo Ilvese vaimukatel tekstidel, mida küll aeg-ajalt tuleb lava kohal olevalt tabloolt lugeda (ehk aitaks helipuldi oskuslikum kasutamine). Toredate osatäitmistega jäävad meelde Jassi Zahharov kerjuspoisi isa ja kuningana, Juuli Lill Tomi emana ja Märt Jakobson kereka lordprotektorina. Kõige ilusamad viisid on helilooja kirjutanud Janne Ševtšenkole (Jane), kes neid ka meisterlikult ja silmapaistva naudinguga esitab.

Etenduse lõppedes saab lisaks Piusi-poistele suurimate ovatsioonide osaliseks ka dirigent Risto Joost, mis on veidi üllatav seetõttu, et poleks osanud arvata peamiselt lastest koosneva publiku oskust hinnata dirgendi tööd.

Estonial on läinud korda tuua ooperiteatrisse saalitäite kaupa noori, loodetavasti leiavad neist paljud tee sellesse majja ka hiljem, siis juba mõnda päris ooperit vaatama. Seda asjaolu peangi kõige suuremaks õnnestumiseks.”

08.02.2013 08:18 - Toomas Zupping
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Lutsu kivi ja lutsukomm ehk saladuslik piibujutt
7.0
2 hindajat

23. Lutsu kivi ja lutsukomm ehk saladuslik piibujutt
Tarmo Tagamets

gal maast leitud asjal on oma lugu. Kommipaber teab loo rääkida lapsest, kes tema kommi ära sõi. Kinda- ja sokipaar teavad rääkida loo emast ja isast, kes rääkisid mulle loo vanaemast, kes oskas neile öelda, kes kommi ära sõi. Vanaemast, kes kogus asju ja jutte kaugetest maadest ja nende inimestest. Neis juttudes on palju saladusi ja ilusaid tarkuseteri. Need on kaugete maade muinasjutud, kus räägitakse palju magusast ja muusikast. Lavastuse algmaterjalideks on eesti, läti, ungari, hiina ja meie vanaemade muinasjutud. Lavastaja/kunstnik: Tarmo Tagamets Mängivad: Markus Truup, Sander Soon, Siim Sareal, Kristi Kilgast, Merlin Hurt


Lisas cantabile 21.03.2013
Pane hinne:
Dara-Bara
7.0
4 hindajat

24. Dara-Bara
Anti Kobin

Kogupere suvelavastus Tallinna Teletorni õuel. Igapäevaselt Tallinna Teletornis elav tehnikahuviline tegelane ETI satub ühel öösel läbi oma “zuumimasina” tundmatule planeedile. Planeet, mille nimi on DARA-BARA erineb ETI kodust peaaegu kõiges: sealne loodus on teistsugune, lõhn ja hääled erinevad, üldse - seal on kõik arenenud hoopis teisiti kui planeedil Maa. Mis ja kes ootavad ETI-t ees uuel planeedil? Kas sealsed elanikud võtavad ta sõbralikult vastu? Kuidas planeedilt minema saada, kui sõiduvahendi aku tühjeneb ja elektrit ei ole? Kuidas ETI DARA-BARA planeedil hakkama saab, mis seiklustesse ta satub ning kas ta jõuab tagasi koju?
Tegemist on fantaasiaküllase etendusega, mis räägib erinevate kultuuride üksteisemõistmisest. Kuidas mõista võõraid, kes tunduvad meist väga erinevad? Lugu sellest, et ka ilma sõnadeta on võimalik teineteisest aru saada. Etenduses saab näha fantaasiaküllaseid tegelasi, tsirkust ja akrobaatikat, teadusteatrit, põnevat koreograafiat ning kõike seda saadab lavastuse tarbeks loodud originaalmuusika. Lavastusele on kirjutanud originaalmuusika STIG RÄSTA, mida esitab teiste seas ka esimest korda näitlejana üles astuv laulja ELINA BORN.
Tegijad: Autor: Erni Kask (Rakvere Teater) Lavastaja: Anti Kobin (SA NUKU) Kunstnik: Anni Varm Muusika: Stig Rästa Koreograaf: Olga Privis (Vene Teater) Näitlejatena on laval: laulja Elina Born, näitlejad Merilin Kirbits, Maarius Pärn, Jevgeny Moissejenko (SA NUKU) ja akrobaat Anni Veskimäe (OMA Tsirkus). ETENDUSED JUULIS:
esietendus: 9.07 kell 18.00
10.07 kell 18.00
19.07 kell 15.00
20.07 kell 15.00 ja kell 18.00
ETENDUSED AUGUSTIS:
2.08 kell 15.00 ja kell 18.00
6.08 kell 18.00
7.08 kell 18.00
8.08 kell 18.00


Lisas Uus 01.06.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Laps räägib kodus ikka veel dara-bara keeles :) ”

21.07.2014 20:19 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0