Apple TV kasutamine
Apple TV on hetkel üks soodsamaid ja kvaliteetsemaid nn meediabokse, mille abil nii fotosid, videosid kui muusikat suurde telerisse ja/või sellega ühendatud kõlarisüsteemi mängida. Meediafailid võivad asuda kas arvutis, kuhu on installeeritud iTunes tarkvara (tasuta) või mobiiltelefonist-tahvelarvutist. Viimaste puhul on asjas aga konks, nimelt toimib neist nutiseadmetest meedia striimimine vaid iOS seadmetega (iPhone, iPad, iPod), ehk nendega, mida Apple ise toodab. Ka iTunes tarkvara on muide Apple'i enda toodang.
Apple TV tõeline jõud ongi tajutav just siis kui omad iOS seadmeid, sest sel juhul saad video/muusika mängimist alustada näiteks pihuseadmes, selle suvalisel hetkel nupuvajutusega telerisse suunata, videot juhtuda (paus, kerimine) ning suvalisel hetkel uuesti oma telefonist või tahvelarvutist vaatamist jätkata. Fotod, mis laetakse sinu Photo Stream'i, muutuvad aga Apple TV ekraanisäästjaks, nii et tehtud pildid ei jää peagi peale pildistamist unustusse, vaid juba mõni sekund hiljem on need (soovi korral) telerist vaadatavad ning mõni minut peale Apple TV inaktiivseks jätmist, hakkavad need kenasti disainitud liikumise võtmes maha mängima. Samuti saad pilte muidugi suvalisel hetkel ka ise esitada ja valida, milliseid näitad.
Kui sul aga iOS seadet kodus pole, siis läbi iTunes'i, mis toimib nii Windowsi ja Mac'i arvutitel, on audio ja video mahamängimine lihtsamast lihtsam.
Äärmiselt mugav on see, et seadmete omavahelist "paaritamist" sisuliselt tegema ei pea. Piisab sellest, et nii Apple TV kui sinu arvuti ja/või iOS seade asuvad samas võrgus. Apple TV'le sobivad nii kaabliga kui WiFi võrgud.
iPhone'is ja iPadis tekibki kohe kui Apple TV on võrku lülitatud iga video juurde (jah, ka YouTube'i jms videote juurde) nupp, mis lubab valida, kas soovid videot vaadata samas seadmes või saata heli ja pildi telerisse.
Kui käivitad iTunes'i märkad, et kas sinna on tekkinud samasugune ikoon. Tehnoloogiat, mis lubab pildil ja helil niimoodi mööda ruumi rännata, nimetab Apple AirPlay'iks ning tähistab seda sellise märgiga:
Kui valid nüüd mistahes loo, mis sul iTunes'is leidub, saadki selle kohe oma telerisse ja sellega ühendatud helisüsteemi maha mängida. Kui sul on tuju aga videot vaadata, siis siin tekib esimene piirang. Nimelt peavad vaadatavad videod olema MP4 fortmaadis. AVI, DivX, XviD, WMV jms ei toimi. Kehv lugu? Mitte eriti, ja seda kahel põhjusel. Esiteks on juba mõnda aega interneti standardiks olnudki just nimelt MP4 videoformaat ning isegi kahtlastel torrentisaitidel pakutakse videosid just nimelt selles formaadis. Teine põhjus on see, et isegi kui satud mingi vana video otsa, mis sul arvutis lesib ja nüüd uhiuues Apple TV's mängida ei taha, saad selle lihtsalt sobivasse formaati konverteerida.
Parim ja lihtsaim lahendus video konvertimiseks MP4 formaati on ilmselt Miro VideoConverter (tasuta: http://www.mirovideoconverter.com/), väga kiidetakse ka prantslaste HandBrake programmi (tasuta: http://handbrake.fr/). Mõlemad võimaldavad tekitada konverteeritavatest videotest ka nimekirja, ehk võid oma arvuti hommikul tööle jätta ja järjest sellel kõik soovitud videod ära konverteerida lasta.
Kuna kõiki oma videofaile iTunes'i kataloogi pista ei pruugi tahta, soovitame teha ühe eraldi kataloogi (näiteks "AppleTV videod"), kuhu kõik soovitud MP4 formaadis videod kopeerida ning iTunes'is alati selle kausta sisu nähtaval hoida.
Kui iTunes sinu Apple TV tuvastab, ilmub selle kasutajaliidesesse uus nupp, mis algul on musta värvi, märkides seda, et videot ei edastata veel ühtegi teise seadmesse:
Kui nüüd sellele klõpsata, ilmub rippmenüü, millest saad valida, kuhu seadmesse soovid muusikat või videot mängida:
Kui valid siit Apple TV, saadetaksegi nii pilt kui heli sinna, AirPlay ikoonike värvub siniseks ning kohe kui iTunes'is mõnele muusikapalale või videofailile topeltklõpsu teed, näed, et see mängitaksegi maha hoopis teleekraanil ja sinna ühendatud kõlaritest.
Kui sul aga ühtegi videofaili veel iTunes'i kataloogi saadud ei ole ning mõtled, kuidas seda teha, siis õpetus on siinsamas.
Faile saad iTunes'i kataloogi (kus need automaatselt ilmuva alajaotuse Movies alla) tõsta kas ühekaupa või tervete katalkoogidena. Ühekaupa tõstes tuleb valida ülemisest menüüst File > Add File To Library:
Seejärel avaneb sirvija aknake, kust saad vajaliku faili üles otsida topeltklõpsu või käsuga "Open" see kataloogi lisada.
Nagu eelpool öeldud, on aga nutikas mõte teha endale Apple TV jaoks eraldi kataloog ning lisada kõik uued videod sinna -- siis on sul üks kindel koht, mille alati iTunes'i kataloogis värskendada saad. Kui oled sellise kataloogi teinud, siis vali ülamenüüst File > Add Folder To Library. Edasi otsi üles kaust, mida lisada soovid ning vali see. Kohe sünkroniseeritakse videofailid iTunes'i kataloogi ning need ilmuvad jaotusesse Movies.
Nüüd jääb üle vaid soovitud videol klõpsata, kas enne või peale seda ülemisest AirPlay nupust Apple TV väljundiks valida ja võid kinoõhtut alustada. Sinu valiku jätab iTunes meelde, nii et järgmine kord pakub ta kohe võimalust video/muusika Apple TV'sse mängida.
30.07.2013 23:08 t6nis76
Chromecast lööb vist selle süsteemi mättasse, ei mingeid konverteerimisi ja iTunesi: http://www.google.com/intl/en/chrome/devices/chromecast31.07.2013 14:05 Nimetu
On enne olnud ka jutte kõigest, mis kõik muu mättasse lööb, aga ära aja pressiüritust/reklaamjuttu päris maailmaga segi. Oled Chromecasti kasutanud, et nii hästi tead?The Verge:
31.07.2013 14:08 Nimetu
Muide, konverteerida ei ole tänapäeval vaja, sest kõik asjad on nagunii MP4 formaadis.Kuum teema
Viimati lisatud
-
6.58 hindajat
Padise Kastell
Lisas sonicPRO25.07.2020PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud. -
6.011 hindajat
POMO Restorante
Lisas sonicPRO17.02.2020PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud. -
103 hindajat
Vaba ja metsik. Julgusest elada oma reeglite järgi.
Merit RajuLisas bergeenia 29.01.2020
Nõuanded ja soovitused
- Arvustus.com TV
- Kinginimekiri
- Kinginimekiri-jõulusoovide-täitmine
- Nohu ja köha vastu aitab inhalaator, nebulisaator
- Kuidas valida rehve? Millised rehvid osta?
- Millist e-lugerit osta?
- Kuidas valida telerit? Millist telekat osta?
- Kuidas valida monitori?
- Kuidas valida telefoni? Millist telefoni osta?
- Kuidas valida sülearvutit?
- Kuidas valida tahvelarvutit?
- Kuidas valida printerit?
- Kuidas valida digikaamerat?
- Kuidas valida objektiivi?
- Kuidas valida kõrvaklappe?
- Millist peegelkaamerat osta?
- Millist pesumasinat osta?
- Kuidas valida kuivatit? Milline pesukuivati osta?
- Kuidas valida robottolmuimejat? Millist robottolmuimejat osta?
- Millist autot osta? Autovaliku lihtsustaja aitab!
- Elektriline hambahari
- Mida kinkida jõuludeks?
- Kasulikud Androidi rakendused
- Kasulikud Eesti Androidi rakendused
- Eesti TV ja Android - kuidas Androidiga Eesti telekanaleid vaadata
- Kuidas mängida Ingressi? Mänguõpetus ja nipid
- iPhone ja iPad rakendused
- Eesti iPhone appid, iPad rakendused
- Parim kohv Tallinnas
- Apple TV kasutamine
- Millist madratsit osta?
- Milline väline kõvaketas osta?
- Mida osta beebile?
- Parimad Mac programmid
- Kuidas valida dokumendihaldust?
- Nutikell
- Milline kohvimasin osta?
- Kuidas valida kitarrikeeli?
Sisuturundus
- Kas mobiilne internet jätab desktop arvutite kasutamise ajalukku?
- Milline televiisor sobib Sinu koju?
- Milline Apple arvuti valida – kas Macbook Pro või Air?
- Miks on oluline kanda tööriideid ja kuidas neid hooldada?
- Kuidas kujundada vannituba kaunilt?
- Nutikad nõuanded, kuidas valida ja hooldada kodumasinaid
- Millist tüüpi pesumasin täidab sinu pere vajadused?