- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
1. Porsche Panamera
Mootor:V-8, otto, 4806 cm³ Võimsus:294 kW (400 hj) 6500 p/min Pöördemoment:500 Nm 3500–5000 p/min Käigukast:seitsmekäiguline automaatkäigukast Tippkiirus:283 km/h Aeg 0 - 100km/h:5,4 s Kütusekulu(l/m/k):16,0/7,9/10,8 l / 100 km
Lisas Autoleht 04.05.2010
“Ehkki ka tagaistmel pole kurta millegi üle, avalduvad Porsche Panamera peamised võlud siiski roolitaga.
Võimsaid mootoreid, kiirust ja hulgaliselt seadistusvõimalusi pakuvad ka Panamera rivaalid BMW 7. seeria, Mercedes-Benzi S-klass, Audi A8, kuid leidub siiski üks raskesti seletatav asjaolu, mis teeb Panamera eriliseks. Asi pole vaid Porsche margi eriti sportlikus maines, ka teiste nimetatud markide trofeekappide riiulid vajuvad looka võidusõidukarikate raskuse all.
Vastus peitub emotsioonides, seda alates auto disainist kuni istme sportlike vormideni, roolist vasakul asuvast süütelukust kuni näidikuplokil kesksel kohal trooniva tahhomeetrini. Ning lõpuks tundes, kui see kooslus ellu ärkab, V-8 hääle puhtaks köhatab, pööreteosuti punase jooneni viskub ning kiiruseseier 330 kilomeetrini tunnis ulatuval skaalal end välja sirutab.
Panamera sõidab tavatempos nii linnas kui ka maanteel nagu luksusauto ikka. Reguleeritav amortisaatorite jäikus annab sõitjatele võimaluse end mugavalt tunda kehvematelgi teedel, samas seada auto sportlikult trimmi paremates oludes. Rehvimüra kostub peamiselt pinnatud ja rööpasse vajunud teedel eelkõige tagant, sest laiad rehvid ei mahu vagudesse ära. Korralikul asfaldil kahanevad kõik kõrvalised hääled, mootorit justkui polekski pardal.
Keretüübi iseloomustamine tehnilises passis kirjas oleva luukpärana pole vale, kuid kõlab liiga proosaliselt. Nimetagem Panamerat sportsedaaniks, liiati, et sporti joonistasid disainerid kerekujusse sisse enam kui midagi muud, kuid kadunud pole ka luksusautole vajalik väärikus. Kas või selline pisiasi, et tagaspoileri, mis võib mõnele tunduda kerglane, saab pakiruumiluuki ära peita ning kui tuju vastav ja/või selleks vajadus, sealt nupuvajutusega välja sõidutada.
Sisemuseski kombineeritakse sportlikkus ja luksusauto väärikus õnnestunud moel: esmaklassilised materjalid ja filigraanne koostetöö, koos keskkonsoolilt tagaistme suuunas tormava nupulaviiniga. Nuppe leidub Panameras tõesti palju, kuid sportlikke ambitsioone silmas pidades ei saa pahaks panna, kui otseteid eelistatakse kesklülitiga süsteemile. Pealegi näeb komplekt äärmiselt efektne välja.
Miinused: hind, nähtavus taha, mass
Plussid: kiirus, mugavus, juhitavus stiil, kvaliteet
Kokkuvõte: sportlik luksusauto, mis pakub elamusi nii sõitjatele kui ka juhile.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
2. Honda Accord (2003-2007)
Mootor: 2.4 R4 DOCH i-VTEC (140 kW)
Käigukast: 5-käiguline automaatkäigukast
Lisas Priit
“Kui paljud räägivad, et Legend on Honda lipulaev siis minu meelest on selleks siiski Accord.
Läbi aastate olnud väga mugav ja kasutajasõbralik mudel.
See antud mudel on minu meelst üks parimaid õnnestumisi üldse!
Kui vaja, saab ökonoomselt kulgeda kid samas nõelab väga tigedalt kui selleks peaks soovi olema.
Sõidumüra on kenasti summutatud. (eks kõik sõltub ka kindlasti rehvidest)”
Martin Von Kask on seda arvustust muutnud: 06.03.2015 15:34
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
3. BMW 7. seeria (2008)
Mootor: R-6, otto, 2979 cm3, Võimsus: 240 kW 326 hj 5800 p/min, Pöördemoment: 450 Nm 1500 - 4500 p/min, Käigukast: 6käiguline automaatkäigukast, Tippkiirus: 250 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 5,9 s, Kütusekulu(l/m/k): 13,8/7,6/9,9 l/100 km.
Lisas Autoleht 03.05.2010
“See, et 7. seeria BMW sulatab sportsedaani ja luksusauto ühte, pole uudis, küll aga viis, kuid viienda põlvkonna „seitsmes” seda teeb.
Jättes skaala keskkoha paika, laiendab uus „seitsmes” seda mõlemast otsast nii sportlikkuse kui ka mugavuse-esinduslikkuse suunas.
Mõistagi ei käi jutt vaid sõiduomadustest, vaid auto olemusest laiemalt. Alustades kas või välisdisainist: juhitavusele stabiilsust ja sõitjateruumile ruumikust lisavast pikast telgede vahest johtuva visuaalse kohmakuse tasakaalustavad lühike eesmine ülend ning massiivsele mootorikattele järgnev tahapoole nihutatud sõitjateruum koos madala katusejoonega. Rohkem kui viie meetri pikkune „seitsmes” näeb välja trimmis, väljavenitatusest pole juttugi.
Kui sõitjateruumi kujundust püüda millegagi võrrelda, passiks paremini moodne kontor kui kodu. Või siis pigem nõupidamisruum kui sigarisalong. Asjalikkus kõlab peamise märgusõnana, sellest hargnevad kõik teised. Tipptasemel materjalid ning eeskujulik koostöö kuuluvad luksusauto juurde enesestmõistetavalt nagu ka tähelepanu detailidele.
Miinused: hind
Plussid: sõiduomadused, tehnika, viimistlus, mugavus
Kokkuvõte: tipptasemel esindusauto, mis on ühtaegu nii mugav kui ka hästi juhitav.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
4. Audi A6 (2008)
Alates 2008. a mudel. Mootor: V-6, otto, 2995 cm3, Võimsus: 213 kW 290 hj 4850 - 6800 p/min, Pöördemoment: 420 Nm 2500 - 4850 p/min, Käigukast: kuuekäiguline automaatkäigukast, Tippkiirus: 250 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 5,9 s, Kütusekulu(l/m/k): 13,3/7,2/9,5 l/100 km.
Lisas Autoleht 27.04.2010
“Audi A6 värskendatud välimus ja sisemus ununevad juhil kohe, kui uus ülelaadimisega V-6 asub oma võimeid näitama. Kuuesekundiline kiirendusaeg paigalt sajakilomeetrise tunnikiiruseni ning valmisolek koheseks jõudemonstratsiooniks peaaegu igas gaasipedaali asendis ei tähenda, et A6 valgelt särgilt võiks leida plekke või lipsusõlm oleks lastud lõdvaks. Testis mõõdetud kuues kiirendussekundis või välkkiiretes möödasõitudes pole midagi higist, need käivad justkui muuseas.
Mootoreid leidub valikus ühtekokku kümme: võimsus jääb vahemikku 136st 580 hobujõuni, viimast pakub teadagi RS 6.
18tollistele velgedele tõmmatud madala profiiliga sportlikud rehvid ei muuda sõitu auklikul teel just ülimugavaks, kuid mitte ka ebamugavaks. Küll aga üllatab A6 klassi kohta suhteliselt kõrge sisemüraga pinnatud ja naastrehvidega karestatud teekattel, samas kui kruusakivide klobin on hästi summutatud ning tuulemüra ei pääse sõitjaid häirima.
Miinused: baasvarustus, sisemüra
Plussid: uus mootor, juhitavus, lisavarustus, soliidsus
Kokkuvõte: soliidne esindusauto, oma kiiruse ja võimsuse kohta ökonoomne, palju lisavarustust, vähevõitu baasvarustust”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
5. Audi A8 (2002-2007)
Lisas Autoleht 27.04.2010
“D3 kerega A8 on Audi kolmas katse luua maailma parimatele luksusautodele võrdväärset konkurenti. Suures plaanis see Audil ka õnnestus, sest mootorid, käiguosa, kere ning eelkõige sõitjateruum on igati peamiste konkurentide vääriline.
Konkreetsed ning puhtad jooned jätavad Audi tippmudelist stiilse ja kvaliteetse mulje. Audi A8 on ka oma segmendi üks ruumikamaid, neli täismeest mugavalt mahutada (eriti veel L-versioonis) pole mingi probleem. Võiks väita, et turul ei ole teist nii õdusa ja kvaliteetse sõitjateruumiga masinat kui Audi lipulaev.
Üldiselt loetakse A8 mootoreid suhteliselt pommikindlateks (eriti enamlevinud V-8d) – eeldusel, et nende eest hästi hoolt kantakse. Hooldus on siiski kallis, sest näiteks hammasrihma vahetuseks tuleb esiosa suuresti lahti võtta (koos vajalike lisatöödega kulub esinduses suurusjärgus 30 000 krooni).
Eelkäijaga võrreldes on veermik vastupidav. Paljud autod on varustatud õhkvedrustusega, mille rikete korral (tavalisemad õhukompressori rikked ja süsteemi lekked) kipuvad remondiarved siiski kosmiliseks minema. Samas pole õhkvedrustusega massiliselt probleeme olnud. Pidurid on esmaklassilised. Probleemse kohana võib märkida elektrilist käsipidurisüsteemi, mille juhtplokk võib rikneda. Automaatkäigukastidega üldiselt muresid ei ole, kuid probleemide korral on kulud suured, seega tasub enne ostu sujuvas käiguvahetuses veenduda.
Miinused: kallis üleval pidada, vedrustusmugavus jätab soovida, elektroonikaprobleemid
Plussid: nelikvedu, disain, viimistlus, tasemel mootorid
Kokkuvõte: Audi A8 on kvaliteetne, võimas ja esinduslik. Kui suured jooksvad kulud ei hirmuta, siis on see väärt ost.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
6. Škoda Octavia
Mootor:R-4, otto, 1197 cm³ Võimsus:77 kW (105 hj) 4500–5500 p/min Pöördemoment: 175 Nm 1400–4000 p/min Käigukast: 6käiguline manuaalkäigukast Tippkiirus: 196 km/h Aeg 0-100km/h: 10,3 s Hooldevälp: 15 000 km Kütusekulu(l/m/k): 4,9 l / 100 km Garantii: 4 aastat või 120 000 km
Lisas Autoleht 27.02.2016
“Volkswageni grupi väikekeskautode uuendamise jadale pani punkti Škoda Octavia. Õigem oleks siiski öelda, et mitte punkti, vaid hüüumärgi.
Octavia disain rõhub lihtsusele, niisuguse kujustusstiili pluss on pikk iga, näiteks ka eelmine Octavia näeb praegugi täiesti tänapäevane välja, kuid miinuseks peavad need, kes vaimustuvad näiteks Leónist, igavust.
Omadus, mille üle lihtsalt ei saa vaielda, on aga uue Octavia keskklassi trügivad nii sise- kui ka välismõõtmed ja sõiduomadused, viimast just võimsama mootori ja keerukama tagavedrustuse puhul, eeldatavalt vägagi rikkalik põhivarustus ning lai lisavõimaluste loetelu väikekeskklassile tüüpilise hinna foonil.
Ruumi jagub Octavias tõesti palju, seda saavad nentida nii esi- kui ka tagaistmel sõitjad; üldmulje sõitjateruumist on äärmiselt kvaliteetne ja läbimõeldud. Näiteks uue info- ja meelelahutuskeskuse kasutamine sujub tänu puutetundlikule ekraanile ning nutitelefonide ja tahvelarvutitele sarnasele funktsionaalsusele eriti lihtsalt, telefoni sidumine auto helisüsteemiga on mõne hetke küsimus.
Sõltuvalt varustustasemest saab uue Octavia juht kasutada hulka abistavat elektroonikat: olgu nimetatud näiteks adaptiivne kiirushoidik koos avariihoiatussüsteemi ja automaatpidurdusega, automaatne lähi- ja kaugtulede ümberlülitus, parimisassistent, liiklusmärkide tuvasti, juhi erksuskontroll ja sõidurajakorrektor.
Esmakordselt kuulub Škoda varustusse avariijärgne automaatpidurdus, mille eesmärk on ära hoida juba löögi saanud sõiduki paiskumine järgmisesse kokkupõrkesse. Pärast õnnetuse juhtumist pidurdab süsteem Octaviat automaatselt ja hoiab ära või vähemalt vähendab võimalust vallandada kokkupõrgete jada.
KOKKUVÕTE
Ruumikas ja praktiline pereauto, mis suudab pakkuda ka sõidurõõmu. Detailselt varustus- ja hinnainfot veel ei ole, kuid eelinfo järgi peaks seegi tulema klassi paremikku kuuluv.”