- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
7.
Toast tuppa. Eesti linnakodu lugu
Toomas Zupping, Mirjam Peil
Raamat kutsub lugeja ringkäigule XX sajandi algupoole Eesti linnakodudesse. Nende sisustuses esinevad uus ja vana laad kõrvuti - nii nagu mujalgi maades. Rohke pildimaterjal kinnitab, et Eesti linlased olid edasipüüdlikud ja uuele avatud. Vaid napi poolsajandi jooksul rajasid nad endile ajakohased kodud.
Lisas sipsik 06.11.2013
“Olen selle raamatu õnnelik omanik.
Oivaline raamat rohkete piltidega, targa ja parajalt mõõduka ning hariva tekstiosaga.
Suurimad tänusõnad autoritele!”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
8.
Geomeetriline inimene. Eesti kunstnikkude rühma ja 1920.-1930. aastate kunstiuuendus
Liis Pählapuu
Raamat kaasneb samanimelise näitusega Kumu kunstimuuseumis (31.08.2012–06.01.2013) ja annab ülevaate Eesti avangardkunsti esimese ja ühe olulisema rühmituse – Eesti Kunstnikkude Rühma – ajaloost. Raamatus vaadeldakse rühmitusse kuulunud kunstnike loomingut, pakkudes sissevaateid selle olulisemate autorite kujunemisesse. Reprodutseeritud on ligi kolmekümne kunstniku teosed, nende hulgas rühma tugevaima teoreetiku Märt Laarmani ning liikumises olulist rolli mänginud Arnold Akbergi, Jaan Vahtra, Eduard Ole, Henrik Olvi jt tööd, samuti Rühmale ideeliselt lähedaste, Lätis loodud Riia Kunstnike Grupi kunstnike looming. Näituse kuraator Liis Pählapuu, kirjandusteadlane Tiit Hennoste ja kunstiajaloo professor Vojtěch Lahoda (Tehhi) kirjeldavad uuendusmeelse kultuuripildi jõudmist Eestisse ja heidavad pilgu ka laiemale Ida-Euroopa kontekstile, analüüsides paljusid teemaga seotud tahke. Koostaja ja toimetaja: Liis Pählapuu
Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
9.
Minu Nõmme
Erki Korp
„Minu Nõmme“ on fotoraamat, kuhu on Nõmme linnaosa vanem Erki Korp valinud 87 fotot, mis ta on pildistanud kahe aasta jooksul. Fotod on ta valinud umbes 2000 Nõmmest tehtud foto hulgast. Pildiallkirjad on nii eesti kui ka inglise keeles. Fotod annavad hea ülevaate nii Nõmme ajaloolisest kujunemisest kui ka Nõmme loodusest ning tänasest päevast. Raamatusse valitud fotode arv on sümboolne, sest 12. novembril 2013 täitub just 87 aastat Nõmmele linnaõiguste andmisest.
Lisas sipsik 02.09.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
10.
Lepo Mikko
Anu Liivak, Tamara Luuk, Tiina Ann Kirss
Raamat kaasneb Kumu kunstimuuseumi näitusega „Lepo Mikko (1911–1978)” (22.11.2013–19.04.2014). Lepo Mikko oli eesti kunstis Teise maailmasõja järgse modernismi juhtfiguure. 1950.–1960. aastate vahetuse teostes suutis ta tabada ja edasi anda midagi olemuslikku optimismist, millega kogu ühiskond pärast stalinismi paine alt vabanemist kergendustundega kaasa läks. Juba õpiaastatel Pallases 1930. aastate teisel poolel pühendas ta oma kaaskunstnikest palju enam tähelepanu vormile ja kompositsioonile. Tema hilisem geomeetriline laad toetus paljus kubismi ja konstruktivismi kogemusele ning võttis sellisena ühtlasi omaks jooni sulaajastu miljööuuendusest laiemalt. Raamatus on kolm artiklit, mis kajastavad Lepo Mikko pärandi erinevaid tahke: Mikko loomingut käsitleb näituse kuraator kunstiteadlane Anu Liivak, tema rolli pikaajalise pühendunud pedagoogina avab kunstiteadlane Tamara Luuk ning kunstniku luuleloomingut analüüsib kirjandusteadlane Tiina Ann Kirss.
Lisas sipsik 11.02.2014
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
11.
Pintsliga tõmmatud Eesti
Andres Eilart, Aavo Kokk
Enam kui 150 maastikumaali Eesti kaardil . Andres Eilart ja Aavo Kokk on koostanud raamatu, millist Eestis pole varem tehtud. See on korraga nii ülevaatlik kunstialbum kui ka põnev reisijuht Eesti loodusesse. Raamatus on 150 lahedalt kirjutatud lugu tähelepanuväärsetest kohtadest Eestis. Maastikust ja inimestest, ajaloost ja legendidest. Iga loo juures on pilt või mitu, kuidas kunstnikud on seda paika näinud. Raamatus on esindatud Eesti tuntumad meistrid, kuid ka nii mõnigi ilmakuulus võõramaa kunstnik. Siin kaante vahel on äratundmisrõõmu, aga ka täiesti ootamatuid valikuid. Kõik teosed on paigutatud Eesti kaardil kohta, kus kunstnik seisis maastikku jäädvustades. Suur osa töid on kaardil peaaegu meetrise täpsusega. Raamat on vahva seiklus Eesti veesilmade äärde, põldudele ja metsadesse, see viib kunstikogudesse ja kultuurilukku. Raamatut koostades vaatasid Andres ja Aavo läbi tuhandeid muuseumide ja era-kogujate käes olevaid maale ning avastasid mõndagi, mis üllatab kunstisõpra ja looduses käijat. www.maastikumaal.ee
Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
12.
Johannes Pääsuke. Mees kahe kaameraga
Peeter Linnap, Jaak Lõhmus, Kairi Kaelep
Johannes Pääsuke (1892–1917) oli fotograaf ja esimene Eesti elukutseline filmimees, kes on jätnud endast maha ainulaadse 20. sajandi alguse Eesti igapäevaelu kirjeldava fotokollektsiooni. Ta on tuntud ka kui esimene Eesti filmitegija, dokumentalist, kroonik ja mängufilmide tegija. Ta oli otsekui mees kahe maailma vahel, kasutades kiirelt moderniseeruvat tehnoloogilist innovatiivsust kaduva jäädvustamiseks.
Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012