Äikeserannik
8.5
15 hindajat

127. Äikeserannik
Raivo Seppo

Autor keskendub kolmeteistkümnendal aastasajal elanud rüütlite võistluste ja elu-olu kujutamisele. Ühiskond oli juba tollal paheline - vohasid ebaausus ja valed -, ning see ei jätnud ka rüütelkonda puudutamata. Nii viibki üks tormakas ja rikutud noormees pettuse teel oma maale rüütlitütre, kuid neiu meelekindlus ja ilu mõjutab teda oma eluviise muutma. Kuid see pole kaugeltki kerge ülesanne, kui ümberringi levivad suured, julmad, õnnelikult päästvad või kellelegi vajalikud valed ning lokkab omakasupüüdlikkus. Kõigest hoolimata on raamatus küllaga suursugusust ja rüütliromantikat, kusjuures rüütliturniiride kangelannasid on enamasti rohkem kui üks ning metsikutel duellidel välguvad mõõgad ja langeb päid.


Lisas Vaino 01.03.2011
Pane hinne:
Näljamängud
8.5
17 hindajat

128. Näljamängud
Suzanne Collins

Kunagise Põhja-Ameerika varemetel asub särav Kapitoolium, mille elanike oodatuimaks meelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitlus elu ja surma peale ülisuurel areenil televisiooni otse eetris. Mängude võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotus aga kindlat surma. 16-aastasest Katniss Everdeenist saab mängudel osaleja ilma, et ta seda tegelikult tahaks. Kui ta soovib võita, peab ta hakkama valima ellujäämise ja inimlikkuse, elu ja armastuse vahel. Tunnustatud kirjanik Suzanne Collins on oma uue romaanitriloogia esimesse osasse põiminud võrdses annuses pinevust, filosoofiat, seiklusi ja romantikat. Triloogiat on menu poolest võrreldud Stephenie Meyeri “Videviku” sarjaga ning sellestki tehakse juba filmi.


Lisas Fenneki 29.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mulle tohutult meeldis see raamat enamasti seetõttu, et see oli nii värske ja uus, ei tundnud nagu oleks midagi selle laadset enne lugenud. Ka meeldis mulle naissoost peategelase Katnissi tugevus ja individuaalsus (kui võrrelda eriti nt Twilighti Bellaga). Raamat oli nii põnev, et ei olnud suuteline enne käest panema kui läbi sai!”

24.09.2010 12:38 - Hanna
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Direktor. Ühe turu erastamise lugu
8.5
12 hindajat

129. Direktor. Ühe turu erastamise lugu
Andres Anvelt

Tragikoomiline põnevusromaan, mis heidab pilgu 90-ndate lõpu äri, poliitika ja organiseeritud kuritegevuse hämarasse maailma. Maailma, kus kõigi kolme nähtuse seosed ja toimimisloogika on äravahetumiseni sarnased. Eriti aplaks muudab kõigi kolme valdkonna esindajad esimene suurem majanduskriis „Vene börsikrahh“, lootus napsata oma osa suurimast sularahamasinast „Tallinna kesklinna turust“ ning inimelu jätkuvalt madal hind. Raamat annab muuhulgas lugejale edasi autori nägemuse nii Eesti poliitika, ärieliidi kui ka organiseeritud kuritegevuse kujunemisest iseseisvuse esimesel kümnendil. Randvelt Kirjastus, 2010.


Lisas remember 30.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Anvelt läheb aga paremaks! Kõigile teada-tuntud lugu väga ladusalt kirja pandud. Ainest tunneb v. hästi!”

29.03.2011 14:51 - Monika64
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Ma olen raamat
8.5
6 hindajat

130. Ma olen raamat
Viivi Luik, Hedi Rosma

Kirjastajalt: See on raamat, mis omal moel võtab kokku kõigi inimeste vaikivad igatsused ja arutleb küsimuste üle, millele inimene peab iseendas vastuse leidma. Siin puutume kokku paljude selliste sõnade, tähenduste või väljenditega, mida tavaliselt elus ei kasutata, millest vaikitakse, sest valusa kogemuse kartuses häbenetakse olla siiras. Nad kirjutavad, et „ei tule kuulata, mida maailm arvab, vaid tuleb kuulata, mida oma sisetunne ütleb, isegi kui see on risti vastupidine kõikide teiste arvamustega.” Sõnastavad seisundi, mida arvatavasti meist paljud on tundnud, kuid pole osanud seda nii väljendada: „Küps inimene teab, et armastus ei ole seebikate roosamanna, vaid MÕÕK JA TULI, mis kogu olemust muudab. Kui üht inimest armastad, õpid kaastunnet kõigi vastu.” Räägivad sellest, et pühendumus on alandlikkus. Tunnevad ära tähtsaima: „See lapike sinist taevast halli argipäeva kohal.”


Lisas Coffman 12.12.2010
Pane hinne:
Varastatud aja lõpus
8.5
2 hindajat

131. Varastatud aja lõpus
Peeter Helme

Peeter Helme on eesti noorema põlvkonna kirjanik, kes kirjutab kaasaja urbanistlikest noortest, kelle pealtnäha turvaline korrastatud elu varjab kirgi ja änge. Võrreldes autori eelnevate romaanidega - „Puudutus“ (2007) ja „September“ (2009) - on „Varastatud aja lõpus“ üllatavalt emotsionaalne teos. Lugu, mida romaanis jutustatakse, on lihtne, aga igavikuline - ühe armastussuhte areng - ja see on kirjeldatud tundlikus romantilises stiilis. Küsimused, mis romaanis kerkivad ja millele lugeja peab vastust leidma, on sügavalt inimlikud: kuidas tunda ära armastust? Kuidas armastuse emotsionaalse koormaga hakkama saada? Kuidas armastust hoida? Samas on tegemist ülimalt ausa raamatuga, sest meessoost peategelasel on harvaesinevat julgust üles tunnistada oma eksimusi.


Lisas winkwonk 29.09.2011
Pane hinne:
Sa pole üksi
8.5
6 hindajat

132. Sa pole üksi
Doris Kareva

Vaikus on maailma parim jutuvestja. Kui mõnd aega kuulatada, hakkavad ilmuma lood, mida pole kunagi varem kuulnud, kuid tunned nad otsemaid ära. Sa pole kunagi üksi – maailm kõneleb sinuga. Illustratsioonid ja kujundus: Mae Kivilo.


Lisas LissLaas 17.12.2011
Pane hinne: