Kaksteist keisrit
8.5
2 hindajat

61. Kaksteist keisrit
Anthony A. Barrett

Rooma impeerium kujutab endast üht Euroopa ajaloo kõige olulisemat perioodi, mil loodud institutsioonid ühel või teisel kujul veel tänapäevalgi eksisteerivad. Selle impeeriumi keskpunktis seisid keisrid. „Kaksteist keisrit“ jutustab Rooma kõige tähtsamatest ja tähelepanuväärsematest valitsejatest. Iga peatükk, Augustusest Justinianuseni, kujutab üht keisrit kõigi ta vooruste ja vigadega. Kaksteist ajaloolasest autorit toovad esile iga imperaatori eripärad ja võimed, mille toel nood Rooma tsivilisatsiooni kujundasid ja ajaloos oma koha leidsid, pakkudes eri allikate alusel põhjalikke ja vahest ka harjumuspärasest vaatenurgast erinevaid portreesid. Kogumiku koostaja Anthony A. Barrett on Briti Columbia Ülikooli emeriitprofessor, arvukate Rooma ajalugu käsitlevate raamatute ja artiklite autor. Koostaja Anthony A. Barrett


Lisas Marge-Elin Roose 12.04.2012
Pane hinne:
Salauksed avanevad
8.5
2 hindajat

62. Salauksed avanevad
Tõnu Õim

Kahekordne kirimale maailmameister Tõnu Õim kutsub selles raamatus lugejat kaasa teekonnale meie ärkamisaja seni vähetuntud radadele, teekaaslasteks kuue kuulsa baltisaksa aadlisuguvõsa (Amelung, von Bock, von Fick, von Lauw, von Lilienfeld ja von Manteuffel) nelja põlvkonna esindajad, kes Eestimaa arengus tähtsat rolli mängisid. XVIII sajandi algus... Tallinnas jäi pärast Põhjasõda elama vaid 2000 inimest, sestap kujunes Eestimaa majanduslikuks ja kultuuriliseks keskuseks Kesk-Eesti, eriti aga Põltsamaa–Võisiku–Tartu piirkond. Balti alade suurim tolleaegne tehastekompleks – Amelungide klaasimanufaktuurid – paiknes just Põltsamaa – Võisiku kandis. Loomulikult soosis majanduslik edu neid, kel rohkem või vähem sidemeid Venemaa keisrikojaga, ja mitmete eespoolmainitud väärikate härrasmeeste elu oligi tihedalt seotud toonaste Venemaa valitsejate omaga, kellest kõige olulisemat rolli Eestimaa jaoks mängis kindlasti Katariina Suur. Kuidas on see kõik seotud aga malega? Saate teada, kui avate käesoleva raamatu...


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
Neli presidenti
8.5
2 hindajat

63. Neli presidenti
Hellar Grabbi

Hellar Grabbi tutvustab oma neljandas mälestuslike esseede raamatus lugejale nelja tagapõhjalt ja iseloomult täiesti erinevat meest, keda ühendab see, et eesti rahvas on neid austanud valimisega kõige kõrgemale ametikohale riigis. Lapsepõlves kohtus Grabbi Konstantin Pätsiga, Eesti taasiseseisvumise nimel tööd tehes Lennart Meri ja Arnold Rüütliga, raadioajakirjaniku ja literaadina kolleeg Toomas Hendrik Ilvesega. Grabbi küsib, kus asub nende meeste hingemaa ning vastab igaühe puhul erinevalt. Raamat ei piirdu ainult presidentidega. Autor jutustab isiklikust vaatevinklist Eesti Vabariigi taasiseseisvumise loo ja räägib selle kangelastest. Toetudes oma kogemusele valimispropaganda ja strateegia vallas, näitab ta rahvuslike väikeparteide ja valimisliitude edu ja langust 1990-ndate esimesel poolel. Eestlasliku vastupidavuse, jonni ja edasipürgimise jooned läbivad ühtviisi nii kodu- kui ka väliseestlaste elu-olu, pürgimisi ja suuremaid ettevõtmisi. Pagulaselule pühendatud peatükkides keskendub Grabbi poliitiliste malekäikude kõrval ka eestlaste kultuurielu korraldamisele ja ajakirjale “Vaba Eesti”. Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Vaba riigi tulek
8.4
10 hindajat

64. Vaba riigi tulek
Tarmo Vahter

Rohkem kui 300-leheküljeline teos kirjeldab dokumentaaljutustusena Eesti iseseisvuse taastamise kuut otsustavat kuud 1991. aastal. Teos põhineb suures osas uudsel arhiivimaterjalil. Lugu käivitub märtsis 1991 Valges Majas, kus president George Bush kohtub Arnold Rüütli ja Lennart Meriga. Sellele järgnevad kirjeldused Moskvas, Berliinis ja mujal peetud salakõnelustest. Välisministeerium lubas Vahteril tutvuda tollaste memodega, mida ei ole seni avalikustatud. Samuti kasutas ta USA, Rootsi ja teiste riikide arhiivimaterjale. Avalikkus saab esimest korda lugeda Eesti saatuse üle peetud läbirääkimistest,” ütleb Vahter. Varem kasutamata allikate põhjal avab raamat ka Eesti sisepoliitikat. Näiteks selgub, mida räägiti Edgar Savisaare valitsuse istungitel ja mida arvati Rahvarindest Tunne Kelami juhitavas Eesti Komitees. Samuti tuleb juttu Jaan Tootsi eriteenistuse ja Jüri Pihli kaitsepolitsei võitlusest Interrindega. Teoses on üle 140 foto ja dokumendi, neist paljud avaldatakse esimest korda.


Lisas Bernhold 19.08.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Rohke pildimaterjaliga, kus näeb noori poliitikuid, kes praeguseks vanadeks ja paksudeks poliitikuteks muutunud ning tekstid on küll tasemel. Võib öelda, et põnevalt on see raamat lausa kirjutatud. Oluline osa Eesti ajaloost.”

26.11.2011 20:41 - Hillbill
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Pärnumaa mõisad ja mõisnikud
8.3
3 hindajat

65. Pärnumaa mõisad ja mõisnikud
Alo Särg

Rikkalikult illustreeritud ülevaade kõikide teadaolevate praeguse Pärnumaa territooriumil asuvate rüütlimõisate ajaloost ja tänapäevast alates nende esmamainimisest. Raamatus räägitakse ka Pärnumaa mõisatega seotud tuntumatest baltisaksa aadlikest. Lisaks rüütlimõisate register kihelkonniti ja isikunimede register


Lisas Marge-Elin Roose 12.04.2012
Pane hinne:
101 Eesti ajaloo sündmust
8.2
5 hindajat

66. 101 Eesti ajaloo sündmust
Mart Laar

Raamat algab esimeste inimeste jõudmisest Eesti alale ja lõpeb meie lähimineviku sündmustega nagu Eesti astumine Euroopa Liitu ja NATO-sse, hõlmates nõnda Eesti loo kogu tema ulatuses ja olles heaks sissejuhatuseks sarja järgmistele raamatutele.


Lisas Valgaanium 24.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ehkki raamat ei ole eriti paks, katab see enam-vähem kõik olulisema, mis Eestis toimunud. Muidugi ei ole raamat tänu oma mahule eriti põhjalik, aga tänapäevasele Twitteri-formaadiga harjunud inimesele on see just parajalt läbinäritav kogus infot.”

24.01.2011 13:44 - Valgaanium
Hinnang arvustusele:
  +0   -0