- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
157.
Scatter My Ashes at Bergdorf's (2013)
Matthew Miele
Lihtsustatult öeldes on Bergdorf Goodman (BG) kaubamaja. Aga tegelikult on see midagi palju enamat – moemeka, klubi, impeerium – tõeline American Dream. Kõik disainerid soovivad oma loomingut seal müüa, kõik fashionista’d ihaldavad seal poodlemas käia. Kuid vaid vähesed saavad seda endale lubada, sest see koht on vaid parimatest parimatele (loe: rikkaimatest rikkaimatele). Ei ole just tavapärane, et klient (Yoko Ono) helistab jõuluõhtul ja ostab korraga ligi 70 karusnahkset kasukat ... Marc Jacobs, Tom Ford, Nicole Richie, Anna Wintour, Vera Wang, Karl Lagerfeld, Joan River, Iris Apfel, Giorgio Armani ja Michael Kors on väike osa kuulsatest moega seotud isikutest, kes filmis üles astuvad. Moedisainerite jaoks on BG unelmate sihtpunkt – sealt on alguse saanud paljude tuntud moemarkide tähelend. Kui disaineri looming kaubamaja jaoks välja valitakse ja käed lüüakse, on see nagu abieluleping, mida nii lihtsalt ei lõpetata. Kui su kollektsioon pole BG jaoks piisavalt hea, pole sind moemaailma jaoks olemaski. Dokumentaalfilmi peategelane on väärikas vanuses kaubamaja koos oma eriliste töötajate, partnerite ja klientidega. Tegelikult on filmis jäädvustatud palju enamat – see on oluline peatükk USA luksusmoe ajaloost, selle arengutest ja kesksetest karakteritest.
Lisas OliverL 16.11.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
158.
Ship of Theseus (2012)
Anand Gandhi
„Theseuse laev” on ilmselt üks tähelepanuväärsemaid filme, mis viimastel aastakümnetel Indiast rahvusvahelisele areenile jõudnud. Filmipress võttis selle vastu kiiduavaldustega nagu „varjatud kinopärl” või „meistriteos, mida peaks korduvalt vaatama”. Režissöör Anand Gandhi teekond esilinastuseni oli keeruline nagu ühele sügavasisulisele autorifilmile kohane. Siinkohal ei tähenda filmi sügavasisulisus aga jõhkrat rõsuvat raskust, vaid mõttelennu suurust ja avarust, mille toetamise vajalikkust India produtsendid esialgu ei taibanud. „Theseuse laev” on saanud oma nime filosoofias tuntud Theseuse paradoksist, mis räägib loo kangelasest, kes saabub võidukalt retkelt laevaga koju. Laeva säilitatakse, aga ajapikku vahetatakse sellel välja kõik lauad. Küsimus on, et kas sellisel juhul on tegu ikka sama laevaga või on tegu millegi uuega? Plutarchose tõstatatud küsimusega on piike murdnud nii Herakleitos, Sokrates, Platon, Hobbes kui ka Locke. Nüüd ründab muutlikkuse ja järjepidevuse probleemi ka üks julge režissöör, kes oma narratiivis on laeva asendanud inimesega ning sellega lisanud paradoksile emotsionaalselt kergesti haarava konteksti. See film koosneb kolmest peamiselt Mumbais paralleelselt liikuvast loost, mille lavastaja oskuslikult üheks põimunud. Anand Gandhi filosoofilisust ning audiovisuaalset tunnetust võiks ehk enim võrrelda Kieslowski filmide eksistentsialistlikke küsimusi tõstatava atmosfääriga. Selle filmi põhiülesanne on otsida vastust fundamentaalsele küsimusele: kus algab ja lõppeb „mina”, kui kõik pidevalt muutub? Anand Gandhi „Theseuse laev” on aupaklik dialoog oma vaatajaga, ilma pealesuruva paatose või totalitaarsete vastusteta. Kaarel Kuurmaa
Lisas OliverL 16.11.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
159.
Shopping (2013)
Mark Albiston , Louis Sutherland
Willie’t kutsutakse “kookospähkliks”. Ta ema on pärit troopiliselt Samoa saarelt ning tema äkilise iseloomuga isa on valge uus-meremaalane. Peale oma väikese venna Solomoni pole Willie’l õieti kedagi, kes võtaks teda sellisena nagu ta on. Kaubamajas töötades kohtub Willie aga karismaatilise “kliendiga”, kes ei kavatsegi oma ostude eest maksta. Tundmatu poekülastaja osutub kurikuulsa “poodlejate” jõugu ninameheks, kes võtab Willie oma tiiva alla.
Lisas OliverL 15.11.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
160.
Short Term 12 (2013)
Destin Cretton
Režissöör Destin Cretton võlub vaatajaid selle juukseotsteni liigutava draamaga laste hoolekodu töötajatest ja elanikest. Filmi on tasakaalustatud süngelt südamliku huumoriga ning see räägib ühiskonna tumedatest teemadest läbi kannatajate emotsioonide ja näoilmete, mitte reaalse vägivalla näitamise. Selle filmi ilu ei seisne mitte visuaalses esteetikas, vaid selle tegelaste siiras, ebatäiuslikus lihtsuses ja puhtuses, millega nad vaikselt hinge hiilivad.
Lisas OliverL 15.11.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
161.
Silent Messengers (2005)
William D. MacGillivray
Selle eriskummalise dokumentaalfilmi pealkiri viitab inuittide rajatud kivist maamärkidele inuksukkidele, mis kujutavad kõikvõimalikke sümboleid: alates ustest ja lävedest kuni inimeste endini. Inuksukid on sama mõistatuslikud nagu Stonehenge’i rahnud ning pühade võimumärkidena tähistavad need Arktika esmaasukate inuittide igikestvat kohalolu. Kuulsa etnogeograafi ja fotograafi Norman Hallendy ning tuntud skulptori ja näitleja Natar Ungalaqi („Atanarjuat (Välejalg)”) juhtimisel rändavad filmitegijad mööda lagedat ja kohati heidutavat Cape Dorseti maastikku, otsides neid mõistatuslikke objekte ja mõtiskledes nende tähenduse üle.
Lisas OliverL 15.11.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
162.
Six Acts (2012)
Jonathan Gurfinkel
Gili on teismeline neiu, kes otsustab vahetada kooli. Kõigele lisaks on ta võtnud pähe idee parandada oma sotsiaalset staatust. Juba mõne nädalaga teeb Gili oma uues koolis tutvust paljude erinevate poistega. Nende kohtumised muutuvad aina intiimsemaks, liikudes edasi uute avastuste piirimail. Poisid on valmis innuga vastu võtma seda, mida neile nii heldelt pakutakse. Gili seevastu januneb aina rohkem tähelepanu järele. Kuskil pole pisaraid, ei kaebusi ega tagajärgi. Ega ka täiskasvanuid. Pole kedagi, kes ütleks, et midagi on tegelikult väga valesti.
Lisas OliverL 15.11.2013