The Change-Up (2011)
6.3
4 hindajat

151. The Change-Up (2011)
David Dobkin

Lapsepõlvesõbrad Mitch (Ryan Reynolds) ja Dave (Jason Bateman) olid kunagi lahutamatud, aga on aastatega pikkamööda lahku kasvanud. Dave on töösse mattunud jurist, abikaasa ja kolme lapse isa, Mitch aga vägagi vallaline naistemees, kes pole kohanud seni veel ühtegi kohustust, mis talle meeldiks. Eestikeelne pealkiri: Kehad vahetusse.


Lisas NuclearEngineer 16.08.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Väga hea mõte on filmil olnud, ja ega teostusel eriti viga polnud. Nii mõnigi pereisa peaks seda vaatama. Pereväärtused on siiski ülekõige. Läbi lapsikulise huumori õpetlik film. Sest olgem ausad.. mehed on lapsikud, kui mõtlevad et naisi jalaga segada on parem kui omada naist koos lastega. ”

19.01.2012 17:05 - Chica Loca
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Los amantes pasajeros (2013)
6.3
4 hindajat

152. Los amantes pasajeros (2013)
Pedro Almodóvari

Peninsula Airlinesi lennuki teekond Mexico Citysse algab nagu iga teine tavapärane liinilend: reisijad kinnitavad turvavööd ja juhtimine lülitakse autopiloodile. Keset Vaikset ookeani avastatakse tehniline rike ning pardalolijaid haarab paanika. Pilvepiiril kõlkuvate inimeste emotsioonid on laes ning surmaga silmitsi seistes võtetakse julgus rindu ja ... Samal ajal üritavad vaprad piloodid katastroofi ära hoida ning reipad reisisaatjad annavad endast kõik, et muuta surmaohus reisijate viimased hetked võimalikult meeleolukaks - segatakse joovastavaid kokteile ning etendatakse ülemeelikuid laulu- ja tantsunumbreid. Viva la vida! OLEN NII ELEVIL värvikasse näitlejaansamblisse kuuluvad Almodóvari filmidest tuntud Cecilia Roth ("Kõik minu emast"), Javier Camara ("Räägi temaga"), Lola Duenas ("Volver") ning ekraanilt astuvad läbi ka Hispaania kino superstaarid Penélope Cruz ja Antonio Banderas. Eestikeelne pealkiri: Olen nii elevil


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne:
Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta (2011)
6.2
14 hindajat

153. Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta (2011)
Andres Maimik, Rain Tolk

Must komöödia räägib vanadest rokipeerudest, kes keelduvad kiiktoolides nurgas tiksumast, vaid tahavad iga hinna eest uuesti läbi lüüa. Kuid ükskõik mida nad ette ei võtaks, läheb asi järjest hullemaks. Osades: Guido Kangur, Roman Baskin, Ene Järvis, Jüri Vlassov, Ester Pajusoo, Elina Pähklimägi, Harry Kõrvits, Enn Klooren, Tanel Padar, Jaanus Rohumaa. Ingliskeelne pealkiri: Farts of Fury.


Lisas Tongeldaar 08.03.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Eestis tehakse üsna vähe filme ja neid lihtsalt peab vaatama, et ise näha ja ise oma arvamust kujundada.
Naljakas aga ei olnud ning ega rahvaski saalis naernud.Kurb pigem.Kas piinlik ei olnud Guido Kangurile nii TÜHJA rolli pakkuda?
Siiski jäi meelde näitleja Ester Pajusoo, kes oli tõesti super, ning jäi ainsana sellest filmist positiivselt meelde.
PS! kui oli plaanis teha naljafilmi, võinuks võtta peaossa nalja ja muusikamehe Peeter Oja, see roll oli pigem tema jaoks ning ehk oleks ka rahvas naerda saanud.
Vastupidiselt "Sügisballile" teist korda vaadata ei tahaks ega saadaks ka oma sõpradele teistesse riikidesse.
Miks mitte teha üks korralik muusikafilm näiteks Gunnar Grapsist?”

11.04.2011 19:55 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 17.04.2011 18:09
Hinnang arvustusele:
  +4   -0
To Rome with Love (2012)
6.2
5 hindajat

154. To Rome with Love (2012)
Woody Allen

“Armastusega Rooma” on kaleidoskoopiline komöödia, mille tegevus leiab aset maailma ühes lummavamas linnas. Film viib meid kokku tuntud Ameerika arhitektiga, kes meenutab oma nooruspäevi; tavalise keskklassi roomlasega, kellest saab äkitselt Rooma suurim kuulsus; provintsist pärit noorpaariga, kes mõlemad satuvad erinevatesse armuseiklustesse; ja Ameerika ooperilavastajaga, kes püüab lavale saada laulvat surnumatjat. Tuntud arhitekt John (Alec Baldwin) puhkab Roomas, kus ta nooruses elas. Oma kunagises ümbruskonnas jalutades kohtab ta Jacki (Jesse Eisenberg), kangesti teda ennast meenutavat noormeest. Vaadates pealt, kuidas Jack armub ülepeakaela oma tüdruku Sally (Greta Gerwig) pimestavasse ja flirtivasse sõbrannasse Monicasse (Ellen Page), elab John uuesti läbi oma elu ühe valusaima romantilise episoodi. Samal ajal lendavad Rooma pensionile jäänud ooperilavastaja Jerry (Woody Allen) ja tema naine Phyllis (Judy Davis), et kohtuda tütre Hayley (Alison Pill) itaallasest kihlatu Michelangeloga (Flavio Parenti). Jerry on rabatud, kui kuuleb Michelangelo surnumatjast isa Giancarlot (tuntud tenor Fabio Armiliato) duši all laulmas aariaid, mis sobiksid hästi ka La Scala lavalaudadele. Olles veendunud, et nii suurepärast annet ei tohi vaka all hoida, haarab Jerry võimalusest aidata Giancarlot ning ühtlasi värskendada enda karjääri. Leopoldo Pisanello (Roberto Benigni) on aga harukordselt igav mees, kes ühel hommikul ärgates avastab, et temast on üleöö saanud Itaalia suurimaid kuulsusi. Peagi jälgivad kõmuajakirjanikud iga ta sammu ning tahavad teada isegi tema elu pisemaid detaile. Kui Leopoldo võrgutava rambivalgusega tasapisi harjuma hakkab, mõistab ta viimaks ka kuulsuse hinda. Samal ajal jõuab väikesest provintsilinnast Rooma Antonio (Alessandro Tiberi), kes loodab ülirangetele sugulastele oma armsa uue naise Millyga (Alessandra Mastronardi) muljet avaldada ning tänu sellele tähtsale suurlinna ametikohale saada. Koomilise arusaamatuse ja juhuse tõttu lähevad paarikese teed päevaks lahku. Päeva lõpuks peab Antonio võhivõõrast kaunitari (Penélope Cruz) oma naise pähe esitlema ning Millyt meelitab õrnustega legendaarne filmistaar Luca Salta (Antonio Albanese). Kuigi Rooma linn on täis romantikat ja koomikat, räägib Woody Alleni film “Armastusega Rooma” eelkõige seiklustest, mis muudavad inimeste elu igaveseks. Eestikeelne pealkiri: Armastusega Rooma


Lisas cantabile 27.02.2013
Pane hinne:
Identity Thief (2013)
6.1
7 hindajat

155. Identity Thief (2013)
Seth Gordon

Filmist „Vastikud ülemused“ ja kultussarjast „Arrested Development“ tuntud Jason Bateman ning filmiga „Pruutneitsid“ tähelennu teinud volüümikas naiskoomik Melissa McCarthy on meie ekraanidel tagasi tempoka komöödiaga IDENTITEEDIVARAS. See on lugu ühest täiesti tavalisest mehest, kes on sunnitud kasutusele võtma äärmuslikud ja loomulikult koomilised meetmed, et oma nimi puhtaks pesta ja pangakrediit jälle tasakaalu saada. Miami äärelinnas elav Diana (McCarthy) omab näiliselt piiramatuid rahaallikaid. Kaubanduskeskuste põhikundena šoppab ta kõike, mis pähe tuleb ja on sealjuures täiesti õnnelik. Lool on ainult üks konks – krediitkaartidele, mida naine selle laristamise finantseerimiseks kasutab, on kirjutatud nimi „Sandy Bigelow Patterson“ – see on mees (Bateman), kes töötab riigi teises otsas finantshaldurina ja kelle identiteet on pihta pandud. Mehel on aega üks nädal, et päästa oma elu kokkuvarisemisest ja petis kätte saada. Selgub aga, et see pole sugugi nii lihtne kui esmalt tundub. Filmi režissöör on „Vastikute ülemuste“ lavastaja Seth Gordon ning produtsent filmi „Ted“ tootja Scott Stuber. Filmis teevad kaasa veel Jon Favreau („Raudmees“, „Kallis oled, vana“), Amanda Peet („Parem hilja kui mitte kunagi“, „2012“) ja Robert Patrick („Terminaator 2“, „Visa hing 2“). Eestikeelne pealkiri: Identiteedivaras


Lisas cantabile 22.04.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Vaatasin rahvusvahelistelt saitidelt, et peaks nagu hea film olema, aga ega ikka väga ei olnud. Samas sutsu üle keskmise ehk ikka. Ma ootasin ilmselt rohkem komöödiat, aga seal otseseid naljakohti oli üsna vähe, kuigi leidus. Vormikas peategelane on päris huvitav ja harjumatu vaadata, aga iseenesest sümpaatne. Midagi erilist ei ole ja teist korda ei viitsiks kindlasti vaadata, aga neile, kes veel päris hästi aru ei saa, kuidas identiteedivargus toimub, on see isegi silmi avav.”

11.06.2014 12:06 - loru
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tuvi istus oksal ja mõtiskles eksistentsi üle (2014)
6.1
8 hindajat

156. Tuvi istus oksal ja mõtiskles eksistentsi üle (2014)
Roy Andresson

Raske on lisada kirjeldust filmile, mis on nii kummaline, koosneb paljudest omavahel seotud lühilugudest ja ... Seda filmi peab ise nägema ja vahel ongi hea, kui ei tea filmist just palju ette.


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
01.05.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kunagi esimest korda Jodorowsky El Topot vaadates küsisin endalt, et mida ma just praegu nägin? Vastust anda oli ja on siiani suht raske. See oli midagi, mis ei olnud hea ega halb, seosetu, aga samas rohkem mõtteainet pakkuv, kui palu teisi filme.

Antud filmiga on sama lugu. Palju erinevaid lugusid, mis on omavahel seotud, kuid mingiks päris korralikuks looks kokku ei saagi, aga see ei olegi ka eesmärk.

Anderssoni fantaasia on hämmastavalt omapärane ja nauditav on jälgida selle suursugusust. Kui anda filmile mingi žanr, siis oleks see midagi Sürrealistliku tragikomöödia sarnast.

Veider ja omapärane. Kellele sellised filmid meeldivad, siis tasub kindlasti juhust kasutada ning kinno vaatama minna.”

01.05.2015 12:09 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0