- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
37.
Klitschko (2011)
Sebastian Dehnhardt
Vitali ja Vladimir Klitško - vennad, erakordsed inimesed, spordiikoonid, eeskujud ja kangelased paljude inimeste jaoks terves maailmas. Üle kahe meetri pikad ukrainlastest noormehed emigreerusid 1996. aastal Saksamaale, et alustada oma karjääri raskekaalupoksijatena ning sellest ajast saadik pole see ala enam endine. Eestikeelne pealkiri: Klitško.
Lisas airon 14.11.2011
“Sirgjooneline film sellest, kui raske on saada ja jääda tšempioniks.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
38.
Sinine Kõrb
Ruti Murusalu
Priimabaleriin Kaie Kõrb on olnud alates oma esimestest etteastetest meedia huviorbiidis. Kuid tantsija sulni imago taga peituvad senirääkimata lood. Milliseid kompromisse nõuab priimabaleriiniks saamine ja millega toidab tänases päevas oma ihu ja hinge legend, kelle kuvand kuulub juba möödunud sajandisse? 2011. aasta juubeligala ettevalmistused on kõrvutatud haruldaste arhiivikaadritega ja priimabaleriini avameelsete pihtimustega. Operaatorid: Erik Norkroos, Kullar Viimne. Helilooja: Tõnu Kõrvits. Heli salvestus: Mart Kessel-Otsa, Antti Mäss. Montaaž: Erik Norkroos, Kersti Miilen. Produtsent: Priit Vaher, Erik Norkroos. Pikkus 58 min.
Lisas sonic
“Saal oli paksult rahvast täis ja juba see iseenesest on Artises tõeline saavutus. Seejuures räägin ma suurest saalist. Publikuks olid enamuses vanemad daamid, siis lihtsalt daamid, siis neiud, paar tüdrukut ja... mina.
Algus oli ilus. See, kuidas valge baleriinikleit siniseks värviti. Visuaalselt ja sümboolselt tugev. Aga sellele järgnes kohe selline dokumentaalkaader, mis võib vabalt olla telefoniga filmitud ja helindatud. Mitte päris nii hull, aga see kontrast eelneva üliilusa ja kunstilise stseeniga oli karjuvas vastuolus. Umbes nagu mõned Eesti produktsioonifirmad teevad sellise algusanimatsiooni, et oh-oh-hoo, ja kui film ise hakkab, on kontrast eriti võimas.
Ka teise jama pean kohe südamelt ära saama. Nimelt on filmi plakatil olev hüüdlause "Ausamalt enam ei tohiks" tugevalt üle lubatud. Filmis on paar üksikut isiklikumat laadi tunnistust, aga needki ei ole midagi üle mõistuse privaatset. Vabalt oleks saanud oluliselt avameelsema filmi teha ja isegi siis poleks see veel sugugi murranguline olnud. Nii et sisutühi lubadus.
Filmi hinnata on raske, sest konkreetselt filmiteosena ma sellest suurt ei pea. Küll aga sain Kaie Kõrbi kohta rohkem teada, huvitav oli vaadata ka arhiivikaadreid ja kuulata Kaie kommentaare. See kõik oli hea ja tore ning ma soovin talle südamest head, et tal kõik edaspidi hästi läheks. Ma arvan, et ta väärib rohkelt õnne.
Üks kaader meeldis mulle siiski ka filmikunstiliselt väga. See, kuidas Kaie Kõrb rongiaknast välja vaatas ning kaamera väga stabiilselt (mis tal muud raudteerööbastel üle jääkski) teda külje pealt jälgis, nii et korraga oli näha Kõrbi profiil ja mööduv maastik. See oli tõepoolest ilus ja mulle ei meenu, et sellist kaadrit kusagil näinud oleksin. Mõjus kuidagi puhtalt, ilusalt, kunstiliselt ja originaalselt. Viimast ta ilmselt ei ole, aga sellest pole midagi. Filmitegijad ise said ka vist aru, et see on superkaader, nii et sama lõik figureerib ka filmi treileris.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
39.
Auk nr 8 (2010)
Marianna Kaat
Ida-Ukraina linn Snežnoje, mis õitses Nõukogude ajal, kui kaevureid hellitati kõikvõimalike privileegidega, vireleb nüüd vaesuses. Aastate eest otsustasid meeleheitel linnaelanikud ise kaevandamist alustada ning tegid seda kõikjal, kus võimalik: mahajäetud kaevandustes, lammutatud majade keldrites, ümberkaudsetes metsades ning isegi oma köögiviljaaedades. Kõik kaevasid – naised, pensionärid, töötud kaevurid ja isegi lapsed. Selle filmi keskmes on Sikanovite perekond, kus kasvab kolm last. Vanaisa oli Nõukogude ajal suure tehase direktor, tema 15aastane pojapoeg Jura töötab aga nüüd alaealisena ebaseaduslikus kaevanduses.
Lisas da Vinci 25.12.2011
“Täiesti uskumatu film. Tekkis tahtmine neid lapsi kohe aidata kuidagi. Ei kujuta ette, et selline elu olemas on, väga kahju oli neist seal maa all vasaraga kivisütt toksimas 12h järjest jms. Hästi tehtud dokumentaal, poleks üldse arvanud, et eesti oma.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
40.
Disko ja tuumasõda
Jaak Kilmi
Pooldokumentaalne film Nõukogude Liidu aegsest Eesti elust. Eesti film. Valmimisaasta: 2009.
Lisas lloyd 23.02.2010
“Tore nostalgiline ajaviide, aga muidugi ainult siis, kui oled piisavalt vana, et seda kõike kogenud olla.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
41.
Uus Maailm (2011)
Jaan Tootsen
See lugu juhtus viie aasta jooksul Uue Maailma linnaosas. Aga see oleks võinud juhtuda vabalt ka Amsterdamis, Londonis, kusagil suvalises linnas üle maailma. Uue Maailma Selts sai alguse ideest luua autovaba piirkond Tallinna kesklinnas. Kuidas murda eestlastele omane passiivsus ja luua elusamat linnakeskkonda, kus kodu algaks tänavalt? Vaja on julgust, õnne, palju sõpru, ilusaid-tarku tüdrukuid ja pöörast triksterit. Operaatorid: Mihkel Soe, Jaan Tootsen, Jaak Kilmi. Monteerijad: Marta Pulk, Jaan Tootsen. Heli: Horret Kuus.
Lisas seim 17.10.2011
“Viimaste aastate parimaid kodumaiseid dokfilme. Südamega tehtud, soojust õhkab igast kaadrist. Režissöör ise ütles: "See film on ühe revolutsiooni anatoomia." Nõus. Ja ühtlasi igati eeskujulik koondpilt "ei-me-teame-küll-et-teil-on-luba-olemas-me-lihtsalt-kontrollime"-ühiskonnast.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
42.
Müümise kunst (2006)
Andres Maimik, Jaak Kilmi
Film uurib turumajandusliku ühiskonna vundamenti - müügitööd. Üha tähtsamaks on müügitöös tõusnud emotsioon, imago ja müügimehe karisma. Peamine pole, mida sa müüd, vaid kuidas sa müüd. Kuid kuidas seejuures end motiveerida? Kuidas olla edukas? Kuidas jääda ellu turumajanduse tingimustes? Osades: Peep Vain
Lisas sonic
“Selline paradokumentaal, mida saab nautida vaid õiges seltskonnas. Filmina ei ole sellel kuigi suurt väärtust, aga naljakaid inimesi vaadates naerda saab küll.”