- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
19. MpMan MP959
9,7" (1024x768) läikiv mahutundlik IPS ekraan, ARM Cortex A8 (1 GHz) protsessor, 8 GB mälu, 1 GB RAM, kaks kaamerat, Wifi. Operatsioonisüsteem Android 4.0.
Lisas EC 14.09.2012
“Mälu on vähe ja aeglane on ka natuke, aga üldiselt on seni ikka kõik tehtud saanud. Vahel ajab veidi närvi, aga odavamat tahvelarvutit ei ole vist ka.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
20. Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0
8" LED IPS ekraaniga 1024x768 resoga tahvelarvuti. Kahetuumaline Cortex A9 MTK8377 protsessor. 8 GB mälumahtu. G-Sensor, GPS, akseleromeeter. 3G ja microUSB.
Lisas Diddy 02.05.2013
“Kaugelt vaadates isegi iPadi moodi tahvelarvuti, aga raam on paksem ja käes tundub palju odavam. Eks ta ongi. Üllatuslikult on ekraanipilt päris ilus, seda odavate tahvelarvutite juures tavaliselt ei näe.
Samas prose on ikka aeglane ja ekraan ei reageeri alati puudutustele nii kiiresti ja selgelt nagu peaks.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
21. HTC Flyer
7" (1024 x 600 pikslit) puutetundlik LCD ekraan, 1.5 GHz protsessor, 1 GB RAM, 32 GB sisemälu, WLAN 802.11b/g/n, 420 g. Mõõdud 195.4mm x 122mm x 13.2mm.
Lisas pajero 01.07.2011
“Välimuselt on sede korralik ja kena, sama tunne jääb seda käes hoides. Sisse lülitades ja kasutama hakates märkab esmalt, et ekraan, ehkkiu LCD on päris hea ja hästi kasutatav. Kahjuks jääb aga protsessori kiirusest siin-seal vajaka ning see Androidi versioon ei ole tahvelarvutil just kõikse kasutatavam/mugavam. Et seda kõike korvata, peaks hind olema soodsam, aga on päris kallis.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
22. Acer Iconia Tab A501
10,1" (280x800) LED läikiv ekraan. NVIDIA Tegra 250 Dual Core (1 GHz), 32 GB SSD, 1 GB RAM. 3G, veebikaamera, mälukaardilugeja, Bluetooth, Android 3.1.
Lisas helvetica 28.09.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
23. Amazon Kindle Fire
7" (1024 x 600 tihendusega 169 ppi) IPS-ekraaniga tahvelarvuti. 16 miljonit värvi. Gorilla klaas. 8 GB sisemälu. WiFi (b/g/n), USB 2.0 (micro-B ühendus). Mõõdud 190 mm x 120 mm x 11.4 mm.
Lisas helvetica 28.09.2011
“Kindle Fire kasuks mängivad kaks tugevat komponenti.
Esimene neist on kahtlemata hind, mis USAs on kõigest 199 dollarit, ehk jääb alla maagilise 200. Kindle-it veel Eestisse otse tellida ei saa, aitavad Netikuller ja teised USAst kauba Eestisse toimetamisega tegelevad firmad selle kätte saada ka siin, aga muidugi tuleb arvestada selle vahendustasuga, nii et lõpuks maksad umbes 264 euri, ehk oluliselt rohkem. Siiski, võrreldes teiste tahvelarvutitega on seegi hea hind.
Kui tavaliselt tuuakse odava tahvelarvuti puhul ohvriks tehnilised andmed, siis mitte Kindel Fire puhul. See on ka arusaadav, sest põhilise raha tahab Amazon ikkagi tasa teha, müües sellele raamatud-filme-ajakirju-muusikat (nende ostmine on muidugi väga mugav ja hästi integreeritud). Aga riistvara saab kätte soodsalt. Ning milline riistvara see on! IPS ekraan (nagi iPadil) ja 1 GHz kahetuumaline protsessor (nagu iPadil). Hind on aga umbes pool sellest!
Tegelikult ei ole võrdlus siiski päris kohane, sest iPad 2 ja Kindle Fire paistavad vaid esmapilgul ühesugused või isegi teineteist asendavad. Reaalselt on Fire ikka vägagi suunatud just sisu tarbimisele, mida saad osta Amazoni e-poest, mitte millelegi muule. Isegi tavalist märkmikuprogrammi pole seal olemas! Pealegi on ekraan küll tehnoloogiliselt sama (IPS), kuid paar tolli väiksem kui iPadil või suuremalt Galaxy Tabil. Jälle asi, mis algul tundub esmapilgul tühine, kuid kasutamisel on vahe sees. 7" Kindel Fire pistad suurema tõenäosusega kotti ja see kipub rohkem kaasas olema, samas on 7" just selline suurus, mis on tegelikult liiga väike. Need paar lisatolli, õigemini nende puudumine, hakkab jõledalt häirima ja kuigi mitte raamatute lugemisel, siis juba filmide puhul küll, kindlasti aga kõige muu puhul. Isegi ajakirju ei ole sellest tegelikult mugav vaadata, samuti veebi.
Kindel Fire peal jookseb Amazoni poolt kohandatud Androidi versioon, mis näeb küll parem välja kui seni kohatud Androidid, aga ka siin leidub bugisid üksjagu. Huvitav on Fire veebibrauser, mis kasutab Amazoni pilveteenust, kasutades lehtede renderdab ka selle serveripargi abi, vähendades tahvelarvuti arvutuskoormust ja kuvades veebilehe (väidetavalt) kiiremini ekraanile. Silmaga küll vahet pole teiste tootjate kiiremate nutitelefonide ja tahvelarvutite vahel.
Ma arvan, et paljud ostavad Kindel Fire just hinna ja tehniliste näitajate pärast ja pettuvad hiljem ekraani suuruses ning Amazoni ühesuunalises meedia pealesurumises. See ei ole nii võimalusterohke tahvelarvuti kui on konkurentide omad.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
24. Apple iPad Air
9.7-tollise diagonaaliga LED-taustavalgustusega IPS MultiTouch ekraan. Resulutsioon 2048x1536. PPI 264. 64-bitine A7 protsessor ja M7 kaasprotsessor. Saadaval 16 GB, 32 GB, 64 GB ja 128 GB mudelid halli (Space Gray) ja hõbedasena (Silver). Olemas Wifi ja Wifi+LTE mudelid. Wi-Fi (802.11a/b/g/n); kahekanaline (2.4GHz ja 5GHz) ning MIMO. Bluetooth 4.0. Esikaamera 720p (1,2 MP sensor), tagakaamera 1080p (5 MP sensor), ava ƒ/2.4. Sisseehitatud stereokõlarid ja stereomikrofonid. Kolmesuunaline güroskoop. Aktseleromeeter. Valgussensor. Lightning pesa laadimiseks ja andmevahetuseks.
Lisas Halgur
“Kõike, mida saab võrrelda, saab võrrelda vaid muuga, mida turul pakutakse ja antud ajahetkel ei ole minu meelest paremat tahvelarvutit kui iPad Air. Mõnigi võib öelda, et parim on iPad Mini ja see ei oleks vale, sest siin loeb puhtalt see, kuidas ja milleks iPadi kasutada. Muidugi võib öelda ka, et parim on Nexus 7 või Kindle Fire HD ja ka nemad ei eksiks, sest igasugune hindamine on mingil määral ka subjektiivne. Aga iPad Air on minu jaoks mitmetel põhjustel just see õige.
Mulle sobib iPad Airi suurus, sest kasutan seda ka mängimiseks, samuti filmide vaatamiseks ja iPad Mini või Nexus 7 jääb selleks lihtsalt väikseks. Tõsi, ehkki iPad Air on õhem ja kergem kui iPad iial varem, seda ühe käega siiski ei hoia, vähemalt mitte pikalt, et näiteks lugeda. Aga kuna mina ei armastagi ei raamatut ega tahvelarvutit käes püsti hoida, vaid panen selle kas lauale, põlvedele või padjale ning kasutan siis, seega pole minu jaoks raskusel tegelikult erilist vahet. Pigem tuleb see erinevus kasuks siis kui iPad on vaja kuhugi kaasa võtta.
iPad Air on väga palju laenanud eelmisel aastal välja tulnud iPad Minilt, kõik, peale suuruse ja ekraani. Kui mõõtkava kõrval pole, võibki iPad Airi pildil rahuliku südamega iPad Miniks pidada, ehkki see on mitu tolli suurem. See on muide hea asi, sest iPad Mini disain oli ja on tõesti tasemel. Et suudeti sama õhuke aga suurema ja seega energiajanusema ekraaniga iPad teha, on hea uudis.
Võrreldes varasemate iPadidega on ta niisiis kergem, õhem ja samuti väiksemate servadega enne ekraani. iPad Airi püsti hoides on servad õhemad, ekraan algab varem
Huvitav, et ka selles on olemas M7 liikumisprotsessor. Kui telefonis saan ma selle potentsiaalist spordi osas aru, siis iPadi ei võeta minu meelest sportima kaasa..? Samas autosõitudele küll ja M7 polegi ju mitte sportimise vaid liikumise protsessor, seega mingeid teekonnaarvutusi ja jälgimisi teeb see kahtlemata mistahes olukorras tõhusamalt.
iPadist on 64-bitise A7 protsessori ja 128 GB mahuga kujunemas tõsine alternatiiv arvutitele ka päris tööks näiteks disaini, muusika ja filmi vallas. Saame näha, missuguseid huvitavaid rakendusi veel sellist riistvara silmas pidades välja mõeldakse.”