- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
151.
Deemonid (2012)
Ain Mäeots
Ain Mäeotsa film “Deemonid” on katse vaadata hasartmänge ja kasiinot hasartmängusõltlase vaatepunktist – läbi kolme väga erineva inimese loo. Need lood põhinevad reaalselt aset leidnud sündmustel ja reaalsete inimeste kogemustel. “Deemonid” on lugu valedest, mida inimesed sageli omale ise räägivad. Määrav ei ole mitte kasiinodes mängimine või sellest sõltuvusse jäämine, vaid viis, kuidas sellega ümber käiakse: valede lumepall on see, mis veerema lükatuna matab enda alla kuitahes head kavatsused. Osades: TAMBET TUISK, ENE JÄRVIS, AIN LUTSEPP, EVELIN VÕIGEMAST, MAIT MALMSTEN, LIINA TENNOSAAR, EVA PÜSSA, KAIA SKOBLOV, KAIE MIHKELSON, ANDRES LEPIK, PEETER OJA, ELMO NÜGANEN.
Lisas Jones700 11.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
152.
Lovely Bones (2009)
Peter Jackson
Draamafilm ühe tüdruku elust ning sellest, mis tuleb pärast surma. Susie Salmon oli 14-aastane, kui ta mõrvati. Jälgides nüüd imelisest ja kummalisest teispoolsusest nii oma perekonda kui ka mõrvarit, püüab tütarlaps leevendada omaste hingevalu ning aidata isal mõrtsukat paljastada... Osades: Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Susan Sarandon, Stanley Tucci. Eestikeelne pealkiri: Minu armsad luud.
Lisas heidy 05.08.2010
“Filmi esteetika oli huvitav ning algus päris piinavalt põnev. Kahjuks käis filmi edenedes põnevus vahepeal üsna maha, liiga pikalt oli seda aega kus suurt midagi ei toimunud. Ning siis filmi viimase poole tunni jooksul hakkas jälle juhtuma.
Seda, kas surnute maailma 3D-stseenid olid head või halvad on raske öelda, vahepeal tundus hea, vahepeal ülepingutatud.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
153.
Get the Gringo (2012)
Adrian Grunberg
Karjäärikurjategija (Mel Gibson) nabitakse kinni ja satub Mehhiko vanglasse. Eestikeelne pealkiri: Kurikaela suvepuhkus.
Lisas Chandler 04.11.2012
“Seda filmi on üsna raske paigutada kuhugi kindlasse kategooriasse, sest see sobiks ka põnevusfilmide alla ning mõnes mõttes ka komöödiate. Nalja seal saab, aga arvestades mitmeid karmimaid stseene, siis komöödiaga siiuski tegemist ei ole.
Mõnusas stiilis film, taustaks mängib muudkui mehhiko muusika (mariachi bändid), pilt on keeratud mehhikolikult kollaseks ja tegevus on ühtaegu Oceani 11 ja draamade vahepealset. Film oli paremgi kui arvasin ning algas kohe hoogsalt peale, nii et sisseelamise aega eriti pikalt ei nõudnud.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
154.
V tumane (In the Fog) (2012)
Sergei Loznitsa
Kahe aasta eest „Minu õnnega” PÖFFi võitnud Sergei Loznitsa uus film UDUS on hoolega häälestatud trio, mis mõjub rütmi aegluse ja täpsusega. Film põhineb peamiselt omaenda sõjakogemusest kirjutanud tuntud valgevene autori Vassil Bõkavi romaanil. Matemaatikuharidusega Loznitsa vormib Bõkavi loost haarava filmi, mille katkematu, kuid vaoshoitud liikumine seisneb kolme peategelase piruettides üksteise, küla ja lõppeks ka tõe ümber. Ringiratast käib ka emake Venemaa – nagu üks tegelane märgib, oli praegu sakslastega mesti löönud sadistlik külamees nõukogude perioodil samasugune tõbras ja küllap saab selleks taas. Loznitsa õilis kangelane Suštšenja on aastal 1942 Nõukogude Liidu läänepiiril elav lootusetu fatalist, kellele lisaks vastakaile sündmustele kaevab auku tema enda vankumatu moraalne selgroog. Keset ööd röövivad Suštšenja pere juurest end metsades ja mägedes varjavad, saksa okupantide vastu võitlevad partisanid Burov (Abašin) ja Voitik (Kolesov). UDUS tõuseb esile Loznitsa intellektuaalse lähenemise ja tema tehnilise meeskonna tõlgenduse poolest. Esiletõstmist väärib Kirill Šuvalovi kunstnikutöö, eriti silmapaistev on Vladimir Golovnitski muusikata heliriba, mis rõhutab filmi tasasust väljapeetud, täpselt rõhutatud vahenditega nagu hundi kauge ulg või lihtne metsakohin. Koos Loznitsa mõõdetud sammuga teevad need sellest ehedast vene tragöödiast kalliskivi, mida aeg saab vaid üha säravamaks lihvida. Eestikeelne pealkiri: Udus.
Lisas Marge-Elin Roose 26.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
155.
Les Misérables (2012)
Tom Hooper
* 8 Oscari nominent, sh parim film, meespeaosa (Hugh Jackman), naiskõrvalosa (Anne Hathaway), filmilaul, kostüümid, grimm, kunstnikutöö ja helimontaaž!. * KOLME Kuldgloobuse võitja - parim film (komöödia/muusikal), meespeaosa (Hugh Jackman), ja naiskõrvalosa (Anne Hathaway)! Victor Hugo kuulsaim romaan "Hüljatud" on varasemate aastakümnete jooksul korduvalt ka kinoekraanidele jõudnud. Kõige suuremat menu on see teos nautinud aga hoopis muusikalina teatrilaval ja seda nii Londonis, Broadwayl, kui ka Eestis (21.sajandi algaastail käis seda siinmail vaatamas üle 50 tuhande inimese). Londonis on tükk olnud ilma vaheaegadeta programmis juba üle 27 aasta. Pole siis ka midagi imestada, et sedapuhku on tee suurele kinoekraanile rajanud selle klassikalise loo muusikaliversioon, milles võtavad igihaljad laulud käsile ning annavad nendele uue, värske hingamise sellised maailmakuulsad staarid nagu Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter ja paljud teised. Linaloo lavastajaks on filmiga "Kuninga kõne" nii parima režissööri Oscari, kui ka kõik teised võimalikud auhinnad endale korjanud Tom Hooper, kes kasutas seda linalugu filmilindile talletades lihtsat ent samas äärmiselt harva kasutatavat meetodit - absoluutselt kõik näitlejad laulsid oma laulunumbrid otse võtteplatsil kaamerate surisedes ega ei kasutanud selleks eelnevalt stuudios salvestatud laulude fonogramme. Esituste ausus ja autentsus jõuavad sel moel sootuks paremini ning vahetumalt kinopublikuni. Eestikeelne pealkiri: Hüljatud
Lisas cantabile 24.01.2013
“Ma nii-nii lootsin, et film rabab mind jalust, pühib kinotoolilt, võtab sõnatuks, mida iganes. Peale treilerit nägemist olin selleks kõigeks valmis. Les Misérables oli küll igati viisakas, võimekate näitlejate, usutavas keskkonnas ja hea muusikaga, kuid lemmikfilmiks saamiseni jäi veel pikk tee. Üks lootus läks siiski täppi, nimelt jätan selja taha kõik kahtlused seoses Anne Hathaway'ga, ta on end tõestanud väga hea näitejana. Hathaway oli põhjus nr 1 filmi ootamiseks, soorituses ei pidanud pettuma - I Dreamed a Dream stseen oli fantastiline, lootsin tema tegelast isegi rohkem näha. Mõnda muusikali on elu jooksul õnnestunud ikka vaadata, aga ei mäleta sellist olukorda, kus ka tavalised dialoogid viiakse läbi lauldes. Peale mitmendat kahekõnet sain aru, et nad ei lõpetagi sellist laulmist, poole peal tahtsin juba ise karjuda STAHP, sest häiris kohutavalt. Mitmeid momente oli samal põhjusel raske tõsiselt võtta, tavapärane rääkimine oleks olnud palju mõjusam.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
156.
Trance (2013)
Danny Boyle
TRANSS on Oscari-võitjast lavastaja Danny Boyle’i (“Rentslimiljonär“, “Trainspotting“, “127 tundi“) psühholoogiline põnevik oksjonipidajast, kes segatakse vägivaldse kuritegeliku rühmituse tegemistesse. Mainekas oksjonifirmas töötav Simon (James McAvoy) kistakse hulljulgesse kunstiröövi, mille käigus läheb kaotsi ülihinnaline maal. Röövi korraldanud kurjategijad eesotsas karismaatilise Franckiga (Vincent Cassel) ei kavatse aga asjade taolise käiguga leppida ning mälukaotuse all kannatav Simon saadetakse hüpnoterapeut Elizabethi (Rosario Dawson) jutule, lootuses, et viimane aitaks mehe mälus sobrades maali asukoha välja selgitada. Peatselt hakkavad piirjooned reaalsuse, hüpnoosi, kire ja surmaohu vahel hägustuma ning panused kasvavad kiiremini, kui keegi asjaosalistest oleks osanud oodata... Peaosades James McAvoy (“Lepitus“, “Tagaotsitav“), Vincent Cassel (“Must luik“) ja Rosario Dawson (“Sin City“). Lisaks Danny Boyle´ile on filmi kaas-stsenaristiks tema ammune koostööpartner John Hodge (“Trainspotting“, “Madal haud“). Eestikeelne pealkiri: Transs
Lisas cantabile 22.04.2013