- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
109.
Mis on ühist Gilgamešil ja geeniuurimisel?
Reet Hiiemäe
Reet Hiiemäe koostatud ja tõlgitud artiklikogumik Mis on ühist Gilgameil ja geeniuurimisel? Käsitlusi kultuurist ja usundist toob lugejani valiku uuemaid uurimusi, mille autoriteks on mainekad germaani folkloristid, ajaloolased ja etnoloogid. Autorid vaatlevad pärimuslike nähtuste avaldumist mitmetes sellistes kontekstides, mille puhul seotust vanema rahvausuga ei oskaks esmapilgul ehk oodatagi: majandus- ja ärimaailmas, meditsiinis, kohtudokumentides, erootilise alatooniga postkaartidel jne. Nii mõneski käsitluses lahatakse väljamõeldu ja tegelikkuse vahekordi ning inimeste kalduvust näha reaalelu sündmusi läbi ajastuomaste uskumuste filtri. Raamat laiendab lugeja kultuuri tajumise ja mõistmise võimalusi, pakkudes uudseid vaatenurki, paljastusi ja tõlgendusi teemadel, nagu: * prohvetlus kui elukutse traditsioonilistes kultuurides ja ärimaailmas, * ekstreemsete ilmastikunähtuste ja kliimamuutuste tõlgendamine läbi aegade, * traditsioonilised jutusü˛eed nn Nigeeria petukirjades, varjusurmajuhtumite kirjeldustes ja nüüdisaegses teadusajakirjanduses, * arvutimängu World of Warcraft ja muinasjutufilmi Shrek pärimuslik taust * kultuurilised hirmu-, ekstaasi- ja müstikafenomenid.
Lisas Marge-Elin Roose 22.10.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
110.
Muistendid igavikust
Harri Jõgisalu
Raamat kõneleb inimese saamisloost, looduse keskel olemisest, loodusega suhtlemisest. Kuulsatest loodusteadlastest ja koodusteaduse arengust. Märkamata pole jäetud viimastel aastakümnetel ühiskonnas kehtinud vägivalla rakendamisi loodusteaduses. Samast ajast on teada meie oma sordiaretajad, selektsionäärid, kes on väsimatult olnud rohelise terakese teenistuses, aretanud tuumakama tera ja magusama viljaga uusi taimesorte, kõrge anniga kodulooma tõuge. Raamatu väljaandmisega tähistab kirjastus autori 90-ndat sünnipäeva!
Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
111.
Mustamäe ajalugu 1960.aastate alguseni
Robert Nerman
Raamatust võib saada hea ülevaate Mustamäe kohal asunud vanematest taludest, sealsetest elanikest, probleemidest ja edusammudest ning asustusala järk-järgulisest laienemisest. Raamatus kirjeldatakse omaaegset maastikku ja selle muutusi, teedevõrku, elanike igapäevast elu-olu. Samuti saame sealt ülevaate Mustamäe kohal tegutsenud kolhoosidest, aianditest, paekarjäärist, vangilaagritest ja kalmistust. Raamat on varustatud rohkete fotodega ning skeemiga.
Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
112.
Mõtterelv
Philip M. Taylor
Philip M. Taylor (1954–2010) õppis ja elas terve elu Inglismaal Leedsis: lõpetas seal ülikooli, alustas teaduskarjääri, sai professoriks ja ka suri kõigest 56aastaselt. Nende kuivade sõnade taga on aga särav karjäär, karismaatiline professor, kellele õpilased üle kogu maailma on teinud väga emotsionaalseid järelehüüdeid. Teie ees on Philip M. Taylori teos originaalpealkirjaga „Munitions of the Mind”. Omal ajal oli selle raamatu ilmumine sensatsioon ja teos muutus kohe valdkonna lauaraamatuks, nüüd juba klassikaks. See oli pikka aega ainuke propaganda ajalugu vanaajast kaasajani käsitlev teos, mille põhjal sai huviline luua ettekujutuse sellest, mis on propaganda. Raul Rebane Käesolev raamat käsitleb propaganda vahendeid. Mitte seda, kas toode (nagu sõda või religioon) on vajalik või mitte, kas see on õige või vale, õiglane või ebaõiglane. Uuritakse vaid vahendeid, mille abil toodet – edukalt või edutult – turustatakse. Raamat annab lugejale teadmisi, kuidas propaganda on arenenud, kuidas seda ära tunda ja milliseid eesmärke võib see eneses peita. Propaganda – nagu sõnastas üks Inglise välisministeeriumi ametnik 1920ndate lõpus – on „hea sõna, mis on läinud nihu“. Propaganda ei pruugi olla halb, nagu enamik arvab. Näiteks, eks ole ju „õiglasest sõjast“ rääkides seda toetav propaganda õigustatud? Ja kui sõda on „vajalik“, on seda ju propagandagi?
Lisas Marge-Elin Roose 12.04.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
113.
Mälestused
Ilmar Raamot
Eesti tuntud ühiskonnategelase Ilmar Raamoti (1900–1991) mälestused on hinnaline ja haarav omaeluloojutustus Eesti vabariigi kujunemise ja hävingu kontekstis, eriti väärtuslikeks võib pidada tema vahetuid tunnistusi vapside liikumisest ja 1934. aasta riigipöördest. Konkreetsemalt kajastab mälestuste esimene osa Raamoti õpinguid Tartu Reaalkoolis ja Tallinna Peetri Reaalkoolis, Vabadussõda, teenistust ohvitserina, õpinguid Tartu ülikoolis ja Berliini Põllumajandusülikoolis, tegutsemist Ühinenud Põllumeeste ja Väikemaapidajate kogude peasekretärina. Mälestuste teine pool katab aega alates 12. märtsist 1934, mil Eestis toimus riigivanem K. Pätsi ja kindral J. Laidoneri läbi viidud riigipööre. Mälestused lõpevad 22. septembriga 1944, mil autor jõudis põgenikuna Eestist Saksamaale.Ilmar Raamoti mälestused ilmusid paguluses kahes köites: „Mälestused I“ (Vaba Eesti, 1975) ja „Mälestused II“ (Välis-Eesti & EMP, 1991), käesolevas väljaandes ilmuvad need ühtede kaante vahel esimest korda.
Lisas cantabile 29.01.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
114.
Müstiline Putin. Feodalism, korruptsioon ja jumal Vene ühiskonnas
Anna Arutunyan
Venemaa kirjastajad ei söanda seda raamatut välja anda. Ka mõned Venemaa naabrid on raamatu kirjastamisest loobunud. Viimased üheksa aastat Venemaal elanud kakskeelse vene-ameerika ajakirjaniku päevakajaline ja provokatiivne raamat ei otsi vastust sageli esitatud küsimusele “Kes on Vladimir Putin?”, vaid analüüsib vahetult ja põhjalikult praeguse Venemaa kultuuri ja majandust ning nende inimeste psüühikat, kes on lasknud Putinil kujuneda selleks, kes ta praegu on. Nädalalehe Moscow News poliitikaajakirjanik Anna Arutunyan tegi seda raamatut kirjutades rohkem kui sada intervjuud, uuris erinevaid lähiajaloo sündmusi ja analüüsis varem avaldatud tekste, et maalida vapustav portree vene autokraatiast sellisena, nagu see rahvale paistab. “Müstiline Putin” jutustab Venemaa varjatud võimustruktuuridest inimeste kaudu – alates vaesest töölisest, kes pöördub abi saamiseks vahetult Putini poole, ning lõpetades ärimeeste, julgeolekuohvitseride ja halvasti toimiva valitsuse ametnikega, kes ootavad oma juhilt instruktsioone ning kaitset. Raamat näitab, kuidas sotsiaalsed ja majanduslikud tegurid on vorminud Vene Föderatsiooni presidendist klassikalise autokraadi, kes taaselustab muistsed feodaalsuhted. Autor tõmbab ootamatuid ajaloolisi paralleele, üllatades lugejat ning süvendades meie arusaamist, mis ja miks Venemaal toimub.
Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012