- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
37.
14
David Garrett
Heliloojad: Paganini / Wilhelmi, Tartini, Dvorak, Schubert, Kreisler, Tchaikovsky, Elgar, Bruch
Lisas cantabile 21.05.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
38. Alfa Romeo 147
Mootor: R-4, otto, 1970 cm³, Võimsus: 110 kW (150 hj) 6300 p/min, Pöördemoment: 181 Nm 3800 p/min, Käigukast: 5käiguline käigukast, Tippkiirus: 208 km/h, Aeg 0 - 100km/h:9,3 s, Kütusekulu(l/m/k): 12,1/7,0/8,9 l / 100 km.
Lisas Autoleht 27.04.2010
“Alfa Romeo ei ole keskmisest kallima hinna tõttu just laiade masside valik, kuid pakub head alternatiivi neile, kellele on oluline sportlik stiil, tunne ja elegants nii auto välimuses, sisemuses kui ka sõidul. Kõike seda leidub ka värskendatud Alfa 147 pardal.
Kuigi ka valiku teine, 1,6liitrise 120 hj mootoriga mudel tagab igapäevasõiduks piisava dünaamika ja pakub vähemalt samasugust stiili, passib auto olemusega paremini kaheliitrine 150 hj jõuallikas. Hea tunnetusega, täpne rool ning kindel püsivus kurvides lausa nõuavad kiiremat, aktiivset sõidustiili.
Entusiastlik juht naudiks mootori häält ilmselt igal võimalusel, kuid kahjuks või õnneks on see üsna hästi summutatud. Teravat tuuride tõusmist saab kuulda põhiliselt tugevatel kiirendustel, muidu võtavad võimust tuule- ja teemüra. Viimane oleneb suuresti teekatte iseloomust.
Vedrustust võib pidada autole sobivaks – see on sportlikuks sõiduks mõnusalt jäigapoolne. Auto loeb küll üles enamiku teekonarusi, kuid üsna tsiviliseeritud moel, hambaid lahti põrutamata. Alfa 147 eelistab siiski siledamaid teid, mida Eestis paraku väga palju ei leidu.
Pisukeseks pettumuseks muude omaduste taustal on käiguvahetus, mis kipub kohati takerduma. Valitsa liikumisteed võiksid samuti tsipa lühemad olla. Viies käik on ehk veidi pikk, seetõttu on nobedamateks möödasõitudeks targem aste allapoole vahetada. Kütusekulu sõltub ilmselt paljuski juhi sõidustiilist, maanteeküllasel proovisõidul jäi pardakompuutri keskmiseks näiduks 8,4 l / 100 km.
Stiilset disaini ja materjale jätkub ka juhi ja sõitjate ümbrusse. Prooviauto nahkistmed pakkusid head mugavuse ja külgtoe kombinatsiooni, rooliratast ja juhiistet saab mitmekülgselt seada. Paraku jääb kogukale juhile iste ka madalaimas asendis pisut liiga kõrgele. Pikapeale sellega siiski harjub.
Hästi töötavas koosluses tõmbavad seda selgemini tähelepanu pisiseigad – spidomeetri äärealal paiknev odomeeter pole ehk kõige paremini loetav, küljepeeglite disain ahendab pisut vaatevälja tahapoole ning armatuurlaua iseenesest mõnusasse topsihoidikusse pandud pudel segab raadio käsitsemist. Seega tasub pisut lisaraha maksta ja hankida raadio juhtnupud ka roolirattale.
Miinused: ebatäpne käiguvahetus
Plussid: disain, sõidurõõm
Kokkuvõte: sportlik ja stiilne auto”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
39. Joan Pagano 15 minutit. Kõhulihaste treening + DVD
Treeni kerelihaseid, et saavutada täiuslikult trimmis keha. Selgitavad fotod näitavad kõik harjutused samm-sammult ette, kaasasoleva DVD pealt saab vaadata raamatu kõiki nelja treeningukava. Raamatu autor Joan Pagano on üks New Yorgi parimaid fitness-spetsialiste.
Lisas Marge-Elin Roose 13.04.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
40. Humer 150 lastele
Füsioloogilise kontsentratsiooniga (0,9%) naturaalne merevesi, mis sisaldab looduslikke mineraalaineid ja mikroelemente (magneesium, vask, kuld, hõbe, mangaan jne) lahjendamata kujul. Kasutamine. Ninaõõnsuste loputamiseks nohu korral - vedeldab sekreeti ja kergendab väljanuuskamist. Ninaõõnsuste igapäevaseks hügieeniks. Limaskestade niisutamiseks kuiva õhu korral. Tolmu, allergeenide, haigustekitajate jms eemaldamiseks nina limaskestalt. Tootja:Laboratories Urgo, Prantsusmaa
Lisas Kätu 08.05.2012
“Merevesi on ikka merevesi, ükskõik mis firma selle pudelisse on pannud. Täiskasvanute Humer on küll suurepärane mereveepihusti, aga laste variant on sama suures pudelis ja seepärast ebamugav kasutada. Kinnise ninaga laps sipleb ja vehib kõvasti peaga, sellepärast peaks pudel olema väike ja kerge, et saaks kiiresti sutsu ninna ära lasta. Suure pudeliga on palju raskeb sihtida ja suurest pudelist on lapsel ka lihtne kinni haarata või käega eemale tõugata. Ka käib Humeri pihusti nupp võrreldes mõne konkureeriva pihustiga palju raskemalt, nupuga pusides võib jällegi lapsel nina pihta saada.
Laste Humeriga võib väga lihtsalt juhtuda nii, et pool nägu on soolavett täis, aga ninna pole õieti midagi jõudnud.”
Kätu on seda arvustust muutnud: 08.05.2012 00:45
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
41. Alfa Romeo 159
Mootor: R-4 otto 2198 cm3, Võimsus: 136 kW (185 hj) 6500 p/min, Pöördemoment: 230 Nm 4500 p/min, Käigukast: 6käiguline manuaalkäigukast, Tippkiirus: 222 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 8,8 s, Kütusekulu(l/m/k): 9,4 l / 100 km.
Lisas Autoleht 27.04.2010
“Alfa 159 pole sportauto, kuid sport on tal geenides. Ja ükskõik kui taltsaks roolikeeraja teda ja ennast ei sunni, saab pärilikkus siiski võitu. Ja siis läheb lahti: juhiloast tuleb kõvasti kinni hoida.
2,2liitrise mootoriga Alfa 159 pole 185 hobujõuga just eriline atleet, pigem lihtsalt heas sportlikus vormis. Sama saab öelda kiirendusvõime kohta – 8,8 sekundit paigalt sajani pole halb, kuid ka ei midagi sensatsioonilist.
Roolitunnetus on esmaklassiline, mootori reaktsioon gaasivajutusele kiire ja käiguvahetus täpne. Rool istub kätte kui valatud ning esimest võimalust 185 hobusele kannuseid anda ei jaksa juht tipptunnil linnast välja venides ära oodata.
Alfa metsikumat poolt proovides on miinusteks ebatäpselt doseeritavad pidurid ja veidi ebamäärane sidur. Viimase pedaal on pika käiguga ja lahutus-lülituspunkti leidmine pole kuigi lihtne.
Sportlikkusest johtub teinegi ebamugavus: veeremüra maanteekiirustel. Samas saab möödasõidud toimetada vaevata, mootor veab jõuliselt juba 2000 pöördelt, suurim võimsus äratatakse aga kusagil 4000 kandis.
Sõitjateruumis on 159-s neljale ruumi piisavalt, kolmekesi tagaistmel läheb muidugi kitsaks. 405liitrise pakiruumi kasutusvõimalusi pärsib väike laadimisava, kuid mahult asetub see konkurentide vahele: näiteks BMW 3. seeria sedaanil on see 460 liitrit, Lexus IS-il 378.
Miinused: veeremüra, keskpärase suurusega pakiruum
Plussid: disain, juhitavus, sõidurõõm
Kokkuvõte: kaunis ja temperamentne auto, mis veidi tingib sõidumugavuses ja praktilisuses.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
42. Alfa Romeo 166
Lisas Autoleht 27.04.2010
“Alfa Romeo 166 ees seisis raske ülesanne, tal tuli konkureerida luksussedaanide raskekahurväega – BMW 5. seeria, Volvo S80, Audi A6 jt. Alfa Romeol on selleks alati olnud eeldused (silmapaistev kujustus, võrratud sõiduomadused ja eesrindlik tehnika) peale ühe – töökindluse. See ebausaldusväärsus on omandanud lause legendaarse aura ja tihtipeale peetakse seda üheks Alfa Romeoga lahutamatult kaasas käivaks omaduseks. Muidugi, Alfasse võib ka teisiti suhtuda – Briti telesaate “Top Gear” saatejuht Jeremy Clarkson on öelnud, et Alfal pole vigu, tal on iseloom. Sellegipoolest pidi 166 “iseloomust” lahti ütlema, et väärilist konkurentsi pakkuda. Päriselt see (õnneks või kahjuks) ei õnnestunud. Töökindlus on Alfa Romeo kohta suhteliselt hea, üldises plaanis aga keskmine või veidi alla selle.
Alfa Romeo 166 ei tundu sõites nii suure autona, kui ta tegelikult on, seda tänu sportlikule vedrustusele ja head tagasisidet pakkuvale roolile. Seesama sportlikkus, mis kõva kattega heal teel mõjub sõidutundele hästi, tuletab ennast aga halval teel hoopis ebameeldivamalt meelde, sest kahjuks on tunda kõik ebatasasused ja sügavamast august läbi sõites võib tekkida tunne kui mõnes eriti jäigas sportautos – otsekui oleks keegi jalaga vastu tagumikku virutanud. Mudeliuuenduse käigus muudeti veidi vedrustust ja probleem leevendus, kuid täielikult ei kadunud.
Kuigi esiveoline ja varustatud võimekate mootoritega, ei ole 166-l enamasti probleeme jõu mahapanemisega ja esirehvid enneaegselt enamasti ei kulu, vähemalt siis, kui just tahtlikult rattaid puksima ei lase. Pidurid on 166-l tasemel ja võimsamate mootoritega kaasnevad ees Brembo neljakolvilised sadulad, mis koos mehist mõõtu ketastega tagavad tasemel aeglustuse.
Miinused: janused bensiinimootorid, vähe ruumi taga, halb maine
Plussid: elegantne ja eriline välimus, soodne osta ja soodsad varuosad, haruldane
Kokkuvõte: Alfa Romeo 166 võiks kuuluda klassi tippu, kuid mõned väikesed puudused seda siiski ei luba. Siiski on tegu omapärase ja hea sõidukiga.”