Nordica
6.3
7 hindajat

1. Nordica
http://www.nordica.ee

Eesti riiklik lennufirma.


Lisas pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
30.05.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tahaksin öelda, et olen olnud Nordica lojaalne püsiklient juba päris algusest peale, ent siis ma valetaksin. Õigem oleks öelda, et ma väga-väga üritan olla, aga kuidagi ei õnnestu!

Nimelt olen soetanud nii Nordic Aviatoni kui ka Nordica edasi-tagasi pileteid juba mitmeid kordi ning senimaani pole õnnestunud kordagi Uue Rahvusliku Uhkuse pardale pääseda. Nordica lennukeid ja teenindajate ilusaid kostüüme olen näinud vaid Facebooki vahendusel.

Ühel juhul lõpetati novembri lõpus minu jõulude ajal väljuma pidanud Kopenhaageni liin päevapealt. (Ah, tegelikult olid mul Estonian Airi piletid ja siis juhtus kõik ja tuli osta palju uusi pileteid ja...) Kõik, kes sel ajal lennanud on, teavad, kui palju ebameeldivusi võib põhjustada lennu tühistamine sellisel sagimisrohkel rahvaste liikumise ajal! Uudist kuulsin raadiost ja ei oskagi öelda, millal oleks lennufirma ise ühendust võtnud, kui ma poleks neile enne helistanud. Kuigi ega ka helistamisest suurt kasu polnud, sest öeldi, et alternatiivne SASi lend on täis ning hetkel pole teiste firmadega koostööks rohelist tuld antud. Hetkel...minu loogika järgi oleks võinud see toimuda sellel hetkel kui oli firmasiseselt teada uudis, et tuleb liini tühistamine ning hea klienditeeninduse huvides oleks olnud mõistlik selline kokkulepe eos ära sõlmida. Ent! Saabus maagilisel viisil see nn kokkulepe peale seda kui olin Facebooki lehele jäljed teinud. Üllatuslikult broneeriti mind ümber Lufthansa peale ja sealtpeale võisin Nordicaga rahul olla. Sest Lufthansa lend läks tõrgeteta.

Teine juhus oli siis, kui mitu kuud varem lunastatud pileti osas tuli e-mail, et broneering tehti ümber ja kui ei sobi, siis võtaksin ühendust. Ei sobinud, sest olin valinud väga täpse ajaraami arvestusega lennuajad, mis olid järsku mõlemas suunas sassi aetud. Täpselt selline pilet, mida ma ei ostnud! Kuna tegemist oli vahepeatusega lennuga, siis ühendusin KLMiga, kes oli üks vedajatest.

KLM pakkus ilusti mitmeid asendusvariante, nendest ühel suunal Air Baltic ja teisel suunal Nordica. Kõik sujus kenasti, sain mööndustega sobivad lennuajad. Air Baltic kandis oma rolli kenasti välja ja mind kohale. Nordica osas nii hästi ei läinud. Esmalt hilines pardalepääs 30 minutit ning siis alles teavitati, et "halbade ilmaolude" tõttu lendamise infot jagada pole. Lubati iga natukese aja tagant uuesti informeerida (et ikka infot pole). Samal ajal väljusid teised lennud ja väljusid veel kolmandad lennud. Õues tibutas kerget vihma.

Täpselt 1,5h hiljem, st aeg, mis oli mul vahepeatuseks ette nähtud, lasti reisijad BMI pardale. Ja mul oli taas nii kahju, et ei õnnestunud osa saada Nordicast! Nüüd ma muidugi mõistan, miks eestlastest europarlamentäärid eelistavad Nordica Brüsseli otselennu asemel teiste lennufirmade vahepeatusega variante -- neil on ilmselt teinekord vaja koosolekul ka samal päeval osaleda.

Panused on nüüd suve peal, mil on ees -- võiks juba prohvetlikult öelda -- seiklus Nordicaga läbi Müncheni?”

30.05.2016 11:57 - pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0