- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
1. Apple Yosemite
Operatsioonisüsteem (versioon 10.10.) Apple laua- ja sülearvutitele ning serveritele. Minimaalsed süsteeminõuded: 2 GB RAM, 8 GB vaba ruumi ja OS X 10.6.8 (Snow Leopard) või uuem operatsioonisüsteem.
Lisas daniil 07.06.2014
“Praegu saab kasutada küll vaid avalikku beetat, aga juba see näitab päris hästi ära, et suured muudatused, mille Apple oma arvutite operatsioonisüsteemi kallal Yosemite väljalaskega on teinud, tasuvad end ära. Eriti kui ka oma telefon iOS 8 peale uuendada. Siis ärkab see kooslus eriti eredalt ellu.
Disaini on tehtud lihtsamaks, ikoonid on tehtud puhtamakas, süsteemifont on läbivalt muudetud elegantsemaks ja eriti ilus näeb see välja muidugi Retina ekraaniga Mac'il. Menüüdele saab valida nüüd ka tumeda tausta, kes seda eelistab.
Handoff funkstionaalsus võimaldab telefonis pooleli jäänud sõnumeid, e-maile jne kohe arvutis jätkata. Docki kõrvale ilmub sellekohane ikoonike. iOS ja Yosemite suhtlevad üle Bluetoothi või vajadusel WiFi.
Korralik uuendus, ootan huviga sügisest väljalaset, sest alates Mavericsist on ju Mac OS X uuendused tasuta ning töökindla versiooni opsüsteemist saba ikka peale ametlikku väljalaset.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
2. Apple Maverics
OS X Mavericks (versioon 10.9). 2013 aastal välja tulnud operatsioonisüsteem Macintosh arvutitele ja serveritele.
Lisas Vohvka 09.07.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
3. Apple OS X Mountain Lion
Apple Mac arvutite operatsioonisüsteemi OS X versioon 10.8.
Lisas Vohvka 08.12.2012
“Kui eelmisele, Lioni nimelisele operatsioonisüsteemile oleksin andnud vaid 8 punkti, siis Mountain Lion teenib 9 auga välja. Lioni jama oli selles, et see kaotas ära mitmed üliolulised funktsioonid ja hakkas mingit kummalist teed minema, mis mulle ei sobinud. Mountain Lionis on aga õppust võetud oma vigadest ja mitmed eelmises versioonis kaotatud võimalused on tagasi toodud.
Nii, nagu Lion, toob ka Mountain Lion mitmed iOSi võimalused Mac arvutitele. Seda nimetatakse rahvakeeli ka iosifitseerimiseks (iosification), aga Apple on vastupidiselt Microsoftile üsna kindlalt välja öelnud, et neil ei ole plaani neid kaht operatsioonisüsteemi (laua/sülearvuti oma ja tahvel/mobiilide oma) kokku sulatada. Siiski, mitmeid märke sellest on, aga need on pigem positiivsed. Näiteks Notes ja Reminders on eraldi rakendustena OS X uues versioonis välja toodud ning need sünkroniseerivad väga sujuvalt iOS seadme vastavate programmidega. iChat on Mountain Lionis asendatud Messages'iga, milles on loomulikult ka iMessages'i tugi. iOSiga väga sarnane Notification Center on Apple'i uues laua- ja sülearvutite operatsioonisüsteemis samuti esindatud.
Üks huvitav asi on ka süsteemi läbiv Facebooki/Twitteri integratsioon, ehk sisuliselt iga asja, mis sul ees on, saad väga kiiresti ja mugavalt sotsiaalmeediasse sheerida.
Uus opsüsteem on ka kiirem kui varasem versioon.
OS X 10.8 on suurepärane ning mitmes mõttes see, mis oleks pidanud olema juba 10.7. Kindlasti tasub selle väikese raha eest oma opsüsteem uuendada, ükskõik, millist varasemat OS X'i versiooni kasutad.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
4. Microsoft Windows 8
Operatsioonisüsteem lauaarvutitele, sülearvutitele, tahvelarvutitele ja kodukino PC-dele.
Lisas Pide 11.11.2012
“Selle edasi-tagasi väntamisega tavalise töölauavaate ja Metro kastikeste vahel ei harjugi ära, nüüd jääb loota vaid Windows 8.1 uuendusele, et ehk see muudab midagi. Kuulu järgi peaks sel olema võimalus seadistada nii, et arvutit buutides satud kohe töölauavaatesse ja parimal juhul ei peagi kunagi seda Metro asja enam nägema.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
5. Fedora Project Fedora 12 (Linux)
Tasuta, avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteem. GNOME kasutajaliides.
Lisas zoidberg 28.03.2010
“Ühes masinas hoian alati Linuxit. Fedora 12 on ühe laialtlevinuma Linuxi distributsiooni uus versioon. Selle motoks on vabadus, kui kasutad, mõistad, miks. Peale installimist tuleb kõik pluginad ja koodekid ise üles leida. Soovi korral võid selle peale ka Moblini installida.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
6. Linux Ubuntu
Üks parimatest vabavaralistest operatsiooni süsteemidest. Positiivsed omadused: Tasuta kättesaadav, võid ise lähtekoodi muuta ehk siis muuta Ubuntut selliseks kuidas tahad ilma igasuguste piiranguteta või illegaalselt, sobib ka väikeste nõudmistega arvutile, suur aknahalduri valik (nt: Gnome, KDE jne.). Tunneb automaatselt suurema osa riistvarast.
Lisas GreyShark 10.03.2010
“Ise kasutan juba aastaid ja pole pettumust valmistanud. Hea kiire, muuseas kiirem kui windows. Pole kunagi kokku jooksnud. Niisis täsiselt hea Op-süsteem neile kes töötavad kontoris või tegelevad multimeediaga.”
12