9.6 20 hindajat

Leia oma tee
Merit Raju

Meie ajal on tõeline luksus see, kui saad endale lubada Vaba Aega. Aega, mil mõtte- ja tegutsemispuhkusest võib saada alguse tee, mis viib hoopis teise suunda. Luksus on see, et saad nii tööl käia, et sa tahadki seda teha. Luksus on töö tegemine ilma tööl käimata. Sa tead küll, et võimatu on vahel võimalik, ilma et me teaks, kuidas. Millist elu sa tegelikult tahaksid?
Raamat “Leia oma tee” võib anda tuge muudatuste tegemiseks oma tööelus, kuid see mitte ainult ei innusta oma töölepingut lõpetama, vaid ka hoiatab selle eest. Ta aitab leida, aga ei anna otsest vastust küsimusele, mida sina tahad oma elu kutsena teha – see aga on põhiküsimus, kõige alus. Vastus tuleb sul endast üles otsida.
Kirjastus: Ajakirjade Kirjastus.
223 lk. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.12.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Ma pole ühtegi raamatut nii kaua lugenud ja mitte sellepärast, et see ei oleks huvitav. Põhjus peitub raamatu võimes tekitada vajadus ja soov lahti mõtestada ka oma elu. Kuidas mina tunnen? Kas ma teen elus asju, mis mulle ei meeldi ja mida oleks võimalik teisiti teha? Kas ma julgen võtta riske, et elada iseendaga harmoonias? Kui palju ma teen elus asju ainult raha pärast ja kas ma naudin seda? Kas ma oleksin suuteline olema iseenda ülemus või vajan ikkagi kedagi, kes aeg-ajalt "kuklasse hingab"? Jne jne jne, miljon miksi.
Samas juhib raamat väga leebelt ja sõbralikult sind endalt kõiki neid küsimusi küsima - ei teki mingit süütunnet ega ahastust.
Ühesõnaga koos raamatu lugemisega põhjalik vestlus iseendaga. Lugesin lõputult lehekülgi uuesti üle, leides igakord midagi uut ja usun, kui võtaksin praegu raamatu taas kätte, tunduks et nii mõnigi lehekülg on vahepeal juurde kirjutatud :)
Aga tulemuseks tegin päris korralikud korrektuurid oma kohati üle pea kasvava töö osas - mis loomulikult oli orienteeritud enamasti raha teenimisele. Ja tunnen iga päevaga ennast aina paremini, kindlamalt, et tegin õiged otsused.
Arvan, et ei ole vahet, kas raamatu lugeja on 20, 30, 40 või 50, iialgi ei ole liiga hilja - no selline kulunud väljend, aga neil on selline omadus - osutuvad alati õigeks.
Kui Meriti eelmine raamat "Hingele pai" on tõeline hea tuju raamat, siis "Leia oma tee" annab võimaluse leida enda seest ülesse kõik see, millega saame tagada hea tuju iga päev ja pea igas olukorras.
Ja mis on veel minu jaoks väga oluline - kõik, millest Merit kirjutab, kõik tema kogemused ja teiste kogemused baseeruvad Eesti elul, see kõik on läbi elatud, ellu viidud siinsamas.”

27.04.2012 11:54 - Marge-Elin Roose
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Olen ametilt karjäärinõustaja ja saanud sellest raamatust hindamatut abi oma nõustamistöös.
Sedavõrd elulähedane ja kõiki puudutav teema ning selle käsitlus! ”

13.02.2012 10:13 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“See raamat algab suurepäraste sõnadega, selgitades, miks just lugeja, st iga inimene, on VIP, väga tähtis isik. Ma vaatan ikka, kuidas raamat algab ning selle järgi otsustan, kas ostan ära või ei, selle ostsin kohe pikemalt mõtlemata.

Raamat räägib sellest, kuidas oma tee leida, peamiselt just töises mõttes. See pole pelgalt kellegi kirjutis, õnnelikust elust, mida tema elab ja soovitab ka kõigil teistel materiaalsed mõtted võssa visata ja kanepist särke tegema hakata, vaid selgitab väga praktilisel moel, kuidas need julged sammud ette võtta, mis töökoha vahetuseks tegema peaks. Töökoha vahetus siis väga laias mõttes, mitte tingimata (või isegi pigem mitte) ühe kontorikeskkonna vahetus teise vastu. See on kohati nii praktiline, et annab isegi firma asutamise ja maksunduse alal (legaalset :) ) nõu. Samas on raamatus rohkelt päris inimeste kirjeldusi, kuidas nemad selle muudatuse teinud on ja kuidas sellega hakkama saanud.

Tuleb välja, et mitte kõigil ei ole iseenda tööandjaks olemine, mis tänapäeval ju vägagi popp, ainult lust ja lillepidu. Just see annab tunnistust, et autor on kahe jalaga maapeal ja ka tema enda näited kinnitavad, kui palju erinevat on ta kogenud. See annab teosele mitte mingisuguse targutava, vaid ääretult usaldusväärse ja igati praktilise väärtuse.

Soovitan kindlasti lugeda. Isegi kui oled oma tööga lõputult rahul, on seal rohkelt mõtlemapanevaid mõtteid ja kogemusi.”

11.12.2011 21:31 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kommentaarid:
13.12.2011 10:09 arvustus.com
Arvustus.com TV: "Leia oma tee" autor Merit Raju räägib, miks ja kuidas ta selle raamatu kirjutas.

Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Merit Raju Leia oma tee arvustusi (review)Otsi Google abil: merit raju leia oma tee (review)