Pimeduse kütkes
7.6
7 hindajat

1. Pimeduse kütkes
Cara Hunter

Tõeliselt häiriv,verd tarretama panev põnevik ammustest saladustest ja koletistest, kespeidavad end meie silme all.pimeduse kütkes on teine vapustav raamat inspektor Adam Fawley juhtumite sarjast.


Lisas Rein Veemees 17.02.2020
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“C.J.Skuse kirjutab selle kriminaalromaani kohta:Häirivalt tõeline,vapustavalt nutikas, ragistasin ajusid kuni lõpuni välja .Erakordne raamat!
Raamat oligi algul põnev, teemaks ju keldrist leitud tüdruk ning paariaastane laps.Paraku saab autori aur viimases kolmandikus otsa.Esiteks hakkas silma viga lk 285, kus inspektor istub õhtuhämaras koos naisega aias, näha on veel loojunud päikese kuma, ning siis näitab naine talle eelmisel aastal istutatud lavendlit, mis on paksult mesilasi täis.Mina olen hämaral õhtul kohtunud küll sääskedega, kuid mitte tööhoos mesilastega.
Raamatu lõpp läheb aga täiesti metsa, sest tegemist ei ole ulmega, vaid kriminaalromaaniga.
Kirjutada hea raamat ja siis rikkuda see ebatõenäolise lõpuga... vägisi tuleb meelde Eduard Vilde "Pisuhänd", kus Tiit Piibelehe raamatu lõpu rikkus ära Ludvig Sander.”

17.02.2020 18:34 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 17.02.2020 18:34
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tüdrukud
9.5
2 hindajat

2. Tüdrukud
Emma Cline

Californiast pärit Emma Cline´i (s.1989) pikisilmi oodatud debüütromaani keskmes on tüdrukud - nende haavatavus, nende igatsus kuhugi ja kellelegi kuuluda.Cline´i suurepärase kirjutamisoskuse kõrval tekitas ootusärevust seegi, et autor on ammutanud inspiratsiooni Mansonite perekonna kurikuulsast ja jõhkrast loost.Romaani tõlkeõigused on müüdud 34 riiki.


Lisas Rein Veemees 22.03.2019
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Cline´i kirjutamisoskus on tõepoolest hea, kuid osavast sõnade rittaseadmisest ei piisa, kui sul ei ole tegelikult midagi öelda .Kui kirjutad millestki kuulujuttude ja politseiraporti põhjal ning tegelikult ei suuda ennast looga suhtestada.Siis tekibki selline jahe romaan, kus ei ole mitte ühtegi elavat tegelast sest ka autori jaoks jäävad tegelased võõraks ja kaugeks, kellekski, keda ta ei mõista ja kellest ta ei hooli.Emma Cline romaan sarnaneb Sofi Oksaneni romaanidega, peale selle lugemist jääb lihtsalt tühi tunne, sest romaan ei andnud sulle mitte midagi.”

22.03.2019 07:38 - Rein Veemees
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Hullumaja
7.5
4 hindajat

3. Hullumaja
Tiit Sepa

Üks noormees on meie sotsialistliku mineviku eelviimasel kümnendil otsustanud, et peab nõukogude sõjaväest ära pääsema. Ta luuletab endale külge vaimseid hälbeid, millega tal tegelikult midagi pistmist ei ole. Nüüd jääb üle ainult minna mõneks kuuks Seewaldisse ravile, et tulemustes täielikult kindel olla. Seal kohtab ta nookukest meditsiiniõde Küllit, kellesse ta kohe armub. Armumine on vastastikkune. Nad otsustavad proovida ühist eluteed. Kas aga kõik jääbki nii ilusaks? Siin on lõbusat äratundmist lähiminevikust just keskealistele lugejatele, aga kes teab, ehk ka noorematele ja vanematele, sest armastus on alati olnud.


Lisas Rene Võhma 08.01.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nostalgiat tekitav ning kaasahaarav.”

08.01.2016 06:46 - Rene Võhma
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Marslane
9.0
1 hindaja

4. Marslane
Andy Weir