Rännul luuleilmas
9.5
4 hindajat

1. Rännul luuleilmas
Karl Muru

Kirjandusteaduse professor ja Tartu ülikooli õppejõud Karl Muru on uurinud eesti lüürikat ja kirjutanud palju luulearvustusi. Käesolevasse kogumikku on ta valinud saatesõnad M. Underi, H.Visnapuu, B. Alveri, J. Sütiste, K. Ristikivi ja K. Lepiku luulekogudele. Lisaks arvustavad artiklid U. Masingu retseptsiooniloole ja A. Merilai koostatud eesti ballaadikogumikule. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeeriumi eesti kirjanduse programm.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Eestimaine ingel
8.0
3 hindajat

2. Eestimaine ingel
Ottniell Jürissaar

Kolm aastakümmet meie laulatusest koos. - Kolmkümmend aastat nautind teineteise siirust. Ei saanud kumbki armukadeduse viirust - kõik laabunud kui ennemuistses muinasloos. Ehk vahest ülekuumenenud tundehoos sai pisut taltsutatud tulekeelte kiirust. Kuid südamete tuksumise lasketiirust sai vaikus jagu siis, kui tõusis koiduroos. - Kui kaua me siis peame sedasi veel vastu, kui sammgi enam sama tempoga ei astu? Eks tuleb leppida ja tunnistada tõtt: rõõm, et see oli ainuõige naisevõtt ja mehelegi minekul polnd miskit viga ja RÕÕMUKROON, et õnnelik sai eluiga.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Luulejälg
5.8
4 hindajat

3. Luulejälg
Veera Kasimova

"Luulejälg" on rõõmsameelne ja lihtsasti loetav luuleraamat, mis sisaldab peamiselt tunde- ja loodusluulet. Tegu on Veera Kasimova teise luulekoguga, eelmisel aastal ilminud "Hingeluule" temaatilise jätkuna.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Nõelad
9.0
7 hindajat

4. Nõelad
Elo Viiding

Elo Viidingu uus luulekogu „Nõelad“ on tema kolmeteistkümnes raamat ja tõestab, et Elo Viiding on tõusnud eesti luule tippude hulka, kelleta 21. sajandi alguse eesti kirjandust on võimatu ette kujutada. Elo Viidingu luule on alati olnud täpne ja irooniline, sotsiaalselt aktiivse luuletaja looming. Nii on ka „Nõelad“ äärmiselt eloviidinglik luulekogu - terav ja sotsiaalne, meie tänapäeva elu halastamatult pildistav.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Koondatud
10
3 hindajat

5. Koondatud
Ave Alavainu

"Koondatud" on Ave Alavainu elutöökogumik, kus on luuletused tema varem ilmunud kogudest "Väga väike värsiraamat", "Mul on vaid sõnad", "Veel üks võimalus", "Hiiumaal", "Siidikivi", "Sutsakad" ja "Joonlaualaulud". Lisaks on kogus tsükkel "Laule teie soovil", kus on varem ilmumata või perioodikas ja autoriplaadil ilmunud luuletused. Mahukas järelsõna lisab seni kirjutamata peatüki meie kirjandusajalukku.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Kiri kodust
7.0
3 hindajat

6. Kiri kodust
Carolina Pihelgas

Kiri kodust jõudis mõne aja pärast tagasi koju, küll juba teises ümbrikus. Seda loeti justkui esimest korda, kerge häbimaiguga. Ja samas imestati, et kas tõesti aimasime nii täpselt ette. Nojah, puud on kõrgemad ja suhtleme ka teistmoodi, aga muidu oleks kõik justkui varem. Ainult need kivid, mis sadasid otse taevast meie kunagisele haua- platsile, vot need ei lähe tõesti meelest.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne: