9.6 20 hindajat

Leia oma tee
Merit Raju

Meie ajal on tõeline luksus see, kui saad endale lubada Vaba Aega. Aega, mil mõtte- ja tegutsemispuhkusest võib saada alguse tee, mis viib hoopis teise suunda. Luksus on see, et saad nii tööl käia, et sa tahadki seda teha. Luksus on töö tegemine ilma tööl käimata. Sa tead küll, et võimatu on vahel võimalik, ilma et me teaks, kuidas. Millist elu sa tegelikult tahaksid?
Raamat “Leia oma tee” võib anda tuge muudatuste tegemiseks oma tööelus, kuid see mitte ainult ei innusta oma töölepingut lõpetama, vaid ka hoiatab selle eest. Ta aitab leida, aga ei anna otsest vastust küsimusele, mida sina tahad oma elu kutsena teha – see aga on põhiküsimus, kõige alus. Vastus tuleb sul endast üles otsida.
Kirjastus: Ajakirjade Kirjastus.
223 lk. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.12.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Ma pole ühtegi raamatut nii kaua lugenud ja mitte sellepärast, et see ei oleks huvitav. Põhjus peitub raamatu võimes tekitada vajadus ja soov lahti mõtestada ka oma elu. Kuidas mina tunnen? Kas ma teen elus asju, mis mulle ei meeldi ja mida oleks võimalik teisiti teha? Kas ma julgen võtta riske, et elada iseendaga harmoonias? Kui palju ma teen elus asju ainult raha pärast ja kas ma naudin seda? Kas ma oleksin suuteline olema iseenda ülemus või vajan ikkagi kedagi, kes aeg-ajalt "kuklasse hingab"? Jne jne jne, miljon miksi.
Samas juhib raamat väga leebelt ja sõbralikult sind endalt kõiki neid küsimusi küsima - ei teki mingit süütunnet ega ahastust.
Ühesõnaga koos raamatu lugemisega põhjalik vestlus iseendaga. Lugesin lõputult lehekülgi uuesti üle, leides igakord midagi uut ja usun, kui võtaksin praegu raamatu taas kätte, tunduks et nii mõnigi lehekülg on vahepeal juurde kirjutatud :)
Aga tulemuseks tegin päris korralikud korrektuurid oma kohati üle pea kasvava töö osas - mis loomulikult oli orienteeritud enamasti raha teenimisele. Ja tunnen iga päevaga ennast aina paremini, kindlamalt, et tegin õiged otsused.
Arvan, et ei ole vahet, kas raamatu lugeja on 20, 30, 40 või 50, iialgi ei ole liiga hilja - no selline kulunud väljend, aga neil on selline omadus - osutuvad alati õigeks.
Kui Meriti eelmine raamat "Hingele pai" on tõeline hea tuju raamat, siis "Leia oma tee" annab võimaluse leida enda seest ülesse kõik see, millega saame tagada hea tuju iga päev ja pea igas olukorras.
Ja mis on veel minu jaoks väga oluline - kõik, millest Merit kirjutab, kõik tema kogemused ja teiste kogemused baseeruvad Eesti elul, see kõik on läbi elatud, ellu viidud siinsamas.”

27.04.2012 11:54 - Marge-Elin Roose
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Merit Raju Leia oma tee arvustusi (review)Otsi Google abil: merit raju leia oma tee (review)