6.9 7 hindajat

Eestlanna Pariisis (2012)
Ilmar Raag

Draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel (Laine Mägi) avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, hooldades seal nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat (Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees sündmused, mis muudavad mõlema elu igaveseks. Prantsuskeelne pealkiri: Une Estonienne à Paris. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
17.10.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Mina jäin filmiga rahule. Võib olla seepärast, et ei oodanud ega eeldanud sellelt midagi ning lugemata olid ka teiste arvamused.

Poolteist tundi ainult kahe näitleja peal välja mängida... sellega ei saaks igaüks hakkama. Mulle rollisooritused meeldisid, mõlema naise iseloom ning muutused olid omal kohal. Anne tundus väga leplik ning võttis kõike südamesse, Frida oli väga iseteadlik.

Ega vanemad inimesed ei peagi kärtsu ja mürtsuga 'oma kohta' ja iseennast otsima/leidma.

Tähelepanelikule vaatajale soovitan, kärsitule aga mitte.”

02.12.2012 20:55 - Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Ma nii ootasin seda kinoskäiku, sest olin ainult ülivõrdes arvustusi lugenud selle filmi kohta. Seda enam oli suurem pettumus. Lugu iseenesest lubaks palju rohkem kui seda ära kasutati. Konfliktid võinuks olla teravamad, eneseleidmised sügavamad, üllatusmomente rohkem. Võib-olla meesautor ei tea, aga kujundit, kuidas keegi naine Pariisi saabudes käib lohva-lohva koledates riietes ja filmi lõpus astub juba kõpskingadega ja kenas kleidis - seda olen ma näinud 1000 korda ja paraku palju paremini. Oli ikkagi "eesti film" selles mõttes, et kiskus igavaks. Filmis ei tehtud mitte ühtegi nalja! Ja isegi ilusaid Pariisi vaateid oli minimaalselt. Silma riivas ka odav eelarve - no ei uskunud mina, et keegi elas päriselt selles korteris või töötas selles kohvikus. Liiga vähe tähelepanu ja raha oli pühendatud butafoorile, dekoorile ja taustajõududele (kuidas on extrad eesti keeles?). Jube kahju igatahes! Saal oli muidugi pilgeni vaatajaid täis, mis on hea vihje järgmisele filmimeistrile, et tegevus võiks toimuda Pariisis. Olgem ausad, oleme ju tüdinud Eesti industriaalmaastikest, agulitest ja võpsikust.”

22.10.2012 10:01 - kirju
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Ilmar Raag Eestlanna Pariisis (2012) arvustusi (review)Otsi Google abil: ilmar raag eestlanna pariisis (2012) (review)