Im Keller
7.0
3 hindajat

1. Im Keller
Ulrich Seidl

Põrandaalused sadomaso klubid, korpulentsed seksiorjad, tuubamängijatest Hitleri kummardajad, salarelvade kogujad – see on vaid käputäis meie naabrite keldrites asetleidvast. Groteskikuningaks tituleeritud skandaalse Austria režisööri Ulrich Seidli uus film pakub ohtralt seda mida tema eelmisedki teosed – jahmatavat tõde, piinlikke momente, üllatavaid avastusi, ebamugavustunnet ja ainest elu üle mõtisklemiseks. Austria äärelinnades mitme aasta jooksul üles filmitud dokumentaalmaterjal on jäädvustanud kümnete keksklassi kuuluvate austerlaste kõige isiklikumad hobid, need mille harrastamine päevavalguse kartuses keldrisse üle on viidud. Julma realismi meister Seidl vaatleb keldrielu kiretult ja ilustamata ning paljastab rahulikult kaader kaadri haaval inimolemuse räpaseimad küljed.


Lisas Alice 07.02.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Seidli dokumentaalfilm "Keldris" meenutab filmikeele poolest ta viimaseid kuulsaid mängufilme, kuid sel korral ei ole tegevustik enam lihtsalt reaalsetest juhtumitest inspireeritud. Siin me näemegi uskumatult eripäraste inimeste argielu ja saladusi. Esindatud on lai valik "korralikke kodanikke", keda kõiki ühendab see, et oma keldrites elavad nad teist elu. Ja millist elu! Film paneb oma naabreidki teise pilguga vaatama ja mõtlema, et kuidas nemad küll laupäevi armastavad veeta.”

07.02.2015 15:56 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Okupeeri oma müür
8.0
6 hindajat

2. Okupeeri oma müür
Artur Talvik, Peeter Vihma

Dokumentaalfilm otsib vastust küsimusele, kas Eestis on tõeline kodanikuühiskond võimalik ja mis juhtub maailmas pärast sügavas kriisis oleva esindusdemokraatia lõppu. Fookuses on võitlused Pühajärve põhikooli, Tuhala nõiakaevu ja internetivabaduse eest. Kõrvale pannakse Occupy Wall Street, Piraadiparteid ja rohujuuretasandi liikumine Islandil. Kõik on omavahel seotud.


Lisas filmis6ber 16.10.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Hästi ajastatud film, mis avab hästi tänapäeval populaarseks saanud kriitilisi mõtteid ühes ja teises suunas. Kahtlemata film, mis tekitab arvamusi, ükskõik siis, kas poolt või vastu, aga kõige enam hoopis mõlemas suunas. Paneb nõustuma osaga ja vaidlema teise osaga. See ongi põhiline, mida üks dokfilm tegema peaks.”

16.10.2013 14:36 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Searching for Sugar Man (2012)
9.5
6 hindajat

3. Searching for Sugar Man (2012)
Malik Bendjelloul

Erinevatel filmifestivalidel ohtralt tunnustust pälvinud ning tänavusel Oscari-galal parimaks dokumentaalfilmiks tunnistatud SEARCHING FOR SUGAR MAN on uskumatuna näiv lugu 1970. aastatel tegutsenud lootustandvast ameerika folklauljast nimega Sixto Rodriguez, kelle täht kodumaal üsna kiiresti kuhtus ning kes kadus igaveseks muusikaareenilt. Saatuse tahtel jõudis aga Rodrigueze muusika Lõuna-Aafrikasse, kus tema albumeid saatis tohutu edu ja mehest kujunes tõeline kultuslegend, kelle looming inspireeris seal mitmeid põlvkondi. Paraku juhtus see kõik tema enda teadmata, sest kuulujuttude põhjal pidasid austajad oma iidolit aastakümneid surnuks. Siiski asusid 1990. aastatel kaks andunud fänni välja selgitama tõde Rodrigueze saatuse kohta. Film jutustabki nende uskumatute pööretega otsingute ja liigutava lõpplahendusega loo, mille käigus leitakse palju rohkemat kui oleks osanud oodata. Eestikeelne pealkiri: Sugar Man


Lisas cantabile 29.07.2013
Pane hinne:
Springsteen And I (2013)
7.0
5 hindajat

4. Springsteen And I (2013)
Baillie Walsh

NB! SPRINGSTEEN & I on inglise keeles, ilma eesti- ja venekeelsete subtiitriteta! 22. juulil jõuab üle kogu maailma kinoekraanidele meisterlavastaja ja produtsendi Ridley Scotti eestvedamisel valminud muusikadokumentaal SPRINGSTEEN & I. See ainulaadne film on Springsteeni fännide austusavaldus Ameerika rokilegendile ning toob vaatajateni rokilegendi suurimad hitid ja kontsertetteasted üle 40 aasta väldanud muusikukarjäärist. Produtsent Ridely Scotti sõnul on see meisterlikult kokku pandud lugu, mille läbivaks teemaks on see eriline side ühe artisti ja nende inimeste vahel, keda tema looming on sügavalt puudutanud. Tänavu möödub 40 aastat Bruce Springsteeni ehk The Bossi esimese albumi "Greetings from Asbury Park" ilmumisest. Springsteeni plaate on müüdud üle 120 miljoni ning ta on võitnud arvukalt auhindu, sh muljetavaldavad 20 Grammyt. “Born In The U.S.A.”, "Dancing in the Dark", "Thunder Road", "The River", “Born to Run” - Springsteeni poeetiliselt melanhoolsed lood on teinud temast oma põlvkonna häälekandja. Ühtlasi on ta loonud ka filmimuusikat nt "Philadelphia" (1993), "Dead Man Walking" (1995), "Jerry Maguire" (1996) ja "The Wrestler" (2009). 1994. aastal võitis ta Oscari laulu eest "Streets of Philadelphia," mis kõlas Jonathan Demme filmis "Philadelphia".


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne:
Õlimäe Õied (2013)
9.0
11 hindajat

5. Õlimäe Õied (2013)
Heilika Pikkov

Jeruusalemma külje all, Vene Õigeusu kloostris Õlimäel, elab 82-aastane Eestist pärit nunn ema Ksenja. Ja kuigi kõrge betoonmüüriga eraldatud kloostris kella kunagi ei keerata ning elu käib endiselt Juliuse kalendri järgi, on 20 aastat seal ema Ksenja jaoks möödunud kui üks silmapilk. Nunnade hierarhias on ta jõudnud eelviimasele astmele. On jäänud vaid üks samm – suur skeema, lõplikku vaikusesse. Kuid enne veel on talle antud luba viimast korda ära rääkida oma elu lugu.


Lisas reaalnepärdik 16.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Jap, see on tõesti hea dokumentaal, läksin suuremate ootusteta vaatama, kuigi juba enne oli seda mulle kiidetud. Pealkiri on ka hästi valitud.”

17.05.2013 10:06 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
More Than Honey (2012)
10
2 hindajat

6. More Than Honey (2012)
Markus Imhoof

Albert Einstein ütles kord: "Kui mesilased surevad kunagi välja, jääb inimkonnal vaid neli aastat elada." Viimase viie aasta jooksul on miljardid mesilased teadmata põhjusel lihtsalt haihtunud. Kui mesilaste hukk jätkub, on sel inimestele drastiline mõju: rohkem kui 1/3 meie toidutööstusest sõltub mesilaste tolmeldamisest. Otsides vastuseid, reisib film kogu maailmas, avastades mesilasi ja inimesi. ROHKEM KUI MESI on provokatiivne ning samas liigutav lugu sellest, mis võib kogu maailmas inimestega juhtuda. Film paistab silma rahvusvahelise perspektiiviga, sest Imhoof näitab, kuidas mesilaste kriis mõjutab maailma eri paiku. USA spetsialistid maadlevad "tapja-mesilaste" üha suurema populatsiooniga. Hiinas kasutavad talunikud tolmeldamiseks nüüd inimtööjõudu. Austraalia on seni vaba pesasid hävitavatest lestadest. Kaalul on kindlasti rohkem kui ainult mesi. Mesilasteta oleks moodne ühiskond radikaalselt erinev ning mõned kahtlevad, kas see jääks üldse püsima. Kasvades loodusest üha enam lahku, on meil vaja enam filme nagu ROHKEM KUI MESI. Eestikeelne pealkiri: Rohkem kui mesi


Lisas cantabile 22.04.2013
Pane hinne: