- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
13.
3000 Miles (2007)
Maximillion Cooper
Kurikuulus Gumball 3000 ralli ümber maailma stardib seekord Londonist. 120 superautot kihutab 8 päevaga läbi kolme maailmajao Los Angelesse. Teiste kuulsuste kõrval osalevad ka Jackassi staarid Ryan Dunn ja Bam Margera ning ekstreemspordi ässad Tony Hawk, Mike Vallely ja Mike Escamilla ehk Rooftop. Meeletu võiduajamisega kaasnevad kokkupõrked, kaasvõistlejate saboteerimine ning kõlvatud koerustükid. Eestikeelne pealkiri: 3000 miili
Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
14.
Under the Sea (2009)
Howard Hall, Toni Myers, Graeme Ferguson
„Isegi kõikide võimalustega arvutigraafika ajastul pakub efektseimaid kaadreid emake loodus ise.” – Adam Markovitz, ENTERTAINMENT WEEKLY Kujutage ette uskumatu ilu ja värvide maailma, kus krabid kannavad meduuse mütsina ning kalad näevad välja nagu konnad, kivid või narmasvaibad. See on veealune imemaa, kus ujub, hõljub, kihab ja tantsib kirev elustik. Nüüd on teil võimalik seda oma silmaga näha! Howard Hall (SÜVAMERI, MERESÜGAVUSSE) ning tema võttegrupp viivad teid seiklema Suurele Vallrahule ja troopikamerede muinasjutulistesse paikadesse. Te kohtute imeliste mereasukatega, alates hirmuäratavatest mõrtsukhaidest ning lõpetades kentsakate armuvalus seepiatega. Hämmastava operaatoritööga filmi saateteksti loeb Jim Carrey. VEEALUNE MAAILM on huviküllane ja põnev! Eestikeelne pealkiri: Veealune maailm
Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
15.
Oceans
Jacques Perrin, Jacques Cluzaud
Ligi kaks kolmandikku Maa pinnast on kaetud veega. „Tiivulise rände" kaasautorid Jacques Perrin ja Jacques Cluzaud on püüdnud haarata kogu Maad katvaid ookeane, mis mängivad olulist ja pidevat rolli inimese ajaloos ning püsimajäämises. Sügavad ja liigirikkad ookeanid on täis müsteeriat ja ohte, mida see film avastada püüabki.
Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
16.
Allveelennud (2012)
Jaak Kilmi, Kiur Aarma
Jaak Kilmi ja Kiur Aarma liikuvad pildid Allveelennud on kümme filminovelli aastatest 1820-1940, ajast, mil nupumehed leiutasid lennumasinaid, allveelaevad hakkasid vee all sõitma, Tallinnas ehitati sõjalaevu, tsepeliinidelt pilluti pomme ning lennukitega hakati üle ookeanide lendama. Lugusid hullust ajast ja loomingulistest inimestest jutustavad kinokroonikad, erakirjad, luureraportid ja unejutud...
Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
17.
L'Enfer d'Henri-Georges Clouzot (Henri-George Clouzot's Inferno) (2009)
Henri-Georges Clouzot, Serge Bromberg, Ruxandra Medrea
1964. aastal valis Henri Georges Clouzot (1907-1977), Prantsuse filmiajaloo üks salapärasemaid ja andekamaid thrillerirežissööre, oma uue filmiprojekti „Põrgu“ jaoks pearollidesse 26-aastase Romy Schneideri ja 42-aastase Serge Reggiani. Õnnetuseks jäid aga filmivõtted tookord pooleli ja aastakümneteks unustusse. Serge Brombergil ja Ruxandra Medreal õnnestus filmikaadrid taas üles leida ning luua neist kadunud teose „rekompositsioon“, pool-dokumentaalfilm, mis jutustab poolelijäänud loo lõpuni ja lisab omalt poolt juurde uusi nüansse. Tulemuseks on unikaalne linateos, milles Clouzot’ subjektiivse kaamera ette astub võrratult hüpnootiline ja kaunis Romy Schneider ning salapärane Serge Reggiani, kus hullusel ja armukadedusel ei ole piire, mille visuaalne fantastika haarab vaataja märkamatult endasse, aidates tunnetada looja ja tema muusade visuaalset ja emotsionaalset ühtesulamist kinolinal. Film linastus 2009. a. Cannes’i filmifestivalil väljaspool võistlusprogrammi. Eestikeelne pealkiri: HENRI-GEORGES CLOUZOT' "PÕRGU"
Lisas Marge-Elin Roose 12.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
18.
40+2 nädalat
Margit Lillak
Dokumentaalfilm kodusünnituse pooldajatest.
Stsenarist ja režissöör: Margit Lillak
Operaatorid: Margit Lillak, Ulvi Tiit, Liina Trishkina
Monteerija: Liina Trishkina
Helirežissöör: Seppo Vanhatalo
Produtsent: Piret Tibbo-Hudgins
Filmi pikkus: 67 min
Esilinastus: Tallinn, 10. mai 2012
Lisas Kristiina Saar 06.09.2012
“Loo peategelane on veidi lihtsameelne ning segaduses esmasünnitaja, kes püüab tulevaseks tähtsaks sündmuseks hoolega valmistuda. Infot hankides puutub ta kokku ka meditsiinivastastega, kes erinevate meetoditega veenavad teda kodus sünnitama. Häbi on vaadata neid rumalaid naisi, ja kui palju neid veel siia filmi kokku oli saadud. Küll oleks romantiline sünnitada kuskil kadakate vahel, kodus ise sündinud laps on elus edukas ja edasipüüdlik, õnnelik kodusünnitus tagab lapsele esimeseks eluaastaks hea une ja korras seedimise jne jne.
Kerget saaki haistvad "alternatiivravitsejad" tundsid kergeuskliku kliendi kilomeetri kauguselt ära ning määrisid peategelasele kaela veel ka homöopaatilised terakesed, kristallid, pendlid, "vabastava hingamise" sünnitraumadest vabanemiseks jms. Nagu hullumajas oleks filmi tegemas käidud. Loeng teemal "Baasmaatriksid: emakas=põrgu" oli väga segane ja sensitiiv laiutas ise ka lõpuks käsi ja tunnistas, et see kõik võib kuidagi teisiti ka olla.
Küll on filmis aga väga hästi näidatud, miks ja kuidas meditsiinivastasted riiklikule tervishoiusüsteemile nö "ära teevad". Haigla juba iseenesest ei ole kuigi sõbralik asutus ning on seotud haiguste ja hädadega. Eesti arstide suhtumine on üsna külm ja süsteem konveierlik. Patsiente on palju ning arstiga ei teki isiklikku inimlikku suhet. Ka palka maksab maksumaksja, nii ei teki isegi mitte kaubanduslikku suhet.
Terakestemüüjad-hingajad-sensitiivid on aga head suhtlejad ja püüavad potentsiaalsele kliendile igati meeldida ning müügi õnnestumise nimel on võimelised käigu pealt kõige uskumatumaid lugusid välja mõtlema, kosmosest, jumalast, universumist - mis aga konkreetsele patsiendile rohkem korda läheb. Selline lähedane kontakt loob usalduse ja tekitab inimesele õnnetunde.”