The Incredibles 2 (2018)
8.5
6 hindajat

1. The Incredibles 2 (2018)
Brad Bird

Walt Disney Pictures; Pixar Animation Studios Muusika: Michael Giacchino Eestikeelne pealkiri: Imelised 2


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
31.07.2018
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Veider mõelda, et esimest osast on möödunud 14 aastat. Seda kummalisem, et filmi tegevus jätkub täpselt sealt, kus esimene osa lõppes.
Seekord laseb ennast poliitikasse meelitada ja alatult ninapidi vedada superkangelasema Elastiknaine. Üks läbiv teema ongi selle otsusega kaasnevad erinevad tahud - emana, abikaasana ja naisena üldiselt.
Härra Imeline peab omakorda alla suruma kõik talle loomuomase ja ülla eesmärgi nimel lastega koju jääma. Selgub, et superlastel on üsna tavalised probleemid. Nagu esimene osa juba vihjas, on pesamunal eriti huvitavad supervõimed, lisaks on neid ka lugematu arv (17). Lapsed aga ehk ongi selle filmi kõige suuremad kangelased.
Välja arvatud paar kohatuna mõjunud dialoogi, on Imelised 2 tempokas ja põnev film, nalja saab igas vanuses vaataja.”

31.07.2018 05:17 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Vaiana (2016)
10
5 hindajat

2. Vaiana (2016)
Ron Clements, Don Hall, John Musker, Chris Williams

Lugu Motunui saare pealiku tütre Vaiana seiklustest oma maailma päästmisel.


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
28.01.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mul läks meelest Vaianast kirjutada, kui ta veel kinos jooksis, aga tuli meelde lugedes uudist, et täna hakkab USAs linastuma Moana sing-a-long versioon. Ehk siis laulusõnad on ekraanil ja publik saalis saab kaasa lõuata. Kuna ma olen Vaianat juba 4 korda kinos vaadanud, peamiselt laste nõudmisel, aga üldsegi mitte vastumeelselt, siis ma pean ennast väikestviisi eksperdiks juba ja saan sellest kaasalaulmise ideest ka täitsa aru.
Vaiana on täitsa uskumatult hea film. Esiteks, sisu poolest - esivanemate pärandi teema läheb hästi hinge, nii kaugete kui ka otseste. Teiseks, arvutiga tehtud 3D animatsiooni tase on fantastiline. Eriti tooks välja A) juuksed, nii kuivad kui märjad; B) meri - sügav, madal, tormine, vaikne, sinine, roheline - kõik ülihästi ja väga realistlikult tehtud. Kolmandaks eestindatud laulud, kusjuures esitus või esitajad meeldivad isegi rohkem kui eestindus ise. Tõlge on enamuse laulude puhul kohati veider, aga võibolla on selle taga Disney karvane käsi.
Genka on Maui, hahaa. Noh ta sobib muidugi sellesse ossa ideaalselt, aga laulda oskab ta täpselt nii palju nagu igaüks mäletab "Laula mu laulu" saatest. Nii et see on päris naljakas. Karol Kuntsel on Krabi Tamatoa, kellel on filmis ainult üksainus, aga see-eest üsnagi meeldejääv 70' glämmroki stiilis laul ja ta teeb originaali ülimalt hästi järele, minu meelest on eestikeelne versioon isegi parem, sest juba sõna "särav" kõlab palju säravamalt kui "shiny". Tõlge on vähe mööda, aga sellest pole midagi. Ja siis Kelly Tulvik on laulev Vaiana. Rääkiv Vaiana on Emma Tross, kes on muide Piip&Tuut tütar, ja teeb oma osa väga suurepäraselt ja ilmekalt. Aga Kelly Tulvik... no see hääl on ikka midagi täiesti erilist. Aga võibolla lihtsalt eesti keel on nii ilus.
Natuke juba ootan, millal plaat poodi jõuab.”

28.01.2017 01:39 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Shaun the Sheep Movie (2015)
8.8
5 hindajat

3. Shaun the Sheep Movie (2015)
Mark Burton, Richard Starzak


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
23.12.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nii Peremees kui loomad on taluelu rutiinist tüdinud. Erinevate kokkusattumuste abil satuvad kõik suurde linna, kus kohtavad nii sõpru kui vaenlasi. Aardman on tavapärasest formaadist väljas päris mitmes mõttes ja väga hästi hakkama saanud. On lapsikuid ja ainult suurtele arusaadavaid nalju, armsalt rassistlikuid ka. Hea vaatamine.”

23.12.2016 20:30 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Big Hero 6 (2014)
8.2
9 hindajat

4. Big Hero 6 (2014)
Don Hall, Chris Williams

Pärast seda, kui ootamatu katastroof tabab San Fransokyo linna ja paiskab noore tehnikageeniuse Hiro ohtude keskele, võtab poiss appi täispuhutava tervisehooldajaroboti Baymaxi ning oma lähedased sõbrad, adrenaliinisõltase Go Go Tomago, puhtusearmastaja Wasabi, keemiavõlurist Mesi-Sidruni ning kooli maskotist teadusefänn Fredi. Eestikeelne pealkiri: 6 kangelast.


Lisas filmis6ber 01.04.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tore animafilm. Algul plakatit vaadates (nagu raamatut kaane järgi hinnates) tundus kahtlane ja ega pealkiri ka asjale kaasa ei aidanud, aga tegelikult oli tore, naljakas ja südamlik animafilm. Väiksematele vaatajatele päris sageli küll parajalt õudne, just teatud minirobotitest moodustuv teema, aga suurematele sobiv.”

01.04.2015 21:00 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Frozen (2013)
9.1
11 hindajat

5. Frozen (2013)
Chris Buck, Jennifer Lee

Kuldgloobuse võitja! PARIM ANIMAFILM 2 Oscari nominatsiooni! PARIM ANIMAFILM PARIM FILMILAUL LUMEKUNINGANNA ja IGAVENE TALV on Disney stuudio uus humoorikas animaseiklus, mis on ammutanud inspiratsiooni Hans Christian Anderseni igihaljast muinasjutust. NB! Filmi ees näitame 6-minutilist lustakat lühianimatsiooni „Get a Horse“, mille peaosas legendaarne Miki-Hiir. Film kandideerib parima lühianimatsiooni Oscarile! Loo peategelaseks on kartmatu optimist Anna, kes asub raskele teekonnale, abiks tahumatu mägilane Kristoff ning tolle ustav põhjapõder Sven. Anna eesmärgiks on otsida üles oma õde Elsa, kelle jäine võlujõud hoiab kogu Arendelli kuningriiki igavese talve vangistuses. Kõrgel mägedes võitlevad Anna ja Kristoff tuiskude, laviinide ja lõikava pakasega ning kohtavad müstilisi trolle ja naljakat lumemeest nimega Olaf. Seejuures ei unusta nad hetkekski, et kogu lumme mattunud kuningriigi saatus on nende kätes. Disney animatsioonistuudios valminud uues koguperefilmis annavad tegelastele eestikeelsed hääled teiste seas Hele Kõrve, Kaspar Velberg, Karol Kuntsel, Hanna-Liina Võsa, Andero Ermel, Margus Tabor, Tiit Sukk, Jaan Rekkor, Tanel Saar, Kaire Vilgats, Allan Kress, Madli Krõõt Maaste, Hanna-Liisa Peenmaa, Krista Lensin, Ott Kartau, Mait Malmsten ja paljud teised. Filmi eestikeelne dublaaž sündis helistuudios Orbital Vox. Dublaažirežissöör Margo Teder, laulude juhendaja Kaire Vilgats, dublaažiprodutsent Jette Aus, tõlkija Timo Diener, laulusõnade tõlkijad Aapo Ilves ja Vahur Afanasjev. Eestikeelne pealkiri: Lumekuninganna ja igavene talv


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Olgugi, et tegu pole esimese multifilmiga, kus käsitletakse armastust perekonnaliikmete või sõprade vahel, erinevalt klassikalisest mehe-naise armuloost, siis Frozenit tasub vaadata igaljuhul. Imeilus lugu õdedest ning sellest, kuidas osa sidemeid on tugevamad, kui miski muu.
Mis mulle veel väga meeldis oli see, et sisse oli toodud tegelane, kes esmapilgul tundus nii hea ja siiras, kuid osutus õelaks ja salakavalaks. Inimestel on küll erinevad seisukohad, kuid minu meelest on õige näidata ka seda, et kõiki ei maksa põgusa kohtumise korral kohe usaldada ning on inimesi, kes ka valetavad enda kasu nimel.

Lastele on see multikas suur sensatsioon, kuna seal on armsad tegelad ja ilusad laulud ning on ka õnnelik lõpp. Samas ei saa ma ka väita, et suurtele see meeltmööda poleks. On kohti, kus nutt pikub peale, aga kõik saab ilusti lahendatud.

Soovitan igaljuhul ära vaadata. See kas meeldib või mitte, aga külmaks ta ei jäta kedagi!”

15.02.2015 14:06 - AnnL
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
The Lego Movie (2014)
8.8
4 hindajat

6. The Lego Movie (2014)
Phil Lord, Chris Miller

LEGO FILM on esimene täispikk LEGO seiklus. 3D arvutianimatsiooni peategelane on Emmet, täiesti tavaline ja reegleid järgiv LEGO kuju, keda peetakse ekslikult erakordseks tegelaseks, kelle saatuseks on päästa maailm. Ta värvatakse erilisse vennaskonda, kes peavad üheskoos peatama õela türanni, aga Emmet pole sellise rännaku jaoks kaugeltki valmis. Filmis on koos populaarsed LEGO kujud ja ka uued tegelased. Fännidele, kes on LEGO uuenduslikest toodetest ja populaarsetest videomängudest juba mitme põlvkonna jagu rõõmu tundnud, pakutakse visuaalselt omanäolist LEGO maailma, mida nad varem näinud ei ole. Emmetile annab hääle koomik Chris Pratt (“Edu valem”, "Issi") ning Will Ferrell (“Kampaania”) on tema peamine vastane president Äri, krussis närvidega tegevdirektor, kellel on raske korraga maailma vallutada ja oma eluga hakkama saada. Liam Neesoni ("Röövitud", Oscari-nominent "Schindleri nimekirja" eest) häälega räägib presidendi võimas käsilane Paha Võmm/Hea Võmm, kes kavatseb Emmeti iga hinna eest kinni nabida. Emmeti kaaslased rännuteel on Oscari-võitja Morgan Freemani ("Miljoni dollari tüdruk") häälega vana müstik Vippruvius, Elizabeth Banksi ("Näljamängud") häälega karm tšikk nimega Metsik, kes peab Emmetit maailma päästjaks ja on talle teejuhiks, Will Arnetti (telesari "Arrested Development") häälega salapärane Batman, LEGO kuju, kellel on Metsikuga ühine minevik, Nick Offermani (telesari "Parks and Recreation") häälega järsk ja toretsev piraat, kes tahab president Ärile kätte maksta, Alison Brie (telesari "Rahvaülikool") häälega armas tiimiliige, kellel on võimas saladus ning Charlie Day ("Vaikse ookeani võitlus") häälega kosmonaut Benny. Lavastajad Phil Lord ja Christopher Miller ("21 Jump Street", "Taevast sajab lihapalle") kirjutasid stsenaariumi, mis põhineb Dan Hagemani, Kevin Hagemani, Phil Lordi ja Christopher Milleri kirjutatud lool, mis omakorda põhineb LEGO mänguasjadel. Eestikeelne pealkiri: LEGO film


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne: