Last Song (2010)
3.3
24 hindajat

133. Last Song (2010)
Julie Anne Robinson

Romantiline drama, mille aluseks menukirjanik Nicholas Sparksi romaan. Osades Miley Cyrus, Greg Kinnear. Eestikeelne pealkiri: Viimane laul.


Lisas yamyam 22.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Etteaimatav ja kehvasti tehtud film. Näitlemine on võlts, tõeline kooliteater.”

22.04.2010 14:02 - yamyam
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Lawless (2012)
7.0
1 hindaja

134. Lawless (2012)
John Hillcoat

Kolm Bonduranti venda Forrest, Jack ja Howard (Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jason Clarke) tegelevad Virginia osariigis, mägises Franklini maakonnas salaalkoholiäriga, mis börsikrahhile järgnenud aastatel Ameerikas õide oli puhkenud. Mõistagi tahavad vennaste tulusast ärist osa saada ka üdini paheline ja korrumpeerunud võimuesindaja Charles Rakes (Guy Pearce). Samuti hakkavad üha enam ja enam survet avaldama ka nende kohalikud konkurendid, kuid Forresti karm käsi ning sihikindlus ja vennaste abimehe Cricketi tulivee valmistamise oskused aitavad vendadel kohalikul turul siiski läbi lüüa ning monopol saavutada. Kui aga konflikt teravneb, tuleb vendadel relvade järele haarata, et kaitsta nii oma äriettevõtet, kui ka oma lähedasi, sest lisaks Rakesile ohustab neid ka kurikuulus gangster Floyd Banner (Gary Oldman) ja tema käsilased. Karmi põnevusloo peaosades teevad kaasa Tom Hardy ("Pimeduse rüütli taastulek"), Shia LaBeouf ("Wall Street: Raha ei maga"), Gary Oldman ("Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk"), Guy Pearce ("Memento"), Jessica Chastain ("Elupuu"), Mia Wasikowska ("Jane Eyre") ja paljud teised. Filmi lavastaja on austraallane John Hillcoat ("The Proposition", "Tee"). Eestikeelne pealkiri: Lindpriid


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Le Havre (2011)
6.9
9 hindajat

135. Le Havre (2011)
Aki Kaurismäki

Draamakomöödia. Endine kirjanik Marcel Marx on asunud elama Le Havre’i nimelisse sadamalinna. Temast on seal saanud kingapuhastaja. Uus amet on võimaldanud Marcelil hakata inimesi tõeliselt mõistma. Vähemasti nii talle endale tundub. Oma kirjaniku-ambitsioonid on Marcel seljataha jätnud, kuid eluga, mida ta jagab töö, kohaliku lemmikbaari ning abikaasa Arletty vahel, on ta mõõdukalt rahul. Ühel päeval satub tema teele alaealine pagulane Aafrikast. Umbes samal ajal saab Marcel teada, et tema raskesti haigestunud naine peab minema haiglarežiimile. Marcel püüab võidelda inimliku minnalaskmise tundega nende vahenditega, mis on tal ainukesena käepärast: tema enda helge meel ning naabrite täielik abi. Marceli vastaseks saab aga valitsuse bürokraatia kohaliku politsei näol, kes soovib immigrandist poissi kinni nabida. Eestikeelne pealkiri: Le Havre - sadamalinn.


Lisas filmis6ber 27.09.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kaurismäkilik film, peab ütlema. Nii oma suurte plusside kui ka selle miinusega, et kunstiliselt midagi uut ei pakuta,”

30.09.2011 13:50 - Osla
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Les adieux à la reine (2012)
7.0
3 hindajat

136. Les adieux à la reine (2012)
Benoît Jacquot

Film jutustab ammustest aegadest läbi ühe naise silmade, kelle ülesandeks oli lugeda Prantsuse kuningannale Marie-Antoinette'ile (Diane Kruger) raamatuid. 21 aasta pärast meenutab Sidonie Laborde (Léa Seydoux) neid aegu, hirmsat revolutsiooni 1789. aasta juulis. Neid kolme Prantsusmaa jaoks olulist päeva. Teda haarab nostalgia möödunud aegade järele. Eestikeelne pealkiri: Hüvasti, mu kuninganna.


Lisas zoidberg 28.08.2012
Pane hinne:
Les bien-aimés (2011)
7.5
2 hindajat

137. Les bien-aimés (2011)
Christophe Honoré

Ema ja tütre lugu saab alguse 1960. aastate Pariisis, rõõmsas ja naivistlikus "Cherbourg’i vihmavarjude" maailmas. Võrratu Ludivine Sagnier kehastab süüdimatult võluvat Madeleine'i, kelle ebakonventsionaalne elustiil võib ainult prantsuse filmis mõjuda nii šikilt. Varastatud kingapaar toob Madeline'i ellu kerguse ja kogu tema elu läbiva pimestava armastuse noore tšehhi Racha vastu. Nende kahe tõmbumise-tõukumise loo taustaks on Euroopa lugu ja tankid Praha tänavatel. Eestikeelne pealkiri: Armastatud.


Lisas walter 04.01.2012
Pane hinne:
Les Misérables (2012)
7.2
5 hindajat

138. Les Misérables (2012)
Tom Hooper

* 8 Oscari nominent, sh parim film, meespeaosa (Hugh Jackman), naiskõrvalosa (Anne Hathaway), filmilaul, kostüümid, grimm, kunstnikutöö ja helimontaaž!. * KOLME Kuldgloobuse võitja - parim film (komöödia/muusikal), meespeaosa (Hugh Jackman), ja naiskõrvalosa (Anne Hathaway)! Victor Hugo kuulsaim romaan "Hüljatud" on varasemate aastakümnete jooksul korduvalt ka kinoekraanidele jõudnud. Kõige suuremat menu on see teos nautinud aga hoopis muusikalina teatrilaval ja seda nii Londonis, Broadwayl, kui ka Eestis (21.sajandi algaastail käis seda siinmail vaatamas üle 50 tuhande inimese). Londonis on tükk olnud ilma vaheaegadeta programmis juba üle 27 aasta. Pole siis ka midagi imestada, et sedapuhku on tee suurele kinoekraanile rajanud selle klassikalise loo muusikaliversioon, milles võtavad igihaljad laulud käsile ning annavad nendele uue, värske hingamise sellised maailmakuulsad staarid nagu Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter ja paljud teised. Linaloo lavastajaks on filmiga "Kuninga kõne" nii parima režissööri Oscari, kui ka kõik teised võimalikud auhinnad endale korjanud Tom Hooper, kes kasutas seda linalugu filmilindile talletades lihtsat ent samas äärmiselt harva kasutatavat meetodit - absoluutselt kõik näitlejad laulsid oma laulunumbrid otse võtteplatsil kaamerate surisedes ega ei kasutanud selleks eelnevalt stuudios salvestatud laulude fonogramme. Esituste ausus ja autentsus jõuavad sel moel sootuks paremini ning vahetumalt kinopublikuni. Eestikeelne pealkiri: Hüljatud


Lisas cantabile 24.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ma nii-nii lootsin, et film rabab mind jalust, pühib kinotoolilt, võtab sõnatuks, mida iganes. Peale treilerit nägemist olin selleks kõigeks valmis. Les Misérables oli küll igati viisakas, võimekate näitlejate, usutavas keskkonnas ja hea muusikaga, kuid lemmikfilmiks saamiseni jäi veel pikk tee. Üks lootus läks siiski täppi, nimelt jätan selja taha kõik kahtlused seoses Anne Hathaway'ga, ta on end tõestanud väga hea näitejana. Hathaway oli põhjus nr 1 filmi ootamiseks, soorituses ei pidanud pettuma - I Dreamed a Dream stseen oli fantastiline, lootsin tema tegelast isegi rohkem näha. Mõnda muusikali on elu jooksul õnnestunud ikka vaadata, aga ei mäleta sellist olukorda, kus ka tavalised dialoogid viiakse läbi lauldes. Peale mitmendat kahekõnet sain aru, et nad ei lõpetagi sellist laulmist, poole peal tahtsin juba ise karjuda STAHP, sest häiris kohutavalt. Mitmeid momente oli samal põhjusel raske tõsiselt võtta, tavapärane rääkimine oleks olnud palju mõjusam.”

29.06.2013 13:02 - Egle01
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0