- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
259.
Üks mu sõber (2010)
Mart Kivastik
Pärast naise surma ei taha Mati enam elada. Naine oli kogu tema elu, üksi pole elul mõtet. Kuigi tal on töö raamatukogus ja seal on tema kõrval Ruth, kes on teda aastaid salaja armastanud. Tütar Mari on aga oma eluga nii puntras, et vajaks ise abi. Mati tahaks lihtsalt ära. Siis ilmub ei tea kust püsimatu Sass, kõigi hädaliste sõber. Sass hakkab Matit elama õpetama. Matil on nüüd sõber, kellest on peaaegu et võimatu lahti saada. Osades: Aarne Üksküla, Aleksander Eelmaa, Rita Raave, Harriet Toompere, Ingmar-Erik Kiviloo, Markus Luik, Tõnu Oja, Sulev Teppart, Raivo Adlas.
Lisas Kristoff 04.01.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
260.
You Got Served (2004)
Chris Stokes
Film räägib tänavatantsu maailmast, kus grupid võistlevad teineteisega raha ja austuse nimel. Elgin ja David on parimad sõbrad ning parima tantsurühma liidrid. Kui teise linna rühm kutsub nad võistlema, Elgin, David ja nende grupp peavad looma kõige kaasaegsemad ja parimad tantsuliigutused, et jääda tippu. Panuseid tõstetakse, sõbrad reedavad teineteist ja tõelised motiivid paljastatakse. Kui suurim võistlus tuleb linna, peavad Elgin ja David erimeelsustest üle saama ning tõestama, et nad on parim grupp tänavatel.
Lisas Thein
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
261.
Высоцкий. Спасибо, что живой
Pjotr Buslov
Film räägib Nõukogude Liidu ühe tuntuima näitleja, helilooja ja artisti Vladimir Võssotski tema kliinilisele surmale eelnenud ja järgnenud perioodist. Võssotskil on infarkti-lähedane seisund, kuid vaatamata sellele otsustab ta sõita kontserti andma Usbekistani. Samal ajal üritab KGB Võssotski kinni panna valekontserdite korraldamise ja narkootikumide omamise eest. Eestikeelne pealkiri: Võssotski.
Lisas glassbrd
“Ma olen juba pikemalt aega vaadanud Venemaa 1.st riikliku telekanalit, ning kui peaks valmima mõni uus vene film, siis kohe kindlasti näidatakse selle valmistamisest täispikk reportaaž riiklikes uudistes. Võetakse kindlasti intervjuu filmis osalenud näitlejatelt, kanali juhatuselt, režissööridelt, näidatakse seda vaimustatud publikut, kes kutsub kõiki inimesi filmi vaatama. Nagu uutele vene filmidele omaselt mängivad filmis maksimaalselt palju tuntuid inimesi. Kas oskavad nad mängida või mitte pole tähtis. Ühesõnaga tavaliselt on sellised filmid ilusa ümbrisega saast. Aga kui ma nägin, et seda filmi reklaamib Putin ise, siis jah, mul oli kujunenud teatud eelarvamus selle kohta. Aga ma olin meeldivalt üllatunud, et see polegi selline saast nagu arvasin.
Süžee poolest on selline tempokas, huvitav, sügavamõtteline elulooline film. Võib-olla on ehk natuke liiga Hollywoodlik, sest, on tunda Columbia Pictures’ i osalust projektis. Filmis on Hollywoodile omane jooksmine, pingete üleskütmine, võimustruktuuridega pahuksis olevad peategelased. Aga see filmile eriti ei seganud, kõike oli parajalt, režissöör saavutas selle tasakaalu lääne filmide omast ajuvabade jooksmiste ja idamaailma filmidele omast moraali.Milles ei tule kahelda, siis nende sündmuste ehtsuses, kuna filmi stsenaristiks oli Võssotski poeg, võib olla pisikesed kõrvalekalded on olemas, aga need on iga elulool põhineval filmil, kes ikka viitsib vaadata kuidas Võssotski naabrimutti teretab ja kuidas ta kontserdiks ette valmistub.
Nagu juba varem mainisin, uutes vene filmides kasutatakse võimalikult palju tuntuid inimesi. Küllap osa publikust jooksis kinno lootes näha kuidas Bezrukov mängib, plakatil ilutseb ju tema nimi. Kahjuks see osa publikust pidi pettuma, Bezrukov ilmus kaadrisse vaevu minutiks ning minu mäletamist mööda ei lausunud sõnagi. Veel üks näitleja on Ivan Urgant, kes on Hollywoodi vastus Kristen Stewaritile. Mõlemale makstakse palju töö eest, mõlemad on tuntud, mõlemal on kehv miimika. Stewardil on sellega lood hullemad kui Urgantil, aga ikkagi raudne mask väljendab rohkem emotsioone kui Urganti nägu. Pearolli osatäitja isik jääb tundmatuks, sest osava grimmi ja arvutigraafikaga tehtud Võssotski maski tagant pole võimalik kedagi ära tunda. Näitleja mängis hästi, aga ka nagu Urganti puhul, miimika on kehv.
Operatooritööd tuleb siin filmis kiita, asi pole ainult selles, et on ilusad kaadrid ja ilusad üleminekud. Osati ilma tegelaste ja sõnadeta ja tegevuseta edasi anda antud olukorra meeleolu, tegelaste tunded ja muud taoline. Ühesõnaga suurepäraselt filmitud.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
262.
ДухLess (2012)
Roman Prygunov
Moodsad klubid, prestiižsed kontorid, luksuslikud autod, kinnised peod. Ilmalike pidude menüüs on šampus, kaaviar ja kokaiin... Modellivälimusega tüdrukud ja mehed kui ajakirjast „Forbes“ – osa tema elust. Ta on ilus ja edukas, ta on meie aja kangelane. Kuid ootamatu kohtumine tüdrukuga ringist väljaspool võib muuta seda magusat elu... Osades: Danila Kozlovskiy, Mariya Andreeva, Mikhail Efremov, Artur Smolyaninov Eestikeelne pealkiri: Hingetu
Lisas Marge-Elin Roose 12.11.2012
“Filmis on ühiskonna naeruvääristamist, tavarahva ja nn. eliidi vahelised suhted, filosoofiat, mis on hea ja mis halb, reetmist, armastust, kadedust, ning üleüldse seda mida ma tahtsin juba ammu filmis näha. Mõni episood filmist oli veidi liiga hollywoodlik. Tähendab pole jäänud midagi venepärast, on selline uusvenelik filmistiil, mis on suht sümpaatne, natukene Hollywoody filmiloos ja vene roppust, ning igivana rikaste-vaeste vahelisi suhteid. Muidugi on loosse segatud armastus ja selle füüsiline pool, miks see siis muidu +18 oleks.
Mulle meeldis lisaks selliste tähtsate probleemide tõstatamisele ka see, et pole tsensuuri, tegelased räägivad sulaselges vene keeles, ilma piiksudeta h…, bl… ja s…… asemel. Teiseks on naeruvääristatud poliitikuid, ning väga peenelt, iga vaataja ei pruugi viitest aru saada.
“Hingetu” on väga hea vene film, mida peaksid kõik vaatama, keda taoline teematika huvitab. Loodan, et nii hea film pole viimane, mida idanaaber meile pakub.”