- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
121.
King's Speech (2010)
Tom Hooper
Lugu mehest (Colin Firth), kellest sai kuningas George VI, kuninganna Elizabeth II isa. Pärast seda, kui tema vend Edward (Guy Pearce) troonist loobub, tõuseb George, hüüdnimega Bertie, vastu tahtmist Ühendatud kuningriigi etteotsa. Bertie, kes kannatab kogelemise all ning keda ei peeta sugugi vääriliseks kuningaks, saab abi Lionel Logue’ilt (Geoffrey Rush), ebatavaliste võtetega kõneterapeudilt. Ootamatute kõnetehnikate ja ebatõenäolise sõpruse abil leiab Bertie kindla hääle ning viib riigi söakalt sõtta. Eestikeelne pealkiri: Kuninga kõne.
Lisas Kristoff 04.01.2011
“Viimaste aegade parim tõsieluline film äärmiselt rabava lavastuse ja režiiga. Näitlejate töö on vapustav ja ülimalt siiras. Film, mille vaatamiseks tuleb varuda kannatust, kuid film, mis võidab su südame...”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
122.
Kinnunen (2007)
Andri Luup
Tallinna sadamas on laeva pardalt vette kukkunud järjekordne soomlane. Ta on tulnud Eestisse, et endale korralik abikaasa leida. "Kinnunen" on komöödia Juha Kinnunenist ja pedagoog Õie Kannikesest, kes juhuse või saatuse tahtel teineteist õpetama hakkavad. Kinnunen ei ole tavaline mees. Ta on soome mees. Õie pole tavaline naine. Ta on eesti naine. Ühist keelt ei ole kerge leida. Sest üks on naine. Ja teine on mees. Osades: Sesa Lehto, Maria Peterson. Produtsent: Artur Talvik.
Lisas heidy 04.10.2010
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
123.
Kirjad inglile (2011)
Sulev Keedus
Afganistanis sõdinud ja koduste teada seal hukkunud Jeremia Juunas Kirotaja naaseb 21 aastat hiljem Eestisse isa matustele. Lääne ühiskonnast võõrdunud ja islamiusu omaks võtnud meest seob siinse eluga vaid mälestus oma tütrest Inglist, kelle nuttu ta kunagi ammu telefonist kuulis. Kodulinna naastes asub Jeremia otsima jälgi oma tütrest ning naisest. Tolmune provintsilinn ei tundu aga meest ootavat. Midagi on siin katki. Mehi siin peaaegu ei ole ning kohalikku elukorraldust dikteerivad naised. Need naised näevad aga just Jeremias seda, kes kadunud pojana suudaks pakkuda linna halvavale tühjusetundele leevendust. Osades: Tõnu Oja, Ketter Habakukk, Ragne Pekarev, Mari-Liis Lill, Tiina Tauraite, Katariina Lauk, Elle Kull, Katrin Saukas, Mirtel Pohla, Kaie Mihkelson, Alina Karmazina, Rain Simmul, Roman Baskin.
Lisas tool 21.02.2011
“Lootsin filmilt hulga rohkem. Treiler tundus lahe, eriti Tõnu Oja roll. Aga film valmistas pigem pettumuse.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
124.
Klass (2007)
Ilmar Raag
Eesti film koolivägivallast. Osades: Vallo Kirs, Pärt Uusberg, Lauri Pedaja, Paula Solvak, Mikk Mägi, Riina Ries, Joonas Paas, Kadi Metsla, Triin Tenso, Virgo Ernits, Karl Sakrits, Kaspar Kannelmäe. Valmimisaasta: 2007.
Lisas lloyd 23.02.2010
“Karm film väga päevakajalisel teemal. Õnneks pole Eestis asjad veel nii kaugele läinud, aga mujal maailmas, ka lähiriikides, küll. Tasub kindlasti ära vaadata, aga midagi lõbusat siit loota ei maksa.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
125.
Klass: elu pärast (2010)
Ilmar Raag, Gerda Kordemets, Liina Paakspuu, Priit Valkna, Marek Miil
Mängufilmi "Klass" jätkav mitmeosaline telesari, mille igal osal on eri peategelane ja eri režissöör, väljub kooli raamidest, tegeldes väga laia probleemideringiga. Sarja tegevus algab sealt, kus mängufilm "Klass" lõppes - koolitulistamisest. Sarjas soovitakse näidata, kuidas inimesed ja ühiskond šokist toibuvad ning eluga edasi minna püüavad, ja jutustatakse lugusid inimestest, keda tragöödia lähedalt puudutas. Osades: Triin Tenso, Margus Prangel, Laine Mägi jt.
Lisas Ulder 02.11.2010
“Mille pärast? Elu pärast. Nii võiks seda filmi samuti iseloomustada. Ilmselt nii see ongi mõeldud. Kas ellu jääda oli üldse lihtsam variant? Noh, seda peab igaüks ise nägema ja end mõtete tulvast läbi närima.
Erinevate lavastajate käekirjad on küll eristatavad, aga sobivad väga hästi kokku, ilmselt on omavahel asjast põhjalikult räägitud ja erinevaid lähenemisi klapitatud. Seda on hea vaadata ja asi ei mõju hakitult, vaid värskendavalt.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
126.
Kon-Tiki (2012)
Joachim Rønning, Espen Sandberg
Parima võõrkeelse filmi Oscarile kandideerinud Norra seiklusfilmi KON-TIKI aluseks on kuulsa maadeuurija Thor Heyerdahli legendaarne Kon-Tiki ekspeditsioon, mille eesmärk oli tõestada, et Polüneesia võisid asustada Lõuna-Ameerika indiaanlased. Norra kalleim filmiproduktsioon ja kodumaa kinoedetabeli konkurentsitu valitseja! 1947. aastal jälgis kogu maailm põnevusega hulljulge norraka ettevõtmist, kes võttis koos väikse kaaskonnaga ette eepilise reisi üle Vaikse ookeani, tehes seda muistsete indiaanlaste eeskujul ehitatud õblukesel balsapuust parvel. Kui ülikoolist välja heidetud ja teadlaste poolt seetõttu vaid asjaarmastajaks peetud Heyerdahl oma teooriaga lagedale tuli, suhtuti sellesse teaduslikes ringkondades skeptiliselt ning sestap otsustas sihikindel norrakas oma hüpoteesi paikapidavust isiklikult tõestada. Kuueliikmeline meeskond asus teele Peruu rannikult ning 101 päeva hiljem randus nende parv Polüneesias, olles läbinud enam kui 8000 km. Hiiglaslikud vaalad, näljaste haiparvede rünnakud ja armutud tormid olid logiraamatusse juba ette sisse kirjutatud. Meeskond pidi kõvasti pingutama, et looduse stiihiate meelevallas ellu jääda. Riskantne ettevõtmine muutis nii maailma kui ka vapraid mehi, kes selles osalesid. 1950. aastal valmis Heyerdahlil ekspeditsioonist dokumentaalfilm, mida tunnustati Oscari auhinnaga. Tema reisimälestused kujunesid aga ülemaailmseks bestselleriks, mida on tõlgitud ligikaudu 70 keelde (sh. eesti k. ilmunud 1957 ja 2004). Kuid see oli alles algus! Thor Heyerdahl pühendas kogu oma elu rahvasterändamise uurimisele ja otsis tõestust kontaktidele muistsete kultuuride vahel – nii seilas ta näiteks papüüruslaeval Ra II üle Atlandi ookeani ja pilliroolaeval Eufrati ja Tigrise jõgikonnast India ookeanile.
Lisas Julie5 02.09.2013
“Õudsalt ilus film. Selliseid eepilisi seiklusfilme pole ammu näinud. Eks peaosalistega oleks saanud võibolla veidi rohkem süvitsi minna, neid huvitavamaks teha aga hea oli ikka. Kes raamatut lugenud, sellele on äratundmisrõõmu rohkem kui enamasti raamatu järgi tehtud filmides.”