9.5 6 hindajat

Everest (2015)
Baltasar Kormakur

Tõestisündinud loo põhjal valminud suurejooneline draama jutustab kahest ekspeditsioonist, mis jäid 1996. aastal Mount Everestile ühe kõigi aegade jõhkraima ja ohvrite rohkeima tormi kätte. 7 000 meetri kõrgusel merepinnast algab Surmatsoon, mille tingimustes hakkavad inimorganismi funktsioonid järkjärgult üles ütlema. Loo kangelastel tuleb neis üliekstreemsetes oludes teha ränkraskeid moraalseid valikuid ja üliinimlikke jõupingutusi. „See on valus, vaevarikas ja surmohtlik - miks sa seda teed?“, küsib ajakirjanik Jon Krakauer (Michael Kelly) Everesti baaslaagris õdusa tule ümber istuvatelt mägironijatelt. Vastused on sama erinevad kui alpinistid ise, ulatudes tagasihoidlikust ja vaesest postiljonist ambitsioonika ja rikka arstini. Osades Jason Clarke („Terminaator Genisys“), Josh Brolin („Ameerika gangster“), Jake Gyllenhaal („Brokebacki mägi“), Sam Worthington („Avatar“), Keira Knightley („Kariibimere piraadid: musta pärli needus“), Emily Watson („Laineid murdes“), Robin Wright („Kaardimaja“) ja Michael Kelly („Kaardimaja“). Põhiosa filmi võtetest toimus looduslikult rasketes tingimustes Nepaalis Khumbu orus, Everesti baaslaagris ning Itaalia Dolomiitides Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
27.09.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Everest on film, mida tuleks võimalikult suurelt ekraanilt vaadata. Mäed lihtsalt on suured. IMAX ei tee neid vähem ebareaalseks, viib aga vaataja mõnusasti sündmuste keskpunkti. Või mitte mõnusasti, hoopis vastikult, kuna filmi peategelaseks on Kole Ilm.
Sisu ei tule üllatusena, näitlemine on adekvaatne, peamise elamuse annab tegevuspaiga hirmutavalt tõelisena näiv edasiandmine.”

27.09.2015 23:40 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Baltasar Kormakur Everest (2015) arvustusi (review)Otsi Google abil: baltasar kormakur everest (2015) (review)