- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
55.
Lehed ja tähed 6. Mitmekesisus - maailma loov alge
Indrek Rohtmets, Toomas Tiivel
LEHED JA TÄHED on loodusest, teadusest ja ühiskonnast kõnelev koguteos kõige laiemale lugejate ringile. LEHED JA TÄHED värske väljaanne räägib mitmekesisusest selle kõige mitmekesisemates avaldumisvormides. Lugeja ees avaneb Universum ja mikromaailm, Eesti ja maailma loodus, meie pärilik mitmekesisus ja meie psühholoogiline eripära, meie keele rikkus. Lõpmatult mitmekesisena näivas maailmas loovad selles kogumikus korda meie nimekad teadlased ja mõtlejad, kes on tuntud ka viljakate kirjutajatena. LEHED JA TÄHED on üldarusaadav ja kaasakiskuv lugemine, samas suurepärane käsiraamat, mida väärtustab register. Teos on kindlasti asendamatu nii õpilase kui õpetaja raamaturiiulil. LEHED JA TÄHED on MTÜ Loodusajakiri aastaraamat, mis alustas ilmumist 2003. aastal. Teie ees on kogumiku kuues väljaanne, kus on kokku 26 originaalset kirjutist ja arvamuspaneel veel 8 vastajalt. Teost illustreerivad arvukad algupärased fotod. Toimetajad Indrek Rohtmets ja Toomas Tiivel
Lisas Marge-Elin Roose 22.10.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
56.
Liisusalmidest lauamängudeni
Merike Lillo
Raamatusse „Liisusalmidest lauamängudeni” on kogutud luuletusi, mõistatusi, liisusalme ja lauamänge. Liisusalmid on abiks mängude alustamisel ja loendamisel, mõistatused aitavad meelde jätta taimede, loomade, lindude jt nimetusi, olemust ja omadusi. Luuletused on jagatud aastaaegade järgi ning peale loodusnähtuste käsitlevad need ka vastava aja tähtpäevi ja sündmusi. Luuletused on lihtsa sõnavara ja hea rütmiga, nii et lastel on neid kerge pähe õppida. Lauamängud aitavad õpitut omandada, kuid arendavad ka sotsiaalseid oskusi: laps õpib nii koostööd tegema kui ka võistlema ning mängureegleid järgima. Kõiki lauamänge saab õpetaja hõlpsasti ise või koos lastega valmistada. Vastavalt sellele, kuidas lapsed arenevad, saab edasi arendada ja laiendada ka mänge. Sõna- ja lauamängud, rütmid, riimid ja luuletused on lastele üks väärtuslikumaid õpivõimalusi.
Lisas sipsik 27.01.2014
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
57.
Linnulaul. Meie 150 linnuliiki ja nende häälitsused
Jan Pedersen, Lars Svensson
Linnud häälitsevad! Mõni neist laulab ilusat keerulise meloodiaga laulu. Mõni hüüab peibutavalt ja mõni hoiatab kraaksudes või muude lärmakate helidega. Kõigile on ühine see, et nad väljendavad ennast helide abil. Selles ainulaadses laulvas linnuraamatus iseloomustatakse meie kõige levinumaid linde täiesti uuel viisil – nii pildi, teksti kui ka helidega. See raamat õpetab linde mõistma ja aitab neid ühtlasi häälitsuste järgi ära tunda. Jan Pedersen (tekst) ja Lars Svensson (heli) kirjeldavad siin 150 meie kõige iseloomulikumat lindu. Koos Jari Peltomäe ja Markus Varesvuo fotode ning Jony Erikssoni joonistustega on see ehk üks mitmekülgsemaid linnuraamatuid, mis kunagi koostatud. Niisiis kuula raamatut ja avasta täiesti uus maailma! Raamatu küljes on mälukiip ja kõlar, millega saad kuulata kõikide raamatus olevate lindude häälitsusi. Vali vaid linnu tutvustuse juures olev number kõlaripaneelil ja kuula tema laulu! Töötab 3 AAA-patareiga.
Lisas Marge-Elin Roose 19.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
58.
Loe, värvi, nuputa! Arendavaid ülesandeid ja harjutusi I kooliastmele
Eve Reisalu
Õppematerjal on valminud I kooliastme tasandusklassi õpiabi tundides. Materjal sisaldab ülesandeid, mille abil püütakse arendada tähelepanu- ja keskendumisvõimet, mälu, taju, mõtlemist, funktsionaalset lugemisoskust ning loovust. Selleks, et õppijat saadaks edu, tuleb parandusõppelisi võtteid kasutada ka klassi- ja ainetundides. Et peaaegu igas koolis ja klassis leidub õpilasi, kellel on vaja õpitava materjali omandamisega keskmisest rohkem vaeva näha, siis sobib käesolev vihik hästi ka I kooliastme ainetundides õpetuse diferentseerimiseks. Samuti saab materjali kasutada tundides lisaülesannetena ja õppimise mitmekesistamiseks.
Lisas Marge-Elin Roose 10.01.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
59.
Loomade ja lindude märgid & jäljed
Lars Henrik Olsen
„Loomade ja lindude märgid & jäljed” õpetab tähele panema ning mõistma loomade ja lindude elutegevuse jälgi: käpajäljed maapinnal ja hambajäljed puus, kaotatud suled, lohud taimestikus ja pinnasel, väljaheited, räppetombud, lõualuud, sarved jpm. Neid märke lugeda osates on looduses käia väga põnev. Raamat on rohkelt illustreeritud põhjalik teatmeteos, mis pakub kõikidele loodusesõpradele palju avastamis- ja äratundmisrõõmu. Siin kirjeldatakse loomade ja lindude välimust, eluviise, elupaiku ning paljunemist jm. Teavet toetavad loomade ja lindude levikukaardid ning joonised. „Loomade ja lindude märgid & jäljed” on loodusesõbra tark teejuht ja hea kaaslane igal aastaajal.
Lisas Marge-Elin Roose 14.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
60.
Loomaelu atlas
John Farndon
Võite ju teada, millised loomad elutsevad teie lähedal metsas ja tunda isegi Aafrika savannides elavaid loomi, ent kas teil on aimu, millised olendid asustavad Lõuna-Ameerika puutumata rohtlaid või Põhja-Kanada kõledaid tundraid? Meie maakera on hämmastava elukirevuse kodupaigaks – osa loomi ujub järvedes ja jõgedes, osa lendab õhus ja osa siugleb, roomab või jookseb maapinnal. See raamat annab põhjaliku ülevaate, kus loomad elavad ja miks nad just seal elavad. Raamatus on tutvustatud üle 1000 loomaliigi ning nende suhteid ümbritseva keskkonnaga, samuti hämmastavaid seiku loomade sageli vähetuntud käitumisest. Ülevaatlike digitaal- ja piltkaartide ning just selle raamatu jaoks koostatud illustratsioonide ja loomafotode saatel viib iga peatükk teid eri elupaikadesse ja tutvustab mandrite kaupa loomade valimikku, kellele see elupaik on koduks saanud. Suurepärane käsiraamat nii keskkooliõpilasele kui ka lihtsalt loodushuvilisele.
Lisas Marge-Elin Roose 11.10.2012