9.3 3 hindajat

Noore romaanikirjaniku pihtimused
Umberto Eco

Itaalia semiootik, filosoof ja medievist Umberto Eco (snd 1932) avaldas oma esimese romaani „Roosi nimi” ligi 50-aastaselt. Nüüdseks on ta kirjutanud kuus romaani, mis köidavad võrdselt nii masse kui ka kõige nõudlikumat lugejat. Käesoleva raamatu neljas pihtimuslikus essees vaatab varsti 80-aastaseks saav Eco tagasi oma romaanikirjaniku teele. Ta räägib põhjalikult oma romaanide sünnist ja nende kirjutamisele eelnenud uuringutest, enda loomemeetoditest, fiktiivsete romaanimaailmade „ehitamisest” ning suhetest oma lugejate ja tõlgendajatega. Lisaks uurib ta teadus- ja ilukirjanduse ning reaalsuse ja väljamõeldise vahelisi õhkõrnu piire, küsides, miks läheb meile nii sageli tegelikkusest rohkem korda väljamõeldis. Viimases essees heidab Eco nii enda kui ka teiste loomingule tuginedes vaimuka pilgu pöörastele kirjanduslikele loeteludele. Lisas Alice 17.04.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Ma arvan, et see raamat on väga hea. Aga ma ei saa selles kindel olla. Tõenäoliselt ei saa ma kunagi tõde teada. Sest ma ei usu, et ma suudaksin seda kunagi lõpuni lugeda.
Sisu on köitev - ladusalt ja hoogsalt kirjutatud, huvitav. Aga raamatu kohutav kujundus tapab selle kõik. Sellist ülepingutatust pole ühe esseistika puhul enne näinudki, ehk ei näe ka enam kunagi hiljem. Eksiteele sattunud kujundaja on valinud kirjastiili ja muud võtted, mis tekitava kahekümne lehekülje lugemise järel, et sa oled vähemalt keskmiselt purjus. ”

17.04.2012 23:22 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Umberto Eco Noore romaanikirjaniku pihtimused arvustusi (review)Otsi Google abil: umberto eco noore romaanikirjaniku pihtimused (review)