Star Trek Into Darkness (2013)
8.2
9 hindajat

25. Star Trek Into Darkness (2013)
J.J. Abrams

Ulmeline märulipõnevik. Pärast seda, kui tähelaeva "Enterprise" meeskond jõuab tagasi koju, avastavad nad, et nende enda organisatsioonist pärit pidurdamatu jõud on hävitanud suurema osa laevastikust ja kõik, mida see sümboliseerib, paisates meie maailma kriisi keerisesse. Kapten Kirk (Chris Pine), kel on klaarida ka isiklikud arved, juhib ajujahti sõjatsooniks muudetud maailmas, et tabada see elav massihävitusrelv (Benedict Cumberbatch). Meie kangelased kistakse eepilisse malemängu elu ja surma peale. Armastus pannakse proovile, sõprussidemed purunevad ja tuuakse ohvreid, et päästa ainus perekond, mis on Kirkile jäänud: tema meeskond. Eestikeelne pealkiri: Otse pimedusse.


Lisas Dirf00 06.06.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Film on päris hea, kuigi natuke segasem ja katkendlikum kui eelmine Star Trek. Mõni filmi stiiliga sobiv nali, kurb sündmus (ühe poolenisti olulise tegelase surm), põnevus ja väga ilus pilt. Pahviks ei löö, aga päris hea meelelahutus.”

30.12.2013 19:36 - Kruzz
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Dark Skies (2013)
4.0
6 hindajat

26. Dark Skies (2013)
Scott Stewart

TUME TAEVAS - uus üleloomulik õuduspõnevik viimaste aastate populaarsemate õudusfilmide PARANORMAL ACTIVITY ja INSIDIOUS produtsendilt. Režissööriks Scott Stewart ("Leegion", "Preester"), peaosades Keri Russell ja Josh Hamilton. Ühes USA äärelinnas elava perekonna igapäevaelu on häiritud, kui majas hakkavad aset leidma kummalised sündmused. Ilma mingi nähtava põhjuseta lülituvad pidevalt välja elektriseadmed. Kahtlustatakse, et kõiges on süüdi ebamaised olendid, tulnukad, kes on millegipärast võtnud selle perekonna sihikule. Peagi saab selgeks, et veidratele olenditele ei paku huvi mitte täiskasvanud pereliikmed, vaid väikesed lapsed. Õõvastavate sündmuste keskmes on pere kuueaastane poeg, kellest võib peatselt saada tulnukate esimene ohver... Eestikeelne pealkiri: Tume taevas


Lisas cantabile 21.03.2013
Pane hinne:
The Dinosaur Project (2011)
4.8
6 hindajat

27. The Dinosaur Project (2011)
Sid Bennett

Jõest leitakse filmimaterjal ekspeditsioonist Kongo džunglisse, kus uurimisrühm avastab dinosauruste koloonia. Videomaterjal paljastab sündmused, mis leiavad aset sügaval Aafrika džunglis, kus ambitsioonikas uurimisrühm üritab leida müütilise päritoluga veeolendit. Ekspeditsiooni juhib Indiana Jonesi tüüpi seikleja Jonathan Marchant, kelle plaanid pööratakse peapeale, kui uurimisrühma helikopter kukub kummaliste hiidlindude süül alla. Nagu muret oleks veel vähe, peab ta ka salaja retkele kaasa hiilinud poega Luke´i kantseldama. Luke´i käsutuses on mitu minikaamerat ning temast saab filmi peamine jutustaja, kes filmib kõike. Poiss aga ei tea, et projekt muutub peagi ellujäämise õppetunniks. Rühm avastab, et džungel pole kaugeltki sõbralik paik, ja seal leidub õige iseäralikke, miljoneid aastaid tagasi väljasurnuks peetud olendeid.Näitlejad: Natasha Loring,Richard Dillane,Peter Brooke,Matt Kane Eestikeelne pealkiri: Projekt: Dinosaurus


Lisas cantabile 27.02.2013
Pane hinne:
Robot & Frank (2012)
6.0
5 hindajat

28. Robot & Frank (2012)
Jake Schreier

Filmi tegevustik toimub lähitulevikus, kus pensionil olev juveelivaras Frank valmistab kasvavat muret oma perele, kuna vananev härrasmees elab üksi ning ilmutab dementsuse märke. Tema poeg Hunter hangib isa vastuseisust olenemata talle robotist hooldaja, kuid varsti taipab Frank, et robotist on talle palju rohkem kasu ning õpetab ta lukkudest sisse murdma. Frank Langella,Susan Sarandon,Peter Sarsgaard,Liv Tyler,James Marsden Eestikeelne pealkiri: Robot ja Frank


Lisas cantabile 27.02.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tundub nagu oleks huvitav film, aga tegelikult mitte väga. Kirjeldus on väga lahe, isegi sisus annab nagu kogu aeg lootust, aga lootuseks see jääbki, natuke kurb, natuke igav ja 1/100 naljakas...”

18.01.2014 21:52 - salalik
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
6.4
9 hindajat

29. The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
Peter Jackson

Filmide tegevus toimub Keskmaal 60 aastat enne „Sõrmuste isanda“ sündmusi, mille Jacksoni tiim tõi suurele ekraanile ülipopulaarses Oscariga pärjatud triloogias. Antud linateose näol on tegemist nimitegelase Bilbo Paunaste seiklusega, kes asub eepilisele rännakule, et päästa päkapikkude kuningriik Erebor hirmuäratava draakoni Smaugi küüsist. Võlur Gandalf ilmub ootamatult Bilbo juurde, kes liitub seejärel 13 päkapikuga, mida juhib legendaarne sõdalane Thorin Oakenshield. Teekonnal tuleb neil läbida ohtlikke alasid, mis kubisevad goblinitest, orkidest, wargidest hiigelämblikest ja nõidadest. Kuigi eesmärk ootab neid idas ning Üksildase Mäe kõnnumaadel, siis kõigepealt tuleb neil põgeneda goblinite tunnelitest, kus Bilbo kohtab olendit, kes muudab tema elu igaveseks… See on Gollum. Jäänud üksi koos Gollumiga maa-aluse järve kaldale, avastab pahaaimamatu Bilbo Paunaste endas kavaluse ja julguse, mis üllatab teda ennastki. Kuid lisaks saab ta enda kätte Gollumi kalli sõrmuse, mis peidab endas tohutut jõudu… See on lihtne kuldsõrmus, mis on seotud kogu Keskmaa saatusega, millest Bilbol pole aimugi. Eestikeelne pealkiri: Kääbik: Ootamatu teekond.


Lisas Erksa 10.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Mõtlesin enne The Hobbit'i nägemist LOTR filmid uuesti üle vaadata, kuid ideest ei saanud ajapuuduse tõttu asja. Nüüd on ära nähtud eelloo esimene osa ning vanemate filmide vaatamise soov suurenes veelgi. Mitte et oleks täiega vaimustusse sattunud, kuid tükk aega pole vaadanud nii suurejoonelist, fantaasiarikast ning visuaalselt kaunist filmi. Liblikad ja linnukesed olid 3D's väga vahvad, aga ikkagi oleks eelistanud 2D varianti.

Võttis aega, et tegevus käima saada. Mulle ei pakkunud huvi Bilbo kahtlused seiklusele minemise kohta, sest oli ilmselge, et ta päkapikkudega liitub. Aga vot Thorin, tema meeldis mulle algusest peale. Kohe oli näha, et teda tuleb tõsisemalt võtta, polnud suure nina ega soengutega nii koomiliseks tehtud kui teisi päkapikke. Talle elasin väga kaasa ning lootsin, et peab vähemalt filmi lõpuni vastu. Veel parem kui terve teekonna üle elaks. Gandalf tundus samuti väga muhe tegelane, osaliselt tänu temale tuli tahtmine uuesti vaadata LOTR filme.

Aeg möödus kiiresti, lõpu saabudes oleks tegelikult hea meelega veel edasi vaadanud. Küll aga hakkasid mind tüütama pidevalt sama valemi järgi toimunud sündmused. Rännakut segas alatasa kokkupuude kellegi halvaga, seejärel põgenetakse, satutakse täbarasse olukorda ning viimasel hetkel saabub ootamatult abi, toimub vähem või rohkem eepiline lahing, kus saavutatakse väike võit ning hetk rahu. Kuni järgmise korrani. Esimesel kahel korral töötas, edaspidi hakkas häirima.”

18.01.2013 13:31 - Egle01
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
The Bay (2012)
5.5
4 hindajat

30. The Bay (2012)
Barry Levinson

Oscari-võitja Barry Levinson seostub eelkõige klassikaliste filmidega nagu “Tere hommikust Vietnam” ja “Vihmamees”, kuid nüüd toob ta suurele ekraanile suurepärase katastroofilise thrilleri. Vaikne mereäärne linnake Chesapeake Bay elatub veest, mis on selle kogukonna aluseks. Kui aga kaks prantsuse bioloogi leiavad veest ebanormaalselt suure koguse mürgiseid ained, üritavad nad sellest ametnikele teada anda, aga need ei taha sellest kuuldagi, kuna ei taha linnas paanikat tekitada. Selle tulemusena läheb linnas lahti surmav katk, mis muudab linna elanikud parasiitidele vastuvõtlikuks. Need parasiidid on võimelised kontrollima inimeste mõtteid ja kehi ning tekitavad endises vaikses linnakeses suure kaose. Eestikeelne pealkiri: Hirmu laht


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne: