- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
79.
Robot & Frank (2012)
Jake Schreier
Filmi tegevustik toimub lähitulevikus, kus pensionil olev juveelivaras Frank valmistab kasvavat muret oma perele, kuna vananev härrasmees elab üksi ning ilmutab dementsuse märke. Tema poeg Hunter hangib isa vastuseisust olenemata talle robotist hooldaja, kuid varsti taipab Frank, et robotist on talle palju rohkem kasu ning õpetab ta lukkudest sisse murdma. Frank Langella,Susan Sarandon,Peter Sarsgaard,Liv Tyler,James Marsden Eestikeelne pealkiri: Robot ja Frank
Lisas cantabile 27.02.2013
“Tundub nagu oleks huvitav film, aga tegelikult mitte väga. Kirjeldus on väga lahe, isegi sisus annab nagu kogu aeg lootust, aga lootuseks see jääbki, natuke kurb, natuke igav ja 1/100 naljakas...”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
80.
Season of the Witch (2011)
Dominic Sena
Fantaasiaseiklusfilm. 14. sajand. Ristirüütel Behman (Nicolas Cage) saabub peale ristiretke kodumaale, avastades, et see on laastatud Musta Katku poolt. Surmahäda esilekutsumises süüdistatakse noort neidu (Claire Foy), teda kahtlustatakse seotuses saatanaga ning nõidumises. Surev kardinal palub Behmani, et too viiks nõia kaugel asuvasse kloostrisse, kus nõid hukataks. Eestikeelne pealkiri: Musta nõia aasta.
Lisas Raus 18.01.2011
“Filmi peategelased on kaks sõpra, ristirüütlit. Jumala vaenlaste vastu aastaid järjest võideldes mõtisklevad nad, et küll neid vaenlaseid on ikka palju ja ega see ei saa õige asi olla. Kui üks rüütel (Cage) juhuslikult tapab ühe noore naise, otsustavad nad tapmise lõpetada. Kodumaale tagasi jõuavad nad aga keset katkuepideemiat, mille väidetavalt on põhjustanud üks noor tüdruk, kes olevat nõid. Jumala vastu pööranud desertöörid peavad nõia suures ja raskes ratastel raudpuuris vedama kaugele kloostrisse, et nõidus maha võtta ja katk lõpetada.
Filmi algus on paljulubav, nõidade hukkamise stseen on just selline, millist selliselt filmilt ootaks, aga juba rüütilte võitlusstseenid hakkavad korduma, vaid aastanumbrid subtiitrites suurenevad ja sõprad-rüütlid muutuvad habetunumaks. Nõia vankri vedamine üle kuristiku on püütud teha väga pingeliseks, aga hakkab natuke venima. Filmi nõrgim koht on aga eriefektid. Ründavad hundid on eriti odavalt tehtud käpiknuku tasemel ja lõhuvad oma koomilisusega kogu filmi jooksul ehitada püütud pinge. Deemoni animatsioon on võrreldav algelise multifilmiga. Kuidas 2011. aastal sellist kvaliteeti lubati?
Isegi komöödiana on see film äärmiselt nõrk.
Selle filmi oleks TV3 võinud poole pealt ära lõpetada, oleks rohkem punkte saanud.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
81.
Seventh Son (2014)
Sergei Bodrov
Master Gregory (Jeff Bridges) ja tema noor õpilane Tom (Ben Barnes) võitlevad kurja nõia Malkini (Julianne Moore) vastu, kes hiljuti vangistusest põgenes. Eestikeelne pealkiri: Seitsmes poeg.
Lisas Kaupo Liiv
“Iga halb ja läbikukkunud fantaasiafilm tähendab seda, et üha vähem ja riskivabamalt antud žanrit viljeletakse. Iga Lord of the Ringsi kohta on kümme Prince of Persiat ja iga selle kohta on kümme Wrath of the Titansit.
Peaks ju tunduma hea mõte, kui teha film selliste legendidega, kui Jeff Bridges ja Julianne Moore, kelle halbade filmide protsent on ühekohaline ning panna peaossa Ben Barnes, kellel Narnia kroonikate kogemus juba all. Lisaks on filmi juurde toodud ka vene kvaliteetlavastaja Sergei Bodrov.
Kahjuks on tegemist masendavalt halva filmiga. Stsenaarium on väga ühekülgne ja lihtne. Väga sarnane paari aasta taguse Hansel and Greteli filmiga. Sisutühi ja igav.
Eelnevalt mainitud film on Seventh Soniga võrreldes tunduvalt parem, sest seal oli vähemalt võitlussteenid, mida siin ei ole just suurel mahul.
Kõige kohutavam oli vaadata aga näitlejate piinlemist ekraanil. Moore ehk sai veel veidike lõbutseda rollis, aga Bridgest on lihtsalt kurb vaadata. Ta üritab midagi teistsugust teha, olla vanem või rohkem võlurisarnast, aga välja paistab ta kui mees, kellel on vatt või närimistubakas suus ning üritab läbi selle rääkida. Täiesti kohutav.
Ei tahagi rohkem miskit öelda filmi kohta. Ei vääri rohkem mu aega. ”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
82.
Skyline (2010)
Greg Strause, Colin Strause
Kummalised tuled laskuvad Los Angelese kohale, meelitades inimesi ligi nagu lamp koiliblikaid. Kohalejõudnute jaoks koidab aga peatselt õudne tõde: maaväline jõud ähvardab nad kõik endasse imeda... Eestikeelne pealkiri: Skyline -- Ära vaata üles.
Lisas Null 25.11.2010
“Ilus näide sellest, kuidas ainuüksi vingete eriefektidega head ulmefilmi ei tee, kui seal taga mingit head lugu pole.
Film saab läbi täiesti ootamatult, umbes nagu oleks raha otsa saanud ja lihtsalt lõpetati ära.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
83.
Snow White and the Huntsman (2012)
Rupert Sanders
Eepilises seiklusfilmis "Lumivalgeke ja kütt" mängib Kristen Stewart ("Videviku" saaga) ainsat inimest kogu maal, kes on kaunim kurjast kuningannast (Oscari-võitja Charlize Theron), kes püüab teda seetõttu iga hinna eest hävitada. Julm valitseja ei osanud aga ettegi kujutada, et tema võimu ohustav südikas noor naine on õppinud sõjakunste sellesama küti (Chris Hemsworth, "Thor") käe all, kelle kuninganna Lumivalgekest tapma saatis. Noor Briti staar Sam Claflin ("Kariibi mere piraadid: võõrastel vetel") kehastab prints Williamit, keda on pikka aega paelunud Lumivalgekese ilu. Lisaks neile teevad kaasa Ray Winstone ("Hugo Cabret' leiutis"), Bob Hoskins ("Hook"), Ian McShane ("Kariibi mere piraadid"), Vincent Regan ("300"), Toby Jones ("Harry Potter ja tarkade kivi"), Nick Frost ("Shaun of the Dead") jpt. Eestikeelne pealkiri: Lumivalgeke ja kütt.
Lisas tokaia 07.05.2012
“Huvitav, kui palju oleks filmi päästnud kellegi teises peaosas olemine. Kristen Stewart oli kohutav. Üritasin eelarvamused maha suruda ning oodata elamust, kus ta näitleb her socks off. Sisimas lootsin, et Twilight'i näitlemine on tingitud kehvast kirjutamisest. Nüüd olen veendunud, et sama suur viga on Stewart ise. Üks asi on see, et vangikongis istunud Snow White'il on ilusad juuksed, nahk, hambad, kulmud, eksole. Aga tema mängitud tegelane oli täiesti... elutu ja tühi. Peategelane ei suutnud filmi vedada, kordades huvitavamad olid Huntsman ja Evil Queen. Filmi lõpupoole tehtud ergutuskõne näis suure naljana, ei usu, et sõdurid saaks sellest hoo sisse. Pff.
Kiidaks süngemat tooni. See oli minu jaoks tõesti ootamatu, noh, treiler ka nägemata. Natuke imestasin, et reiting oli PG-13 (ehk siis MS12?). Veel jättis positiivse mulje Theron, ilus naine - kordades parem kui "kõikidest ilusaim" Snow White, ning tema lugu tehti mineviku näitamisega täitsa huvitavaks. Veidi sai isegi kaasa tunda, kuid päris tema poolele üle ei läinud. Hemsworth oli samuti sümpaatne. William'i tegelane ei tundunud eriti vajalik. Veel meeldis CGI, kohati ka muusika kasutamine. Hetkel pole absoluutselt huvi teise osa vastu. Eks näeb, mis muudatusi tehakse; mis tegelased/näitlejad osa võtavad.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
84.
Sorcerer's Apprentice (2010)
Jon Turteltaub
Balthazar Blake on meisterlik võlur, kes elab keset tänapäevast Manhattanit, püüdes linna kaitsta oma põlise vihavaenlase Maxim Horvathi eest. Balthazar ei suuda seda teha üksinda, seepärast võtab ta appi Dave Stutleri, pealtnäha tavalise tüübi, kelles näib peituvat varjatud andeid. Võlur annab enda õpilasele nõiakunsti kiirkursuse ja üheskoos püüab see kokkusobimatu paar peatada pimeduse jõud. Dave peab võtma kokku kogu oma vapruse, et üle elada kurnav väljaõpe, päästa linn ja võita unistuste tüdruku süda. Eestikeelne pealkiri: Võluri õpipoiss. Osades: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Alfred Molina, Teresa Palmer.
Lisas öötöö 01.08.2010
“Kohati tühi ja sisutu film, samuti äärmiselt etteaimatav ja labase huumoriga. Kuigi režii oli tasemel, oli idee teostus kohati halb, kuna mõned eriti fenomenaalsed kaadrid (elektri noolte muusika näiteks) kasutati nõnda tühja plotiga filmis ära. Häiris ka see, et Cage-i puhul loeb viimastel aastatel rohkem nimi kui tema näitlemisoskused - ta on väga halb ümberkehastuja ja kordab end.”