2001: A Space Odyssey (1968)
9.6
7 hindajat

1. 2001: A Space Odyssey (1968)
Stanley Kubrick

2001: KOSMOSEODüSSEIA on Stanley Kubricku säravaim saavutus. See Oscari® pälvinud* suurteos dramaatilisest võitlusest inimese ning masina vahel on ka muusika ja kujutise võrratu sümbioos. Kubricku poolt Arthur C. Clarke´iga kahasse kirjutatud stsenaariumi alusel vändatud meistritöö alustab tulevikuteekonda pilguheitmisega meie ahvidest eellaste minevikule, liigub seejärel aastatuhandete võrra edasi (üks vapustavamaid ajahüppeid kinematograafias) inimeste poolt vallutatud kosmosesse ning lõpuks lennutab astronaut Bowmani (Keir Dullea) universumi kaardistamata ääretusse, ja kes teab, võib-olla isegi surematusse. “Tee kupli uksed lahti, HAL.” Las alata enneolematu teekond. Eestikeelne pealkiri: 2001: Kosmoseodüsseia


Lisas Marge-Elin Roose 29.11.2012
Pane hinne:
2012 (2009)
5.3
18 hindajat

2. 2012 (2009)
Roland Emmerich

Eepiline seiklusfilm globaalsest katastroofist, mis lõpetab praeguse ajajärgu meie planeedil, ning jutustab ellujäänute kangelaslikust võitlusest. Osades: John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet.


Lisas Midary 29.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Esiteks plotis on valusaid auke, kui keegi vähegi loodusest midagi teab saab aru mis mõtlen. Teisalt terve film ehitada üles keskpärasele arvuti graafikale ning üksteisele järgnevatele uskumatutele ja lausa lapsikutele pääsemistele õnnetustest oli lausa labane. Teiseks oli film ka põhjendamatult pikk ning dialoogid ja näitlemine suhteliselt tühi. Ootasin ühe mehe pikkuse jagu rohkemat antud filmist, kuna teema iseenesest on äärmiselt huvitav ja erinevaid käsitlus võimalusi oleks sadu ning siis tekibki küsimus, et miks valida just selline variant kus lasta lihtsalt kõik õhku.”

26.04.2011 12:42 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Adjustment Bureau, The (2011)
6.8
6 hindajat

3. Adjustment Bureau, The (2011)
George Nolfi

Kas me kontrollime ise oma saatust või manipuleerivad meiega nähtamatud jõud? Senatisse teel olev ambitsioonikas poliitik David Norris (Damon) kohtub juhuslikult võluva baleriini Elise Sellasega (Emily Blunt), kellesarnast naist ta oma elus varem näinud pole. Eestikeelne pealkiri: Saatuse büroo.


Lisas Curt 02.03.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Treiler oli niiiiiiiiiii hea, et mõtlesin "Ohhooo, kindlasti lähen!!!" Ja läksingi... Ausalt öeldes, sellist filmi a) Võib vabalt kodus vaadata b) Võib üldse mitte vaadata. Minu jaoks oli see kogemus mõttetu ajaraiskamine :( Kahjuks...”

29.03.2011 10:51 - Jashka Jashkovna
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Alice in Wonderland (2010)
4.7
21 hindajat

4. Alice in Wonderland (2010)
Tim Burton

Disney koguperefilm kuulsa muinasjutu ainetel. Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Mia Wasikowska. Eestikeelne pealkiri: Alice imedemaal. Valmimisaasta: 2010.


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Paraku oli see paras jamps. Raamat oli põnevam, tegelased ei toiminud ja stseenid, mis pidid oma muinasjutulisuses kindlasti hinge kinni võtma, ei tundunud peale Avatari enam sugugi nii maagilised. Alice filmi plakatid olid raudselt lahedamad kui asi ise.”

12.09.2010 19:18 - poroloon
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Ant-Man (2015)
6.5
4 hindajat

5. Ant-Man (2015)
Peyton Reed

Aastakümneid tagasi leiutas hank Pym (Michael Douglas) seerumi, mis laseb inimestel ennast sipelgasuuruseks muuta. Nüüd on oht, et üks endine protežee Daren Cross (Corey Stoll) on valemi saladuse avastanud ja plaanib selle maha müüa, siis on ka aeg anda mantel või antud filmi puhul kostüüm üle uuele kangelasele Scott Langile (Paul Rudd)


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
23.07.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ant-Man oli algusest peale üks imelik projekt. Film superkangelasest, kes ei ole just eriti tuntud võrreldes Marveli teiste kangelastega ning filmis on on oma osa putukatel ja maailmal, mida me väga tihti tähele ei pane. Üldiselt olen ma alati kahe käega riskantsete projektide poolt. Miks? Sest keskpärasus ja ohutute filmide tootmine igav ja ei anna kunagi meistriteost. Just see oli Marveli esimese faasi viga ja tundus, et faas kaks teeb väikseid vigade parandusi. Ant-Man tundus seega väga sobiv seda muutma.

Projekti keskel vahetati aga välja omanäoline lavastaja Edgar Wright ja asendati Peyton Reedi nimelise lavastajaga, kelle varasemad filmid olid suht tähelepandamatud rom-comid. Mis iganes põhjus selleks ka oli, siis oli aru saada, et midagi on valesti. Asi ei lähe nii nagu peab.

Eks õnnestumiste kõrval peab olema ka ebaõnnestumisi. Ant-Man ei ebaõnnestu mitte ainult filmina, vaid on ka üks tähelepandamatumaid Marveli filme, mis ehk võib Iron Man 2 ja Thor: The Dark Worldiga võistelda viimaste kohtade eest. Ma vaatan selle pilguga, et kui ma tahan näha tempokat koomiksifilmi ja peaksin alguses valima riiulist välja ütleme, et kümme filmi, siis Marveli filme ehk mahub ka 1-2. Kui ma nüüd tahaksin just valida kümme Marveli filmi, siis oleks Ant-Manil raskusi ka sinna sisse saada, kui mitte võimatu. Ühesõnaga, kui ma tahan kunagi teatud žanri filmi vaadata, siis Ant-Man ei ole see film, mille ma valin.

Kuidas teha filmi, mis võiks olla veidi kummaline ja hullumeelne, kuid oma žanri ei taha sobituda? Tuleb ta asetada teise žanri ja jätta põhižanr tahaplaanile. Capten America: Winter Soldier külma sõja thrillerina tegi vist oma töö küllaldaselt hästi ära selles plaanis. Ei olnud just eriti hea külma sõja film, aga andis talle kui koomiksifilmile veidi juurde.

Ant-Man tahtis antud saavutust korrata „heist“-tüüpi filmina. Eesti keeles vist ei ole eriti head sõna sellele žanrile ja nimetagemgi seda siis just nii. Mis on „heist“-filmid. Tegemist on siis varastamist või röövimist sisaldavte filmidega, kus kavalusel ja lahedusel on oma koht. Tegelased peavad olema oma ala tipptegijad ning vahel tuleb ette ka üksteisel naha üle kõrvade tõmbamist ja seda kõike lootusega, et vaataja kõike kohe ära ei taipa.

Ocean'i seeria, The Score, Snatch, Now You See Me jne. kuuluvad selle žanri õnnestumiste hulka näiteks. Kui vaadata neid filme, siis on seal kõike seda, mida vaja on: põnevust, nalja, lahedaid tegelasi ja üllatavaid pööranguid. Ant-Man jätab kõike selle välja justkui, teeb kõrvaltegelased rumalateks ja üheplaanilisteks ning lisab suure portsu peredraamat ja seda lausa mitmel rindel korraga. Veidike veel taustalugusid ja saame filmi, millest suurem osa kogum sellest, mida peaks seal olema võimalikult vähe, aga on palju ning seegi on halvasti liigendatud ja ükski ei ole lõpuks ka korralikult alustatud ja lõpule viidud. Kui sellega on lõpuks ühele poole saadud. Siis hakkab film õiges suunas liikuma, aga lõpp on sirgjooneline ja pöörangud ei ole just sellised, mis ahhetama paneksid või kasvõi kinosaalis kellegi sõrmeküüsi närima. Tavaline ja märkamatu on see lõpp. Enamus võitlusest on juba treilerist nähtud ning ühel hetkel saab lugu lihtsalt läbi.

Mida ma siis ootasin? Sul on tegelane, kes muutub imepisikeseks ning võimaldab panna ta seiklema maailma, kus kõik on võimalik. Isegi asjad, mis ehk tavalises Marveli filmis ei ole. Loodus on täis erinevaid loomi ja putukaid ja ainsad putukad, keda me näeme on sipelgad. Oleks olnud väga raske kasvõi paar ämblikku sisse panna ning teha just selle arvelt mõni Spider-Mani nali? Oh ei, seda lihtsalt ei ole. Parimgi ja margatavaim 3D koht filmiski on see, kui üks tegelastest on telefoniposti otsas. No milleks? Järjekordne film, mis kasutab oma potentsiaalist head viisteist protsenti ning kaob kuhugi unustushõlma. Kui tuleb mingi koomiksifilmide maraton tulevikus telekast, siis tuleb meelde küll, et see film oli ka ning võib ka ära vaadata, aga mujal tal kohta ei ole.

Mulle ei meeldi kirjutada kriitilisi arvustusi. Tahaks kirjutada, et kui lahe ja tore oli filmi vaadata, aga seda ei juhtu just eriti tihti. Kriitiline arvustus ei tähenda seda, et film ei oleks vaadatav. Ka Ant-Man on, aga ta lihtsalt ei ole meistriteos, on paljude vigadega ning potentsiaal on lihtsalt kasutamata. Kõik popcorni filmid ei peagi olema šedöövrid, aga väike lootus millalgi ammu oli, et see võiks olla veidi erinev tavalisest Hollywoodi filmist.

Kuna Minions oli samuti suht tagasihoidlik film kvaliteedilt ja kohe tuleb välja ilmselt üks esimesi tõelisi selle aasta kuldvaarika kandidaate - Pixels, siis pole ka muud kinodes eriti vaadata. Seega kinno ja hiljem arvustama. Hea meelega loeks ka teie arvamusi. ”

23.07.2015 16:07 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +4   -0
Automata (I) (2014)
5.3
3 hindajat

6. Automata (I) (2014)
Gabe Ibáñez

Jacq Vaucan on kindustusagent robootikafirmas ROC, kus tema ülesandeks on uurida juhtumeid, kus robotid eksivad ühe peamise sisse kirjutatud protokolli vastu, mis keelab neil end sise modifitseerida.


Lisas filmis6ber 01.06.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Robotid on seal ägedad, üsna huvitavad tegelased nii välimuselt kui sisemuselt. Aga inimesed ei ole seal sugugi nii põnevad ja head näitlejad :) Lahe on see, et kohati on pinget küll, aga lõpuks robotid kunagi selle vastu ei eksigi, et inimest ründavad. See on lahe, sest seda ju ootad kogu aeg, et nad kurjaks läheks.
Kõige nõrgem on aga stsenaarium. Mingid täiesti rändom ja imelikud asjad hjuhtuvad, millel pole vähimatki selgitust, ega ka pointi.”

01.06.2015 21:06 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +1   -0