- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
109.
Vananemine kui vaimne harjutus
Lewis Richmond
Kõik muutub. Kõik, mida me armastame, on määratud teisenema, vananema ja hääbuma. Samamoodi on tõsi, et iga hetk toob endaga uusi võimalusi. Pole oluline, kas sa naudid vananemist, vihkad seda või eitad toimuvat, selle raamatu jutustused, meditatsioonid ja kaemused, mida täiendavad värsked teadusandmed, näitavad sulle teed, kuidas hästi vananeda.
Lisas Marge-Elin Roose 11.10.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
110.
Vigala Sassi taimeravi
Sass Vigala
Aleksander Heintalu ehk Vigala Sass hakkas inimesi taimedega ravima Vigala põllutöökoolis töötamise ajal (1968–1984), ka tema 1987. a Eesti Põllumajanduse Akadeemias kaitstud doktoritöö on seotud ravimtaimedega. Sass ise on ravimtaimedega tegelemise algusaega kirjeldanud järgmiselt: „Ma vestlesin taimedega ja mulle tundus, et nad vastasid mulle oma keeles. Taimi ja inimesi jälgides tekkis tunne, et me kõik oleme omavahel seotud. Viisin ravimtaimede toime kokku inimeste haigustega ja märkasin üsna kähku, et taim reageerib haigele või üle koormatud organile äratundmisega. Teadsin näo järgi ligi 1500–2000 taime ja hakkasin neid tagasisidega peilima, tuues mõttes kooslused (mets, luht, jõgi jne) endale silme ette. Kui mõni koht mõnes koosluses sätendama hakkas, tõmbasin silme ette kerkinud pildis selles kohas kasvava taime koos ta kasvukohaga endale lähemale ning kui olin taime ära tundnud, ütlesin inimesele retsepti. Hakkasin retsepte ka tasapisi kirja panema.” Sass kinnitab, et haigestunud elundit ei peaks mõjutama mitte otse, vaid teiste, tervete elundite kaudu, sest haige elundi mõjutamiseks tuleb reguleerida terve organismi tööd. Samas on Sassi seisukoht, et ägedatele ja operatiivset abi vajavatele haigustele peaks piiri panema klassikalise meditsiini abil ja vajadusel ei tohi põlata ka antibiootikume. Alaägedate ja krooniliste haiguste raviks ning taastusraviks peaks aga kindlasti kasutama muuhulgas ravimtaimi, ravidieeti ja ravivõimlemist; samas võib oskamatu tohterdamine ravimtaimedega kaasa tuua niisama ohtlikke kõrvaltoimeid kui farmakoloogiliste ainete vale kasutamine. „Ärge kunagi kasutage retsepte oma arstiga nõu pidamata,” rõhutab Sass. „Ärge usaldage retsepte, millest kuulete juhuslikelt inimestelt!” „Vigala Sassi taimeravi“ sisaldab lugejale arusaadavas keeles enam kui 500 ravimtaime kasutamise retsepte, õpetusi taimede kogumise ning nendest salvide, tinktuuride, teede ja tõmmiste tegemise kohta. Eraldi peatükina on ära toodud hoiatused selle kohta, mis võib juhtuda siis, kui üht või teist ravimtaime vales koguses, liiga pikka aega või enda jaoks valel ajal kasutada.
Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
111.
Viis tiibetlast
Jason Gyre
Viis tiibetlast on joogaliik, mille Tiibeti mungad palju sajandeid tagasi välja arendasid ja viide täpsesse harjutusse koondasid. Mungad uskusid, et neis harjutustes peitub pika, elujõulise ja terve elu saladus.
Lisas Marge-Elin Roose 26.04.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
112.
Woman's experience of sex
Sheila Kitzinger
Penguin, 1985
Lisas kirju 01.03.2010
“Kohustuslik kirjandus nii naistele kui meestele. Käsitleb naise seksuaalsuse füsioloogilisi ja emotsionaalseid aspekte läbi elukaare. Antakse nõu näiteks selles osas, kuidas üldse alustada oma partneriga vestlust seksiteemadel ning seejärel nõuandeid, mida konkreetselt teha, et seks oleks mõlemale osapoolele nauditav.
Raamatus käsitletakse ka sellised raskeid teemasid nagu toimetulek seksuaalvägivallaga, lapse surmaga, kehaliste muutustega (nt operatsioonid). ”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
113.
Õpi oma elu juhtima
Anatoli Nekrassov
Selles raamatus toob tunnustatud psühholoog, filosoof, Kirjanike Liidu liige ja üks Venemaa tuntumaid spetsialiste pere- ja inimsuhete alal, paljude eneseabiraamatute autor ANATOLI NEKRASSOV lugeja ette täiesti uue, ärimaailmast üle võetud mõiste – elu ettevõtja.Elu ettevõtja on vaba inimene, kes läheneb igale olukorrale, igale eluhetkele loominguliselt ning teeb kõige efektiivsema valiku, mis peegeldub tema tunnetes, mõtetes, sõnades, toimingutes ja tegudes. Elu ettevõtja on oma elu peremees, kes võtab endale vastutuse kogu oma elu eest ja püüab end selles elus võimalikult täielikult teostada.Äritegevuse alus on ekspluateerimine. Rahakatel inimestel on oma moraal, eetika ja põhimõtted. Sageli kehtivad nende kohta Piibli sõnad: „Enne poeb kaamel läbi nõelasilma, kui rikas paradiisi satub“. Kõik see oli kuni kolmanda aastatuhandeni õige, praegu aga on maailm kiiresti muutumas. Kardinaalselt muutuvad mitte ainult teadmised, tehnoloogiad ja kommunikatsioonivahendid, vaid ka individuaalse ja kollektiivse teadvuse omadused. Uue maailma pealetungi üks tulemusi on kõigile avatud tee raha ja rikkuse juurde. See raamat pakub lugejale uusi teadmisi, mille abil võib inimene muuta oma mõtlemist ning suhtumist endasse, oma tegevusse ja maailma, ning saada tõeliselt õnnelikuks.
Lisas Marge-Elin Roose 11.10.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
114.
Ülekaal ja mehe tervis
Kristo Ausmees, Margus Viigimaa, Kristel Ehala-Aleksejev, Marko Pomerants
Meeste tervis ja sellega seonduvad riskifaktorid on teema, millele pühendatakse ühiskonnas palju tähelepanu. Tuleb siiralt rõõmustada, et see tegevus on olnud viljakandev. Eestimaalaste tervisenäitajad paranevad ning inimesed elavad kauem ja tervemalt. Siiski, iga-aastased Eesti inimarengu aruanded kirjeldavad riigi jätkusuutliku arengu olulisemate riskifaktorina suurt riskikäitumist, vigastussurmade arvu ja vähest füüsilist aktiivsust. Riik ei saa meie eest otsustada, kui palju ja mida me sööme, kui aktiivselt tegeleme terviseliikumisega või millal kontrollime arsti juures oma tervist. See peab jääb iga inimese enda otsustada ja sõltub sellest, kas me tahame tulevikus olla terved või mitte. Väga suurt osa oma terviseriskidest saame me ise vähendada. Raamat ilmub sarja Mehe tervis II väljaandena (esimeseks oli eesnäärmehaigused ja seksuaalsus).
Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012