Suhteaudit.Käsiraamat paaridele
10
2 hindajat

13. Suhteaudit.Käsiraamat paaridele
Kärt Kase

„Julgen loota, et paarid, kes selle raamatu nõuannetesse pühendunult süvenevad, vastates esitatud küsimustiku väidetele tõepoolest ausalt ja keerutamata, avastavad teineteise kohta üht- teist uut ka pikaajalise suhte puhul. Kui harjutuste koostegemise käigus areneb mõlema asjaosalise oskus teist katkestamata ära kuulata ja rahulikult väidelda, oskus mõista, andestada ja koos unistada, muutub paarisuhe kahtlemata veel paremaks.“ Aita Kivi, ajakirja Eesti Naine peatoimetaja ja kirjanik.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne:
Suhtesahver
5.5
2 hindajat

14. Suhtesahver
Mirjam Männik

Raamat Suhtesahver on välja kasvanud väga populaarsest Suhtesahvri blogist ja Facebooki-lehest, kus sel on üle 2000 jälgija-kommenteerija. Autor Mirjam Männik on noor naine, kes kirjutab avameelselt suhetest ja õnneotsingutest valdavalt läbi enda kogemuste. Kirjutised pakuvad eelkõige naistele äratundmist, samastumisvõimalust ja ka häid nõuandeid nii heade kui valuliste kogemuste kaudu.


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
Suhtlemise kuldreeglid
9.3
3 hindajat

15. Suhtlemise kuldreeglid
Toivo Niiberg

Üks isa kinkis pojale, kes läks teise linna õppima, väikese kaustiku, mis oli täis häid nõuandeid. Lühidalt kõlasid need nii: • Ütle iga päev vähemalt kolmele inimesele viisakussõnu. • Vaata kas või kord aastas päikesetõusu. • Ütle alati tänan või palun. • Kohtle kõiki inimesi nii, nagu sa tahaksid, et sind koheldaks. • Ole kaks korda aastas doonor. • Otsi uusi tuttavaid ja sõpru, aga ära unusta vanu. • Hoia saladusi. • Tunnista oma vigu. • Ole enda üle uhke. Kui sa polegi, mängi, et oled. Vahet ei märka keegi. • Ära peta kunagi kedagi. • Varu igaks tegevuseks aega. • Õpi kuulama. • Ära võta inimeselt iial lootust. See võib olla kõik, mis tal jäänud on. • Ära kogu endale asju, vaid tarkust ja viisakust. • Ära otsusta midagi, kui oled vihane. • Hoia rühti. Kui sisened ruumi, tee seda julgelt ja kõhkluseta. • Ära räägi liftis äriasju. Iial ei või teada, kes pealt kuulab. • Ära maksa töö eest enne, kui see on tehtud. • Pea meeles, et vahel on vaja kaotada lahing, kui tahad võita tervet sõda. • Kui saad raske ülesande, asu seda täitma teadmisega, et tuled kindlasti toime. • Ära killusta end. • Õpi vastama viisakalt ja kiiresti. • Ära kujutle, et elu on õiglane. • Kui tahad, et su asjad hästi vastu peaksid, osta kalleimaid, mida rahakott lubab. • Kui haigestud, konsulteeri kolme arstiga. • Tee asjad ära siis, kui need teha tuleb. • Tee endale selgeks, mis su elus tähtsaim on. • Ära karda öelda Ei tea. • Ära karda vabandust paluda. • Helista emale. Tunnustatud psühholoog Toivo Niiberg käsitleb selles raamatus peamisi suhtlusreegleid ning annab nutikaid nõuandeid, kuidas hoiduda konfliktidest, mõelda positiivsemalt ning õppida aega hindama ja kasutama.


Lisas cantabile 11.02.2013
Pane hinne:
Sõbraks olemise kunst
10
1 hindaja

16. Sõbraks olemise kunst
Toivo Niiberg

Tänapäeva maailmas tundub, et sõprus ja lähisuhted jäävad aasta-aastalt üha pealiskaudsemaks ning lähevad aina materialiseeruvamas maailmas üha enam kaubaks ja müügiks. Suurlinnadesse elama asumine peaks just nagu inimesi ühendama, tegelikult on aga toimunud hoopis eraldumine. Järjest rohkem on ühiskonnas üksildasi uitajaid, kellel ei ole peret, sõpru ega kindlat kodu; pere lemmikloomad on muutumas laste mänguasjadeks ja uusrikaste aksessuaarideks. Selles raamatus jagab autor lugejaga oma mõtteid oskusest sõbruneda, armuda ja lähisuhtele pühenduda, tuginedes maailmas tehtud uuringutele ja teaduspõhistele faktidele. Siin on kirjas nii sõpruse kuldreeglid, head soovitused sõprade leidmiseks ja hoidmiseks, lahendused võimalike tülide või reetmiste puhuks, armastuse ja sõpruse erinevused-sarnasused ning praktilised testid, mille järgi ennast kui sõpra paremini hinnata. Hoidke sõpru ja ärge koguge neid nagu postmarke! Sõprusest ei saa tekkida tüdimust: mida vanem, seda meeldivam peab see olema. - Cicero


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne:
Sõnadest tähtsam
9.7
11 hindajat

17. Sõnadest tähtsam
Merit Raju, Helina Kärgenberg

Kuna me ei ela üksi vaakumis, tuleb paratamatult suhelda. Isegi mitte midagi rääkides saadame sõnumeid, kõneleme tegelikult endast. Me tõlgime ja suhtleme pidevalt ka sõnu kasutamata. Meie pilgud, kehad, iseloomujooned ja teod räägivad. Paraku on meie suhtlemisstiilis palju harjumuspärast ning see viib sageli ka sarnaste suhete ja olukordadeni. Aga kui pingutame natuke selle nimel, et vanad automaatsed ja lapsepõlvemustriga suhtlemisviisid asenduksid uutega – siiramate, ehedamate ja enesega rohkem kooskülas olevatega -, tasub see vaev end kuhjaga ära. Suhted muutuvad usalduslikumaks, neis on rohkem ärakuulamist ja avanemist. Võib-olla muutuvad seejärel inimesedki meie ümber. Ei ole vaja jätta muljet ega rääkida ilmast. Võib täiesti vabalt olla see, kes sa tegelikult oled. Ja sellisena armastatud.


Lisas Shepard 18.05.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Kui inimesed omaette räägivad, siis öeldakse, et räägivad kõige targemaga. Samas öeldakse, et tähtsam kui see mida sa ütled, on see, mida sa mõtled. Järgmiseks tuleb meelde tarkus, et arutledes kõvasti omaette kõva häälega on kasulik, sest siis sa kuuled ka, mida pea mõtleb, muidu liiguvad mõtted sellise kiirusega, et astuvad üksteisele kannale. Kuidas siis tegelikult on sellega mida me mõtleme, ütleme ja kuidas käitume?
Just nii lugesin mina seda raamatut - kogu aeg endaga mõttes vaieldes ja arutledes, seda küll siiski mitte kõva häälega.
Mitmed raamatus kirjeldatud olukorrad moodustavad meie igapäevase elu, kuid kiires elutempos ei jää aega nende üle juurelda ja järeldusi teha. Nii kordamegi sageli ikka ja jälle samu vigu. Lugedes hakkasingi paralleelselt analoogseid situatsioone otsima ja leidma ka oma elust. Siis läks mõtetes vaidlemiseks, sest ikka üritad ju ennast ja oma käitumist kaitsta ning õigustada. Enamasti leidsin oma mõtetega rahumeelsed lahendused, kuid oli ka momente, kus andsin alla ja lükkasin otsustamise tulevikku ehk siis olukorda, kus olen sellises situatsioonis. Samuti tundsin ära palju tuttavaid, kelle käitumismudelid toredasti välja joonistusid ning hakkasin mõnestki inimesest ja tema reageerimisest paremini aru saama. Kuid mõistmist tuli kindlasti palju juurde.
Kuigi minu jaoks jäi raamatust kõige enam kõlama mõte, et me ei teadvusta, ei mõtle ja ei pane tähele, kuidas käitume, meeldis mulle väga-väga, et autorid suudavad lugejale läheneda lihtsalt, oma kogemuste baasil, tuues näiteid oma elust. Samuti on olukorrad väga elulised, millesse satume kõik pidevalt päev päeva järel.
Raamat on iseenda ja oma mõtetega olemise raamat, mis mõjus mulle väga virgutavalt ning puhastavalt. ”

09.08.2012 15:04 - Marge-Elin Roose
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Vaimumolekul DMT
10
1 hindaja

18. Vaimumolekul DMT
Rick Strassman

Dr. Rick Strassman (sünd. 1952) on psühhiaater, kelle teadusuuringute keskmes on kliiniline psühhofarmakoloogia. Pärast ligi veerand sajandit kestnud sunnitud pausi psühhedeelseid, hallutsinogeenseid ning enteogeenseid aineid kasutavates inimuuringutes oli Strassman esimene teadlane Ameerika Ühendriikides, kellele niisuguse töö teostamiseks 1990ndatel aastatel luba anti. Need dr. Strassmani uuringud keskendusid inimese ajus käbinäärmes sünteesitavale võimsale enteogeensele ainele N,N-dimetüültrüptamiinile (DMT). Strassman käsitleb DMT-d “vaimumolekulina”, kuna paljud inimesed on selle alkaloidse aine mõju all kogenud kokkupuuteid jumalataoliste olevustega. Dr. Strassman on New Mexico ülikooli meditsiiniteaduskonna psühhiaatriaprofessor. Ta on teadvuseuuringutele pühendatud Cottonwood Research Foundationi president ning asutajaliige.


Lisas Marge-Elin Roose 26.09.2012
Pane hinne: