- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
The Hobbit: Battle of the Five Armies (2014)
Peter Jackson
Peter Jacksoni lavastatud Kääbiku triloogia kolmandas filmis peavad Bilbo (Martin Freeman) ja päkapikud rinda pistma nii kohutava Smaugiga, kes ähvardab laastada kogu maa kui ka viie armeega, kes kõik tahavad õigust Smaugi meeletule varandusele. Osades: Martin Freedman, Richard Armitage, Ian McKellen, Evangeline Lilly, Luke Evans, Lee Pace jne.
Lisas Kaupo LiivPRO
13.12.2014
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
“Kui võtta lühike lasteraamat ja teha sellest kolm filmi, siis peaks olema tegu küllaltki aeglase ja igava filmiga nii laste, kui täiskasvanute jaoks. Selleks, et nii ei oleks, selleks on vaja lisada tegevusliine ning muuta olemasolevaid tegevusrohkemateks. Tolkieni päevikud andsid Peter Jacksonile selle võimaluse ja ära kasutab ta seda maksimaalselt. Keegi tõi välja, et Viie väe lahing on raamatus üks lühike peatükk, milles üldiselt Bilbot ei olegi ja samas on meil paaritunnine film sellest. Sõna adaptsioon saab endale järjekordselt lisada endale „klassikalise“ näite varamusse.
Kellele raamat meeldis ja tahab näha selle ekraniseeringut, siis seda küll loota ei tasu. Film on pigem eellugu Sõrmuste isanda triloogiale ja üritab kahte lugu võimalikult usutavalt siduda. See kahjuks on osutunud päris raskeks ja nii mõnedki kohad panevad kukalt kratsima. Näiteks ütleb Gandalf filmis, et Legolas peaks minema ja üles otsima noore Aragorni. Arvestades, et tegevus toimub 60 aastat enne Sõrmuste isandat, kui vana siis Aragorn täpselt on? Naljakas natuke?
Selliseid kohti on veelgi ja kes otsib, see leiab. Olgugi, et film on pikk, jäävad nii mõnedki otsad lahtiseks, mis ilmselt on mõeldud lisadeks DVDle. Ka sellest otsast on kahju, et filmid on jõudnud sinnamaani, kus kinos ei näidata meelega parimat või täielikku versiooni. Filmi põhimõtteks peaks olema siiski näidata parimat versiooni.
Filmil on palju selliseid kirjeldatud vigu ja kindlasti ei tasu hakata rääkima loodusseaduste vastu käivatest kohtadest, sest siis peaks pool filmi ära jutustama. Legolase kivilt kivile hüppamine ületab kümnekordselt Sõrmuste isanda Khazad-dumi sillal kivilt kivile hüppamise, mis juba oli veidi naljakas. Kes suudab sellest mööda vaadata, sellele on film täitsa vaadatav ajaviitmine. Parem, kui eelmine osa, kuigi esimesele jääb siiski natuke alla.”
Kaupo Liiv on seda arvustust muutnud: 08.01.2015 11:45
Mitte Gandalf. Thranduil. Ja Aragorn oli tol ajal 10aastane. Võrdlemisi pädevas vanuses rüblik. ;oP Norida annaks selle kallal, et Thranduil teda Strideriks nimetas, sest selle (hüüd)nime sai ta kohe kindlasti mõnevõrra hiljem...