8.6 8 hindajat

Spy (2015)
Paul Feig

Kui CIA parimad spioonid Bradley Fine (Jude Law) ja Rick Ford (Jason Statham) on paljastatud, siis tuleb Susan Cooperil (Melissa McCarthy) kontorilaua tagant püsti tõusta ning ise töö ära teha. Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
09.06.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Mulle meeldivad Melissa McCarthy rollid, sest ta mängib alati karaktereid, mida on tore vaadata. Seekord oli ta veidi teistsuguses rollis, kuid tema esitus oli siiski väga hea.

Jason Stathami tegelaskujust ei saanud ma seevastu üldse aru ja ta pigem häiris mind ja oleks võinud filmis üldse olemata olla. Minu arvates ei andnud ta midagi positiivset juurde - pigem oli segav faktor, mis vahepeal ekraanile ilmus.

Üldiselt oli aga film üsna ja tore ja selline mõnus paroodia-komöödia. Film naerutas rahvast ja pakkus mitmeid toredaid ja veidi ootamatuid (kuid siiski üsna klišee sarnaseid) hetki ning lahendusi. ”

01.07.2015 14:52 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Melissa McCarthy ei kuulu just mu lemmikute hulka. Ta on seni mänginud mitte just kõige targemaid karaktereid ning neidki peab oskama intelligentselt mängida. McCarthy rollid seda ei ole mitte olnud. Spioon on väike muutus paremuse poole. McCarthy tegelane ei ole rumal, vaid leiab väljapääsmatutes olukordades kiirelt lahendused, mis küll ei ole maailma kõige geniaalsemad, aga antud filmi kontekstis toimivad küll. Natuke kurb on, et peab rääkima olukorrast, kus filmi peab kiitma selle eest, et peaosatäitja ei mängi eriti rumalat karakterit, aga nii on.

Üldiselt on kõik tegelased filmis keskmisest rumalamad ja film ise peaks ka seejuures olema samasugune, aga nii ka ei saa öelda. Ta on paroodia, mingil määral isegi kusagilt vist piiratud õige koha pealt ja ta toimib. Laginal naermise kohti ei ole eriti, aga koomilisi ja muige kohti küll. Nagu ühes filmis kunagi öeldi: „Never go full retard.“ ja see film flirdib sellega, kuid ei lähe selleks kunagi.

Kõige häirivam filmi juures on ebakompetentne CIA, kellel paistab nüüd olevat ainult neli agenti maailmas ning ei jää palju alla Get Smarti Controlile. Allison Janney saab filmis päris häid repliike organisatsiooni juhina, kuid samas on ta ka veidi segavaks faktoriks.

Kes karakterina filmis üldse ei toimi ning iga sekund ekraanil on filmi intelligentsust maha võttev ning filmi ühtsust rikkuv, on Miranda Hart McCarthy parima sõbrannana. Kui filmi lõpus üks üllatushetk välja arvata, siis võiks teda filmis olla võimalikult vähe.

McCarthy paneb selle filmi toimima, sest ta on enesekindel karakter, kes liigub kogu aeg edasi lahendusi leides ja ei lase sellel filmil ära kukkuda, aga kes filmis lõpuks kõik stseenid „varastab“ on Jason Statham ülienesekindla, kuid ebakompetentse spiooni Rick Fordina. Peale paari stseeni taipad, et oled hakanud ootama hetke filmis, kus ta jälle välja ilmub ja millegiga hakkama saab. Oleks selles rollis keegi teine ja ning eksisteeriks vähem Maxwell Smart'e, Johnny English'e ning Inspektor Closeau'sid, siis räägitaks ilmselt praegu võimalusest teha antud tegelasega spin-off film.

Ega see film meelde kauaks ei jää. Ei ole piire murdev ja ükski one-liner ei muutub käibefraasiks edaspidi, aga arvestades, et oleks võinud olla tunduvalt halvem, siis tasub juba sellepärast vaadata. ”

09.06.2015 09:00 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Paul Feig Spy (2015) arvustusi (review)Otsi Google abil: paul feig spy (2015) (review)