- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
31. LG GW520
TFT puutetundlik ekraan, kuni 256 tuhat värvi, 240 x 400 pikslit, kaamera 3.15 MP kaamera, 2048x1536 pikslit, 125.5 g. 3G.
Lisas Taibu 20.04.2010
“Väljalibistatav klaviatuur on hea, kuidas kasutajaliides ja puutetundlik ekraan ei ole suuremad asjad. Samas on olemas 3G.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
32. LG GX200
2xSIM kaart, 1,3 MP kaamera, MP3 mängija ja FM raadio, WAP ja MMS, 144 x 176 px ekraan.
Lisas koola 06.05.2010
“Suurepärane telefon, kui on tarvis kasutada kahte erinevat sim kaarti. Mul on aparaadis Zen kõnekaart + Elisa, toimib ilusti, automaatselt. Vatsav märk, sinine või punane, annab märku, millise kaardi pealt kõne tuleb.
Koostekvaliteet on hea, parajalt suur, selge ekraan ja suured nupud. Menüüs surfamine toimub kiiresti + eestikeelne menüü. Miinuseks tooks välja kehva kaamera.
Plussiks hea aku vastupidavus ja kasutusmugavus.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
33. Sony Ericsson Hazel
2.6-tolline 240 x 320 px ekraan, MicroSD mälukaardi pesa, 5 MPx kaamera, GPS.
Lisas sooda 10.05.2010
“Suure eraldusega kaamera, kuid ekraan on nüüdisaegse telefoni võimalusi arvestades ikkagi väike, et kõike, mid atelefon pakuib, mugavalt ja hästi nautida. Vähemalt ei kriimustu sel telefonil ekraan nii kergesti kui mõnel varasema põlvkonna SE-l.
Toimib viisakalt ka muusikamängijana, aga siis ole valmis telefoni lisamälu ostma.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
34. HTC HD Mini
3.2" 320 x 480 pikselit ekraan. Windows Mobile.
Lisas öötöö 10.05.2010
“Ma arvan, et tänapäeval HTC HD Mini on oma klassis parim. Seal sees on olemas kõik uuemad tehnoloogiad (kaasa arvatud multitouch, accelerometer, GPS, 3G tugi) peale kaamerat video kõne jaoks. Aga oleme ausad, kes meist Eestis kasutab seda?
See telefon ei ole suur nagu HD 2, ja ei ole väike - ta on paras. Resolutsioon ja värvid ekraanil jätavad super mulje.
Mis mulle meeldib on see, et ta on kiire. Kui märgad et ta läheb natuke aeglasemaks, siis sa saad ilusti TaskManagerist ebavajalikke programme kinni panna.
Klaviatuuriga mul ei olnud üldse probleeme. Ma olen veendunud, et see on kogemuse küsimus.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
35. HTC HD2 T8585
480 x 800 pks puutetundliku ekraaniga 3G mobiiltelefon. Kaamera: 5 MP, 2592 x 1944 pks, autofookus, LED välk. Opsüsteem:, Microsoft Windows Mobile 6.5 Professional. microSD mälukaardi pesa, Bluetooth, Java, Wi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi ruuter.
Lisas yamyam 22.04.2010
“Pontsakas telefon aga pakub suurt hulka võimalusi ja võimsat rauda. Paraku jooksutab see Windowsi Mobile opsüsteemi ja ma ei tea, kas ja millal uue Windowsi süsteemi sinna saan. See veel avalikult välja pole, aga demod on ilusad olnud.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
36. Jolla Jolla phone
Tehnilised näitajad Mõõdud: 131x68x9,9 mm Kaal: 141 g CPU: QC Dual Core taktsagedusega 1,4 GHz Ekaan: 4,5-tolline Ample Ekraani resolutsioon: 960×540 pikslit Eesmine kaamera: 2MP Tagumine kaamera: 8MP Vahemälu: 1GB Sisemälu: 16GB (MicroSD kaardiga kuni 32GB) OS: Sailfish OS
Lisas Mae5tr0 15.11.2014
“Disain, suurus, mugavus
Üldjuhul mind ei kõiguta nutitelefoni disain. Esiteks on minu jaoks telefoni puhul tähtis selle sisu ehk mida telefoniga teha saab. Teiseks on tänapäeval suurem osa telefonidest enam-vähem ühte nägu. Kuid Jolla puhul torkas silma just seadme disain. Ning minule see ei meeldinud.
JollaPhone näeb välja nagu oleks kaks Lego-klotsi kokku pandud ning siis tugevalt kokkupressitud. Kahe paneeli vahele jääb paks ja sügav sälk, kuhu võib hakkata sodi kogunema. Telefoni tagumine paneel näeb välja nagu odav, hiina ümbertöödeldud plastik. Ja see ei tekita just seadme kvaliteedi suhtes usaldust. Lühidalt öeldes: disain on natuke üle piiri lihtsakoeline.
Jollaphone on väga-väga kandiline ning võrreldes muude sama hinnaklassi telefonidega on see paks. Kuigi seade on parajalt suur, et seda ühes käes hoida ning kaalult üllatavalt kerge, teevad teravad nurgad seadme käes hoidmise ebamugavaks.
Seadme Sleep ja heli reguleerimise nupud asuvad lähestikku ühel pool. Minu jaoks see küll probleemi ei tekitanud, ma sain ühe käega reguleerida nii helitugevust kui ka sleep-nuppu vajutada, nii vasakus kui paremas käes seadet hoides, kuid väikeste kätega omanikele võib sellise seadme käsitlemine keerukaks ülesandeks osutuda.
Vaatamata väikesele resolutsioonile näitab Jollaphone ülatavalt hea kvaliteediga pilti ning videot. Pildid on eredad ning kontrastsed ja video jookseb sujuvalt. Igatahes, ekraan on Jollafonil korralik.
Kaamera
Telefoni kaamera teeb oma 8 megapiksli kohta üllatavalt hea kvaliteediga pilti. See pole küll sama, mis S5 tehtud kaameraga, aga sellegipoolest kiiduväärt. Valgus, varjud ja kõik muu oluline on paigas, kuid pimedas pildistades tekib mõningal määral müra juurde.
Tarkvara
Jollaphone-i puhul on kõige huvitavamaks osaks selle OS. Antud telefon jooksutab Linuxil põhinevat Sailfish OS-i.
Mis Jolla-fooni kasutamisel kohe silma torkab, on see, et siin puuduvad horisontaalsed paneelid, nagu iOS-l ning Android’l. Sailfish-l asetsevad paneelid vertikaalselt, seepärast tuleb ühelt paneelilt teisele liikumiseks üles-alla kerida. Lockscreen-lt üleval pool on teated, allpool on aktiivsed rakendused, seejärel on paneel rakendustega ning kõige alumisel paneelil on Jolla rakenduste pood.
Sailfish kasutab ära telefoniekraani kõiki nelja serva, mida mina olen mobiilselt OS-lt juba ammu oodanud. Avatud rakenduse minimeerimiseks tuleb vasakult või paremalt sõrmega üle ekraani lohistada. 1385623103_jolla-sailfish-os-android-970x0Rakenduse seadete avamiseks tuleb sõrmega aeglaselt alla lohistada, selleks et rakendus täielikult sulgeda, tuleb kiiresti ekraani ülaosast alumisse ossa kiiresti sõrmega libistada. Teoorias on see muidugi väga mugav, kuid praktikas ei toimi see funktsioon alati ideaalselt. Kord saab äppi kinni lohistada, teist korda aga ei saa. Kord avanevad seaded, teine korda läheb rakendus sootuks kinni.
Jollaphone-i jooksutab 1,4 GHz-ne protsessor ning niivõrd nõrk CPU mõjutab märgatavalt rakenduste tööd. Rakenduste käivitumiseks kulub oma paar sekundit, kuid õnneks toimib töötav rakendus sujuvalt.
Kokkuvõte
Jollaphone-l on kohutav ja ebamugav disain, see näeb odav välja ning sellel on nõrgavõitu riistvara. Kuid õnneks on Sailfish päris huvitav ja meeldiva kasutajaliidesega opsüsteem. Kuid ainuüksi kasutajaliides ei kaalu seadme miinuseid üle. Jollaphone on üleliia kõrge hinnaga ning see peaks kuuluma odavate telefonide samasse punti.”