- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
1. Apple iPhone 3G
412MHz ARM 11 protsessor, OpenGL ES 1.1 graafika, 2.0 megapiksline fikseeritud fookusega kaamera, 3.6Mbps HSDPA, WiFi, Bluetooth 2.0 + EDR, 3G, WiFi.
Lisas kismet 16.06.2010
“See on siis see vana, teise generatsiooni iPhone. Prose on aeglasem kui uuematel ja kohe märgatavalt, samuti on HSDPA vaid 3.6 Mbps uuema 7.2 Mbps vastu, fotokaamera on 2 megapikslit.
Kõige rohkem häirib aha see ekraanipinna töötlus, või selle puudumine. Sõrmejäljed jäävad ekstra hästi peale, 3GSist alates on nad sellega midagi ette võtnud.
Need on ka ainsad nõrgad kohad, tegelikult on hea telefon.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
2. Apple iPhone 3GS
UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); Wi-Fi (802.11b/g); Bluetooth 2.1 + EDR; A-GPS; digitaalne kompass; 3 MP kaamera. Saadaval 16 GB ja 32 GB versioonid mustas ja valges värvitoonis.
Lisas karuelevant 05.02.2010
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
3. Apple iPhone 4
Ekraani resolutsioon 960x640 (326 ppi), kaamera ees ja taga, kaamera 5 megapikslit HD resolutsioonis (720p) ja kuni 30 kaadrit sekundis salvestamine, LED välk, 802.11b/g/n WiFi, Micro-SIM, teine mikrofon mürasummutuseks, alumiiniumküljed, klaaskeraamiline tagakülg, kaalub 137 grammi.
Lisas kismet 16.06.2010
“Jah, see on uus iPhone ja seda esimest korda käes hoides, veel sisse lülitamata, mõtlen, kas see ikka on nii äge, kui räägitakse? Kas minu ootused ei ole äkki liiga suured. Välimus on küll uus (siiski vanal retseptil põhinev), aga kuivõrd erinev saab kasutuskogemus olla, arvestades, et operatsioonisüsteem on ju sama, mis vanemate generatsioonide iPhone'idel? Noh, las ma räägin teile.
VÄLIMUS:
Telefon näeb välja varasemast veelgi luksuslikum ja kvaliteetsem. Nurgad on kandilisemad ja telefon õhem. Ma ei ole kindel, et veel õhemat ma üldse tahaks, kuid iPhone 4 vorm on küll veatu, sest lisaks imeilusale disainile on see ka praktiline. Jah, seda on mugav taskust välja võtta, käes hoida ja kasutada.
KIIRUS
Tehnilisest küljest on uus iPhone oma eelkäijatest mäekõrguselt üle. Ma teadsin ka enne ostu, et see on märksa parem, aga ometi üllatas tegelikkus mind positiivselt.
Protsessor on kiire kui õlitatud välk, rakendused avanevad silmapilguga, ka suurema hulga korraga avatud rakenduste puhul telefon aeglaseks jäämise märke ei ilmuta.
Kiirus on telefoni üks läbivaid märksõnu, sest kiiremaks on muutunud kõik. 3G-ga veebis surfates või Facebooki pilte laadides on tunda, et andmesideühenduse kiirus on kasvanud. Tänu WiFi n-versiooni toele on õiges levialas olles kiirus üle mõistuse hea. Paranenud on ka levi. Seal kus varem vaid üks EMT pulk püsti oli või polnud sedagi, on nüüd enamasti levi olemas ja parem kui varem. Muidugi, nagu eelmine arvustaja õigesti märkis -- siis kui telefoni õigesti käes hoida. Kui sõrm antenni peale läheb, andmesidelevi kaob.
EKRAAN
Ma ei tea, kas te kujutate ette, kui erinevad kaks ekraani võivad olla? Näiteks teiste turul olevate telefonide ja iPhone Retina ekraan? Uskuge mind, need saavad olla väga erinevad. Pisklid on silmaga eristamatud, isegi kui hoolega püüad eriti lähedalt vaadata. See tähendab, et veebilehti ei pea nii sageli suumima ja teksti lugeda on palju mugavam ning silmasõbralikum. Lisaks resolutsioonile ja pikslitihedusele on veel üks suur eelis: kontrast. See tähendab, et seal, kus teine telefon, ka eelmine iPhone näitab ühtlaselt detailidevaba pilti, näiteks on kõik must, näen iPhone 4 ekraanilt selgelt detaile, mis seal reaalselt olemas on. Vaataks nagu tuttava filmi uut versiooni.
AKU
Aku võik tõesti kauem vastu pidada, praegu pean ma ikkagi igal õhtul laadima, ilmselt kui vähem kasutaks venitaks ka kaks välja, ei tea. Kui kurnad protsessorit, kurnad ka akut, nii tühjeneb see filme vaadates u 5 tunniga, samuti võtab hoolega akut HD video filmimine.
AUDIO/VIDEO
Helikvaliteet on eelmise versiooniga võrreldav. Lisandunud on mürasummutus, mis ka reaalselt aitab. HD video filmimise võimalus on tore ja ehkki kvaliteet mind pahviks ei löö, on see ometi telefoni kohta norimist mitte vääriv.
Kokkuvõtteks on see üks muljetavaldav telefon, millele võrdväärset mina näinud ei ole ja nii palju kui kuulnud olen, pole ka teised. Retina ekraan ja võimekas protsessor on need põhjused, miks peaksid omale iPhone 4 ära tellima või seni uue telefoni ostuga ootama, kuni seda Eestis ka müüma hakatakse.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
4. Apple iPhone 4S
3,5" LED taustavalgustusega IPS TFT LCD ekraaniga (Retina) viienda generatsiooni iPhone. Ekraani resolutsioon 640×960 (326 ppi). 512 MB RAM. 800 MHz Apple A5 protsessor (ARM). 8 MP tagantvalgustusega sensoriga 5 elemendise läätsega f/2.4 avaga kaamera taga salvestab 1080p videot. Esiküljel 0.3 MP VGA 30 FPS (480p) kaamera. Operatsioonisüsteem iOS 5. Wi-Fi (802.11 b/g/n); Bluetooth 4.0. CDMA ja GSM ehk nn maailmatelefon. Saadaval 16 GB, 32 GB ja 64 GB mudelid.
Lisas Halgur
“iPhone`st paremat telefoni ei ole vastupidavus on sellel nutitelefonidest parim.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
5. Apple iPhone 5
4" 1136x640 IPS Retina ekraan (326 ppi)
A6 protsessor
Mõõtmed: 123,8 x 58,6 x 7,6mm
Kaal: 112 g
8 MP iSight kaamera tagaküljel, ava ƒ/2.4, 1080p videosalvestus kuni 30 kaadrit sekundis, elektrooniline pildistabilisaator, näotuvastus
1.2 MP kaamera esiküljel, 720p videosalvestus
2 kanaliga wifi: 2.4ghz ja 5ghz / 802.11n
Saadaval musta ja valget värvi.
Lisas Uus 12.09.2012
“Kas keegi oskab kommenteerida, miks iPhone 5S järsku nö väiksemaid pilte hakkas tegema. Alguses oli resolutsioon väga ok, pit suur ja selge. Nüüd on pildid nii väikeseks muutunud, et kui kellelegi saadan, siis on udused ja suurust ekraanil poole vähem, ehk pilt ise poole väiksem.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
6. Apple iPhone 5C
4-tolline ekraan (1136x640). Kahetuumaline 1.3GHz A6 protsessor. 802.11a/b/g/n Wi-Fi. Bluetooth 4.0. 8 megapiksline kaamera (ƒ/2.4 ava, safiirkristallist kate) LED välk. Güroskoop, akseleromeeter, lähedussensor, hämarussensor. Nano-SIM pesa. Saadaval valge, roosa, kollase, sinise ja rohelisena.
Lisas Veiderdaja 16.10.2013
“iPhone 5C on oma sisult tegelikult peaaegu sama, mis eelmise aasta iPhone 5 mudel, olulisem muudatus on hoopis see, et esiteks on see soodsam (kuigi mitte odav!) ja neid müüakse v-ä-r-v-i-l-i-s-t-e-n-a! Mina ostsin just iPhone 5C muide kolmel põhjusel.
- Minu meelest on värviline telefon ilusam ja kuna ma ümbriseid ei kasutaks nagunii, siis tahan, et telefon kohe veidi särtsakam oleks.
- Minu meelest olid viimased iPhone-d liiga kandilised ja istusid käes halvasti, klaas ja metall on muidu ilusad materjalid, aga need pole nii soojad ja sõbralikud nagu plastik.
- Hind meeldis ka rohkem kui iPhone 5S puhul.
See värvilisus ja isegi see tunne seda telefoni käes hoides meenutab Nokia Lumia sarja, aga no ma ei saaks küll Windowsiga hakkama telefonis. Proovisin poes ja.. mkm.
Need poindid tõin ma välja pingejärjekorras. Kui see maksaks sama palju kui iPhone 5S, siis läheks asi keeruliseks, sest ma vormina eelistan seda, aga muidugi tahaks ka sõrmejäljelugejat ja veel kiiremat protsessorit... Tegelikult on see selline marketingi värk, sest ega ma küll igapäevaselt seda kasutades (nüüdseks üle nädala) pole tundnud, et see kuidagi aeglane oleks. Samas oli mu eelmine telefon ka paras juust muidugi.. :P
Üks kõige olulisem asi mu jaoks on see, et saaksin seebika asemel telefoniga fotosid teha. iPhone 5C teeb küll ilusaid pilte ja selle tõttu on veel eriti hea meel, et ekraan nii hea on.
iOSiga olen väga rahul, see on lihtne kasutada ja kõik on loogiline isegi kui enne nutitelefoni pole olnud.”