Tahan tõruna veereda. Põltsamaa Tõrukese lasteaia lood

25. Tahan tõruna veereda. Põltsamaa Tõrukese lasteaia lood
Helje Tamme

Kogumikku „Tahan tõruna veereda. Põltsamaa Tõrukese lasteaia lood” on koondatud kolmkümmend aastat tegutsenud lasteaia kogemused. Tõrukese õpetajad on täiendanud ja mitmekesistanud õppekava, selle innustava algatusega tahamegi teid kurssi viia. Käsitletakse järgmisi kaasamõtlemisele kutsuvaid teemasid: kodulooline üldõpetus, Hea Alguse metoodika, väärtuskasvatus, muusika ja liikumine, kiusamis- ja kiirustamisvaba lasteaed, rahvakalender ja vanavanemate pärand, suvelaagrid ja palju muud, mis lausa kutsuvad järele tegema. Siit leiavad ideid ja mõtteid nii lasteaiaõpetajad, lapsevanemad kui ka alushariduse huvilised.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Käsikivi jahvab lugu...
9.5
2 hindajat

26. Käsikivi jahvab lugu...
Vilve Aavik-Vadi

Kogumikus on 10 toredat näidendit lasteaia- ja algklasside õpilastele, näidendid on nii omaloomingulised kui muinasjuttude ainetel loodud. Raamatu on lustakate piltidega illustreerinud autor ise. Näidendeid ilmestavad noodistatud laulud, mis on ainuomaselt valminud nende näidendite jaoks.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Puust juust

27. Puust juust
Artur Jurin

Raamat sisaldab kaheksa naljakat kuid õpetlikku lugu, kus peategelasteks loomad ja linnud. Kuid mitte ainult – lugudes kohtab teisigi huvitavaid tegelasi (näiteks tavaline aiamaa kurk). Autori vahvad pildid lisavad juttudele rohkesti värvi.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Lepatriinu ja pingviin
9.8
4 hindajat

28. Lepatriinu ja pingviin
Markus Saksatamm

Lasteraamat Lepatriinu ja pingviin koosneb 23 lühijutust, millest igaühes peitub väärt huumor. Markus Saksatamme sisukad lood haaravad ühtaegu nii suurt lugejat kui päris väikest kuulajat. Jutukogu siduvaks teemaks on unenäod ja unistused. Katrin Ehrlichi detailirohked illustratsioonid lisavad lugudele fantaasiat küllaga juurde.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Meie pere lemmik!”

02.03.2015 04:47 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Näuliine Nunnikute külas

29. Näuliine Nunnikute külas
Piret Räni

Peategelane Näuliine on nukk, kassipreili, kes ärkab ellu ning leiab metsast teiste kaotatud nukkude laagripaiga. Seal on nukud, kes on peale ellu ärkamist pidanud elama õppima, ja seda peab nüüd ka Näuliine. Ta saab teada, mille jaoks tal on annet ning mis on elus oluline. Piret Räni debüütraamat tekitab imetlust autori lennuka fantaasia vastu. Raamatu on illustreerinud autor ise.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Lugusid suurtest heliloojatest

30. Lugusid suurtest heliloojatest
Mart Sander

Käesolev raamat annab lühikese ja haarava ülevaate maailma tuntuimate heliloojate elust. Saame teada, milline oli nende saatus, mis motiveeris neid looma ning millised on nende tähtsaimad teosed. Paljude legendide ja anekdootide läbi muutuvad nii ammusurnud kui ka elusad heliloojad inimlikeks ja huvitavateks karakteriteks oma hüvede ja pahedega. Lisaks on tegu ka kunstiraamatuga: lugusid illustreerivad autori maalitud 25 portreed; ühe teemana käsitleb raamat aga ka seda, kuidas (ja kas üldse) neid heliloojaid nende eluajal või pärast nende surma kunstis kujutati. Autor Mart Sander on muusik, kunstnik ja kirjanik, keda kõigi raamatus toodud heliloojate loominguga seob sügavalt isiklik suhe. Just see annab raamatule unikaalse värskuse ning intiimsuse. Tere tulemast suurte heliloojate lugudesse!


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne: