Kus on armastus?

13. Kus on armastus?
Kätlin Vainola

Kust sa tead, et sa mind armastad?” küsis Saara emalt. Lihtsalt tean, ma tunnen seda siin ja siin ja siin,” vastas ema ja näitas oma südame peale ja pea peale ja kõhu peale. Selles loos on armastus koogis, mis ahjus küpseb. Armastus on pildis, mille isa seinale paneb. Armastus on käes, mis teeb kassile pai. 2013. a Põlvepikuraamatu konkursil sai "Kus on armastus?" I koha.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Lõuna-Korea: Daehan Minguk

14. Lõuna-Korea: Daehan Minguk
Märt Läänemets

Kas oled kuulnud võidukatest kilpkonnalaevadest? Kas tead, kust on pärit iidne võitluskunst taekwondo? Kus asub maailma parim lennujaam? Korea ajaloo alguseks peetakse aastat 2333 e.m.a, mil müütiline pooljumalik valitseja Dangun olevat rajanud muistse Korea riigi. Orientalist, Tartu Ülikooli vanemteadur Märt Läänemets jutustab raamatus „Lõuna-Korea“ selle iidsete traditsioonidega riigi minevikust ja tänapäevast, perekondlikest ja ühiskondlikest suhetest ning vanade kommete peegeldustest korea keeles ja kultuuris. Juttu tuleb Aasia tiigriks nimetatud maa imetlusväärsest hüppest maailma edukamate riikide hulka, aga ka hõrgutavast korea köögist ning põnevatest vaatamisväärsustest. Märt Läänemetsa „Lõuna-Korea“ kuulub 10–14 aastastele noortele mõeldud teabesarja „Colourful World“, mis tutvustab maailma riike, nende loodust ja kultuuri, ajalugu ja poliitilist süsteemi, elustiili ja tähtsamaid linnu.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Must ja valge - valge ja must

15. Must ja valge - valge ja must
Maris-Antons Valner

Raamat koosneb 2-st osast, mõlemad kaaned on esikaaned, millest ühel pool on kaunid, riimuvad ja rütmilised luuletused koolilastele ja teisel pool trükitähtedega kirjutatud just lugema õppinuile.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Sandri mikroskoop
5.0
1 hindaja

16. Sandri mikroskoop
Kristiina Kass

Sandrile kingiti mikroskoop. Ta sai muidugi ka teisi kinke, sest tal oli sünnipäev, aga mikroskoop oli neist kõige põnevam. Aili-tädi, kelle kingitused muutusid iga aastaga aina igavamaks, oli lõpuks ometi ennast ületanud ja andnud Sandrile midagi muud kui pehme paki. Kui aga Sander asub mikroskoobiga uurima erinevaid asju ja olevusi, kipub olukord kontrolli alt väljuma...


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Sõbraks imerohutee

17. Sõbraks imerohutee
Liina Ellik

Kõik lood on lahti sinu ees ja sina seikled nende sees. Siin peidus IMEROHUTEE, saad teada veel, mis imet teeb! Pildid kirkad, värvilised, jutud mitmepalgelised. Sa kõigest sellest osa saa ning tarkust põue poeta!


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Hanna ja Aleksi lood. Sügis ja talv
9.0
1 hindaja

18. Hanna ja Aleksi lood. Sügis ja talv
Janka Lee Leis

Õe ja venna Hanna ja Aleksi seiklused jätkuvad ka sügisel ning talvel. Aleks alustab kooliteed ja Hanna jätkab lasteaias käimist, aidates vahel venda koolitöödes. Koos käiakse vaatamas öist tähesadu ja õunaraksus naabri-Olga aias. Hanna otsustab näitlejakarjääri kasuks ning Aleksi kommiteol on kriminaalne lõpp. Nendest ja paljudest teistest põnevatest juhtumistest saabki sellest raamatust lugeda.


Lisas Martin Eden 10.03.2014
Pane hinne: