Kas teadsid, et...
8.0
3 hindajat

7. Kas teadsid, et...
Ave Nurmeots, Keity Särg, Jaanus Peedosk

Siit võib leida lugusid mistahes valdkonnast, alustades Hawaii tähestikuga, kus on ainult 12 tähte ja lõpetades kassiga, kes smugeldas mobiiltelefone vanglasse. Võite iga hetk raamatu suvalisest kohast lahti lüüa ning jälle midagi uut ja eriskummalist teada saada. Sõltumata vanusest, soost ja eelistustest on siin absoluutselt igale ühele midagi.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne:
Juhani jutte

8. Juhani jutte
Juhani Püttsepp

Juhani Püttseppa juttudes liiguvad lilled, traavivad hundid, ilmuvad inglid ja kõnelevad õunapuuaiad. Juhani jutud kulgevad tõsielu ja muinasjuttude ehk imelugude piirimail. Kultuurkapitali toetusel trükitud kogu sisaldab nii ajakirjades (Põmmu, Pere ja Kodu, Täheke) ilmunud lugusid kui ka päris vastseid, 2013-2014 loodud jutte. Raamatu lugejaks on nii lapsed, kui ka nende vanemad ning vanavanemad.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Kaelkirjak

9. Kaelkirjak
Andrus Kivirähk

„Mis sa seal akna all teed?“ küsis isa. „Jahe on. Kas keegi on äkki aeda roninud või?“ „Kallike, sa oled haige,“ ütles ema. „Tule tuule käest ära.“ „Ma vaatan kaelkirjakut,“ vastas Kai. „Missugust kaelkirjakut?“ imestas ema. „Kus sa kaelkirjakut näed?“ „Ta seisab seal kahe maja vahel,“ näitas Kai. „Täitsa liikumatult. Ta magab. Kaelkirjakud magavadki püstijalu.“ Sa mõtled kraanat või?“ küsis isa. „Ma mõtlen kaelkirjakut,“ vastas Kai. „Aga see pole kaelkirjak, vaid kraana,“ seletas isa. „Ega sa enam tita pole, sa saad ju aru küll. Kraana on masin, millega asju tõstetakse. Niisuguseid kive ja plokke, mida on vaja kõrgele kohale panna. Inimesed ei jaksa ilma kraanata neid liigutadagi.“ „See ei ole kraana, see on kaelkirjak,“ kordas Kai.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Kriminaalne suvevaheaeg. Kuuenda A kriminalistid
5.5
2 hindajat

10. Kriminaalne suvevaheaeg. Kuuenda A kriminalistid
Ilmar Tomusk

Kribu ja Krabu otsustavad suvevaheajal kriminalistitöö kõrvale panna ning oma väsinud ajusid puhata. Kuid õnnetu juhuse läbi satub nende isa pettuse ja kuriteo ohvriks, mis kriminalistid keset kõige palavamat suve taas tegutsema paneb. Õnneks saabub Šotimaalt Eestisse suvepuhkust veetma ka Suur Paul, kellega koos sel korral kurjamite tabamiseks koguni Venemaale sõidetakse. Reis on seiklusrikas, kuid väga ohtlik, sest mängu tulevad sellised kriminaalsed tegelased nagu Kiilakas ja Rusikas.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Sinivant läheb lasteaeda

11. Sinivant läheb lasteaeda
Aino Pervik

Sinivandi emme ei saanud pojakest tööle kaasa võtta. Sinivandi issi ei saanud oma pojakest tööle kaasa võtta. Aga väike Sinivant ei saanud ka omapead koju jääda. Sinivandi issi ja emme otsustasid viia Sinivandi lasteaeda. Sinivandile ei meeldinud sugugi, kui ta sai teada, et peab täitsa üksi lasteaeda jääma.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Suur Peeter ja Väike Peeter

12. Suur Peeter ja Väike Peeter
Juhan Kunder

Tuntud sündmusrikas muinasjutt „Suur Peeter ja Väike Peeter” pajatab rikka mõisahärra kahest orjast – Suurest Peetrist ja Väiksest Peetrist. Mürakas Suur Peeter teeb alatasa kiitsakale ja heasüdamlikule Väikesele Peetrile ülekohut. Ükskord õnnestub aga Väikesel Peetril oma sõprade abiga Suurele Peetrile kätte maksta ...


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne: