- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Furious 7 (2015)
James Wan
Fast & Furiousi seitsmes film algab sealt, kust eelmine pooleli jäi. Owen Shaw (Luke Evans) nimeline kurikael sai alistatud, kuid kui tuleb välja, et tollel oli veelgi kurjem suur vend Deckard (Jason Statham), kes kättemaksu haob siis tuleb meeskonnal uuesti võitlusse asuda. Lisas Kaupo LiivPRO
13.04.2015
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
“On see olnud alles üks kummaline filmiseeria? Algas päris he Point Breaki remakena, millele järgnesid kaks suhteliselt kehva järge, mis oleksid pidanud sarjale lõpu peale tegema, aga võta näpust, tuli märulit täis neljas ning iga järgnev film on kuraasi ainult juurde keeranud. Tegelastest on saanud vaikselt haavamatud superkangelased ja kui nii võtta, siis polegi nagu väga halb "origins story" olnud.
Ma olen üllatunud, et film sai lõpuks päris terviklik, kuna Paul Walkeri surm ohustas isegi filmi linastumist. Seda arvesse võttes täitsa korralikult kokku pandud, kuigi viletsamalt liigendatud ja vähem selge, kui eelmised osad on olnud.
Kui nüüd väga ausalt hinnata, siis eelmised kaks osa märulitena olid paremad, lõbusamad ja nauditavamad. Sellel on kaks väga lihtsat põhjendust.
Esiteks ei ole antud filmis meeskond see, kes kõike korralikult juhib. Igasuguste selliste "heist" filmide headuse üheks eelduseks on see, et peategelased on need, kes planeerivad asju ning kaootiliseks läheb alles lõpus. Seal lõpus on tavaliselt erinevad pöörded, mis võivad olla mametilikult intelligentselt lihtsalt sooritatud või nolanlikult suurejoonelised.
Selle mõte on see, et vaataja tahab samastuda kangelastega ja kui kangelased on targad, kavalad ja intelligentsed, siis on see nauditav. Kui kangelased on ohutsoonis, nende plaanid ei teostu pea kunagi õigesti, siis on raske samastuda. Vaataja justkui tunneb, et on kangelasest targem ja oleks suutnud olla kavalam ja osavam. Ütlemegi nii, et eelmises filmides olid filmisarja kangelased nauditavamad.
Teine aspekt on samuti veidi seotud samastamisega. Tegemist on sarjaga, milles peaksid olema autode võidusõidud ja tagaajamised prominentsel kohal ja osaliselt ka on. Eelmistes filmides oleme vaadates pea tunda saanud kiirust, mida masinad välja võtavad ja seda läbi võtete, mis paneb meid justkui autodesse ja ja näeme enda ees vooklevat maanteed.
Selles filmis on enamik võtted tehtud kõrvalt ning mitte autodest seest. Me näeme kihutamist, aga ei tunne seda. Võidusõidu- ja tagaajamisfilmist on saanud tavaline märul. Sarnaseid tagaajamisi on nagunii teisteski filmides. Lihtsalt eelmistes filmides oli midagi eripärast, mida siin enam eriti ei ole. See on lavastaja vahetamise tagajärg ja ei saa öelda, et ma väga selle poolt oleks.
Halb film ta ei ole, vaadatav märul, milles füüsikaseadusi ei tasu jälgida ja kui selles üle olla, siis väikese adrenaliinilaksu saab kätte. Eks see olegi ju Hollywoodi suvefilmide eesmärk. Kõikide Transformersite, TMNTde ja sarnaste jubeduste hulgas ikkagi plusspoolel olev film, mida vaadata kui teiste žanrite jaoks momendil isu ei ole. ”