Inimtüübid

13. Inimtüübid
Ivo Volt, Anne Lill

Raamat sisaldab vanakreeka filosoofi ja universaalteadlase, Aristotelese õpilase Theothrastose teose Inimtüübid tõlget, kommentaare ning mahukat saatesõna.


Lisas Marge-Elin Roose 25.04.2012
Pane hinne:
Noore romaanikirjaniku pihtimused
9.3
3 hindajat

14. Noore romaanikirjaniku pihtimused
Umberto Eco

Itaalia semiootik, filosoof ja medievist Umberto Eco (snd 1932) avaldas oma esimese romaani „Roosi nimi” ligi 50-aastaselt. Nüüdseks on ta kirjutanud kuus romaani, mis köidavad võrdselt nii masse kui ka kõige nõudlikumat lugejat. Käesoleva raamatu neljas pihtimuslikus essees vaatab varsti 80-aastaseks saav Eco tagasi oma romaanikirjaniku teele. Ta räägib põhjalikult oma romaanide sünnist ja nende kirjutamisele eelnenud uuringutest, enda loomemeetoditest, fiktiivsete romaanimaailmade „ehitamisest” ning suhetest oma lugejate ja tõlgendajatega. Lisaks uurib ta teadus- ja ilukirjanduse ning reaalsuse ja väljamõeldise vahelisi õhkõrnu piire, küsides, miks läheb meile nii sageli tegelikkusest rohkem korda väljamõeldis. Viimases essees heidab Eco nii enda kui ka teiste loomingule tuginedes vaimuka pilgu pöörastele kirjanduslikele loeteludele.


Lisas Alice 17.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ma arvan, et see raamat on väga hea. Aga ma ei saa selles kindel olla. Tõenäoliselt ei saa ma kunagi tõde teada. Sest ma ei usu, et ma suudaksin seda kunagi lõpuni lugeda.
Sisu on köitev - ladusalt ja hoogsalt kirjutatud, huvitav. Aga raamatu kohutav kujundus tapab selle kõik. Sellist ülepingutatust pole ühe esseistika puhul enne näinudki, ehk ei näe ka enam kunagi hiljem. Eksiteele sattunud kujundaja on valinud kirjastiili ja muud võtted, mis tekitava kahekümne lehekülje lugemise järel, et sa oled vähemalt keskmiselt purjus. ”

17.04.2012 23:22 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Filosoofia
4.5
2 hindajat

15. Filosoofia
Esa Saarinen

Kandku see raamat endas kõige kangemat lõhkeainet, kõige kuumemat läidet ja kõige hingestatumat ütlemist! Olen püüdnud luua vaimse töö käsiraamatu, kus filosoofia näitaks end lugejale samasugusena nagu näitab end mulle endale - vaimusädemeid pilduva ja vabastavat jõudu andva tee-kaaslasena. Soovin, et see ei jääks pelgalt õpikuks, ära-õppimisvahendiks, vaid juhiks ja julgustaks avastama uusi vaatenurki ning tekitaks lugeja mõtlemises murrangu. Igaüks võib leida oma filosoofia! Kirjutan usus inimese võimalustesse arendada oma mõtlemist, töötada oma elu aluste kallal ja viljelda oma isiksuse ainulaadsust. Filosoofia on mõtlemiskunst, läbinägev jõud. Võimalus, tõotus ja siht peitub meis enestes. Filosoofia kannab endas kutset mõtelda ise, mõtelda oma peaga


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Teos annab pigem ülevaate autori hinnangutest ja arvamustest. Stilistiliselt on see küll suunatud algajale huvilisele, aga algajale on see raaamat küll sobimatu, sest sealt võib külge saada vildakaid arusaamu.”

17.04.2012 23:12 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Mis asi see on, mida nimetatakse teaduseks?
7.7
7 hindajat

16. Mis asi see on, mida nimetatakse teaduseks?
Alan F. Chalmers

Ilmamaa, 1998 Sarjas "Avatud Eesti raamat"


Lisas kirju 01.03.2010
Pane hinne: