Koletis kuu peal
7.8
4 hindajat

43. Koletis kuu peal
Madis Kalmet

Richard Kalinoski lugu noorest armeenia abielupaarist – kahest ellujäänust pärast 1915. aasta genotsiidi. See on südamlik, valus ja tundlik jutustus võitlusest koletistega minevikus ning iseendas. Aram Tomasian on põgenenud Armeeniast oma unistuste maale, Ameerikasse, ja saanud seal fotograafina korralikule elujärjele. Ta valib endale foto ja kirjade järgi kodumaalt pruudi, kuid kui tütarlaps üle ookeani kohale jõuab, ei vasta ta sugugi sellele pildile, mille Aram oma kujutlustes loonud on. Kunstnik: Kustav-Agu Püüman. Tõlkija: Anu Lamp. Osades: Priit Võigemast, Hele Kõrve, Aleksander Eelmaa, Jaan Aleksander Konze või Egert Kadastu.


Lisas laurent 26.03.2011
Pane hinne:
Kolm vihmast päeva
5.0
4 hindajat

44. Kolm vihmast päeva
Diana Leesalu

Richard Greenberg Lavastaja: Diana Leesalu Dramaturg: Paavo Piik Kunstnik: Marion Undusk Muusikaline kujundaja: Veiko Tubin Valguskujundaja: Priidu Adlas Osades: Priit Pius, Maiken Schmidt, Mikk Jürjens Esietendus: 23.02.2013 Väikeses saalis Ühes vanas puutumatuna seisnud Manhattani korteris tuleb madratsi alt päevavalgele päevik, mis on täidetud põgusate ja võib-olla isegi kodeeritud sissekannetega 1960ndatest aastatest, mil seal elasid kaks noort arhitekti. Oma loometee alguses seisvad arhitektid veetsid päevi, üritades meeleheitlikult projekteerida oma esimest maja, teadmata sealjuures, et ülemaailmne tuntus terendab tegelikult juba silmapiiri taga. Kolmkümmend viis aastat hiljem saavad samas korteris kokku nende lapsed, et minna koos vanemate testamendi ettelugemisele ning lahendada saladus, mida näib peitvat see ebatavaliselt napisõnaline päevik. Richard Greenberg (sünd. 1958) on Ameerika näitekirjanik, kelle näidendid on võitnud mitmeid mainekaid auhindu. Ta on tihedalt seotud New Yorki teatritega Ensemble Studio Theatre ja South Coast Repertory, kus esietenduvad ka enamus tema uutest töödest. “Kolm vihmast päeva” valiti 1998. aastal Pulitzeri preemia nominendiks ning seda on mitmel korral lavastatud erinevate staarnäitlejate (nt. Julia Roberts, James McAvoy) osavõtul nii Broadway’l kui ka West End’il. Tegemist on näidendi esmalavastusega Eestis.


Lisas cantabile 18.02.2013
Pane hinne:
Kolm õde
9.0
3 hindajat

45. Kolm õde
Hendrik Toompere jr

Paljud on kuhugi teel, kes uue õnne, kes suurema raha, kes kodu poole. Kolme õde kisub sisimas ammu juba teele, kodu poole, Moskvasse, kus võiks ees oodata turvalisem, parem, ihaldatum elu. Aga siin on aastatega tekkinud paigale jääma sundivaid suhteid ja vabatahtlikult on raske loobuda oma armastusest ning põlema süüdata olevikuga siduvaid sildu. Ja kas seda, unelmate Moskvat, kuhu hing kisub, ongi üldse olemas? Osades: Mait Malmsten, Liis Haab, Kersti Heinloo, Merle Palmiste, Marta Laan, Taavi Teplenkov, Jan Uuspõld, Hendrik Toompere jr jr, Rein Oja, Raimo Pass, Jüri Tiidus, Mihkel Kabel, Tõnu Aav, Ester Pajusoo.


Lisas winkwonk 17.02.2012
Pane hinne:
Kontakt

46. Kontakt
Ingomar Vihmar

„Kontaktis“ tõukavad juhuslikud kohtumised ja kokkupõrked tegelasi mitmes Läänemere äärses riigis ootamatult iseendasse vaatama, endaga uuesti ühendust võtma ja avanema, et oma „kookonist“ välja astudes eluga edasi minna. See on lugu universaalsest soovist olla ühenduses iseenda ja maailmaga. „Kontakt“ võitis 2010. aastal näidendivõistlusel New Baltic Drama 2011 Eesti peapreemia.


Lisas Marge-Elin Roose 16.11.2012
Pane hinne:
Krappi viimane lint. Sammumisi
6.6
10 hindajat

47. Krappi viimane lint. Sammumisi
Rein Oja

Beckett kirjutab mäletamisest ja möödunu ümbermõtestamisest. Minevik ei lase lahti ning ikka ja jälle peavad ta tegelased kunagisi sündmusi, korduvaid mõtteid, mälestuspilte oma peas edasi-tagasi kerima, neid uuesti sõnastama. Krapp istub magnetofoni taga ja kuulab taas ja taas omaenda häält, olles just kuulanud ühte eelmist aastatetagust lindistust. May sammub mööda koridori edasi-tagasi ja kuulab – kuuleb – oma peas üha korduvat kas toimunud või toimumata sündmuste kaja. Mälu teeb valikuid ning hinnangud aastatetagustele asjadele muutuvad. Osades: Osades: Ain Lutsepp, Kaie Mihkelson, Ester Pajusoo. Autor: Samuel Beckett.


Lisas Vize 17.01.2011
Pane hinne:
Kuidas seletada pilte surnud jänesele
8.5
23 hindajat

48. Kuidas seletada pilte surnud jänesele
Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper

Kuidas seletada pilte surnud jänesele on lavastus kunsti tegemisest ja vastuvõtmisest. Improviseeritakse, tantsitakse, tsiteeritakse performance’eid, ehitatakse installatsioone ning hoitakse kõrgel kunsti lippu, kui barrikaadidele tõusevad vürtspoodnikud. Jah, see on lavastus sellest, kuidas maailma paremaks muuta. Värskus ja väsimine, tegemine ja ootamine, rõõm ja meeleheide, usk ja kannatus. Lavastuse pealkiri tsiteerib Saksa tegevuskunstniku Joseph Beuysi samanimelist aktsiooni 1965. aastast. Lisaks on lavastuses John Adamsi, Marie Underi, Peter Handke, Taavi Eelmaa, Pablo Neruda, Eha Komissarovi, Anton Tšehhovi jpt mõtted ja teod. NÄITLEJAD: Rasmus Kaljujärv, Risto Kübar, Andres Mähar, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Gert Raudsep, Inga Salurand, Tambet Tuisk, Marika Vaarik ja Sergo Vares.


Lisas beck 07.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“10 aastat tagasi oli selline asi nagu "Peda bellett", kus noored tantsutudengid said teha enam-vähem kõike, mis neile pähe tuli. Mulle oli see esimene kokkupuude "kaasaegse" teatriga. Sel ajal vaatasin (millegipärast) kohusetruult ära ka kõik Von Krhali lavastused ja nüüd "Kuidas seletada..." vaadates sai selgeks, et see kõik on juba 100 korda olnud. Ja kui etenduse eesmärk oligi näidata "kõike, mis on juba 100 korda olnud", siis ühinen eelpool kõnelenud kriitikuga, et poole tunniga oleks võinud inimesed ära õhtule lasta. Kui eesmärk oli aga kultuuripoliitikale keskmist sõrme näidata, siis oleks võinud ikka kõvasti kraade juurde keerata ja/või rohkem siseringi "nalju" sinna põimida. Etendus mind järele mõtlema millegi üle ei pannud, ärritas küll, aga ainult füüsilist keha (lavalt tulev higihaisu ja ebamugav tool).”

17.01.2011 15:28 - crep suzet
Hinnang arvustusele:
  +1   -0