- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
169.
Paradise: Love (2013)
Ulrich Seidl
Juba esimene pilk Ulrich Seidli filmi PARADIIS: ARMASTUS reklaamplakatile paneb asja üle järele mõtlema. Lotendava figuuriga keskealine valge naisterahvas seisab kenade ja meelate Aafrika noorte meeste ees, kes teda justkui kuhugi kutsuksid – kindel see, et tegu ei ole just kõige tavalisema turismifilmiga. Pigem siis juba (seksi)turismifilmiga. Ega asjata ei peeta austerlast Ulrich Seidlit Mandri-Euroopa Ken Loachiks. Mõlemad mehed tegelevad meile üsna ebaturvaliste teemadega, millega suurem osa meist ei tahaks ennast üldse suhestada ja mille vaatamine suurelt ekraanilt paneb nõrgema närvikavaga publikut kindlasti piinlikusest punastama. Ulrich Seidl on seda publikuga juba aastaid teinud, mõeldes kas või tema mõne aasta tagusele väga valusale ja ka PÖFFil näidatud seksiärist jutustavale filmile „Import/Export”. PARADIIS: ARMASTUS, mis on Ulrich Seidli esimene osa „Paradiisi” triloogiast, räägib igavlevast ja oma puberteedieas tütrega mitte just kõige paremates suhetes olevast Austria koduperenaisest, 50ndates eluaastates Teresast (suurepärane mäng Margarethe Tieselilt), kes sõidab tuusikuga Keenia merekuurordisse närve puhkama ehk nii-öelda turvalist safarit pidama. Hakuna matata – nii tervitavad kohalikud Aafrikasse jõudnud turiste (enamasti naisi), keda Keenias tuntakse ka kui sugar mama’sid – naisi, kellele kohalikud kenad kutid oma armastust müüvad. Ka Teresa tahab armastust ning seab tutvust meestega, kes seda talle heal meelel pakuvad ...
Lisas cantabile 12.06.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
170.
Passion (2013)
Brian DePalma
Pärast viieaastast pausi naaseb suurele ekraanile veteranrežissöör Brian De Palma (Scarface, The Untouchables, Mission: Impossible) erootilise thrilleriga PATUNE KIRG (Passion), mis ärgitas tuliseid diskussioone 2012. a Veneetsia filmifestivali publiku seas. Režissöör sai inspiratsiooni paari aasta tagusest sensuaalsest Prantsuse filmist "Armastuse kuritegu" (Crime d'amour, 2009), mille stsenaariumi ta oma nägemuse järgi taaslavastas. Filmi PATUNE KIRG keskmes on kaks kaasaegset naist, kes võitlevad oma koha eest halastamatus ärimaailmas. Peaosades on kaks andekat näitlejannat Rachel McAdams ("Vanne", "Sherlock Holmes") ja Noomi Rapace ("Lohetätoveeringuga tüdruk", "Sherlock Holmes", "Prometheus"). Rahvusvahelise firma autoriteetne juht Christine (Rachel McAdams) otsib iga hinna eest tunnustust ning võimalust raha teenimiseks. Tema töötajal Isabelle'il (Noomi Rapace) puudub enesekindlus ning ta on kergelt mõjutatav, kuid tal on palju suurepäraseid ideid. Kasutades ära Isabelle'i naiivsust, varastab Christine tema miljoni dollari idee ning esitab seda kui oma nägemust. Isabelle otsustab kätte maksta. Selliseid intriige punuda ning mänge mängida oskavad vaid naised. Peale töösuhete seob naisi ka voodisuhe ning tänu sellele hakkavad nad teineteist manipuleerima küll võrgutades, domineerides kui alandades. Lõpuks viib see nõiaring Christine'i ja Isabelle'i finišijooneni, milleks on mõrv. See film on läbipõimunud naiselikust kavalusest ja süütusest, ohjeldamatust kirest ja pettusest. Õrnalt sosistatud sõnad muutuvad kättemaksuplaaniks ja ohvrist saab jahimees. Eestikeelne pealkiri: Patune kirg
Lisas cantabile 21.03.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
171.
Pawn Sacrifice (2015)
Edward Zwick
Film keerulisest malegeeniusest Bobby Fisherist ning tema suurest lahingust NSVLi maletaja Boris Spassky'ga.
Lisas Kaupo Liiv
“Väga huvitav film oli. Ta räägib ühest väga geniaalsest, aga samas ka väga keerulisest isiksusest Bobby Fisherist (Tobey Maguire). Fisher oli malemaailma imelaps, kellel ei olnud mitte ainult väga hea mälu, et meelde jätta eelnevalt mängitud mänge, vaid ka oskus ise luua uusi mänguskeeme.
Kui nüüd vaadata filmi ennast, siis tegemist on väga lihtsakoelise elulooga. Raske on seda isegi elulooks nimetada, sest tegelikult on põhitähelepanu suunatud ühele kindlale hetkele. Samas kummalisel kombel jääb ka selle hetke kujutamine mõnevõrra lahjaks, sest ülejäänud elu näitamiseks kuluv aeg röövib jälle aega põhitähelepanu all olevalt hetkelt. Nii ei saa kumbki osa kuidagi tähelepanu, mis peaks.
Filmi tunnetus on mõnusalt neutraalne. kuigi Fisher ise tahab vist Lääne ja Ida vahelist võitlust, on ikkagi NSVLi pool pigem neutraalne. Kõiges mitte ja Iivo Nei päris naljakas, aga me ei saa öelda, et ükski tegelane otseselt negatiivne oleks. Eks poliitika oli alati mingil määral mängus ja seda täpselt nii järgi kopeerida nagu oli, pole võimalik. Samas film reklaamib ennast küll veidi selle võitlusega. Vaadake või seda postrit siin.
Tobey Maguire teeb hea rolli. Ta on väga neutraalne ning ei mängi üle. Võiks ju ajada käed taeva poole ja karjuda ikka veel kõvemini ja laamendada, aga ta ei tee seda, vaid jätab inimliku, väga katkise inimese mulje, mis ilmselt ka oli.
Kõige rohkem tunnen ma puudust sellest, et filmis puudub male juures pinevus. Mängu ennast ei näidata peaaegu üldse. Ma arvan, et film oleks pidanud sellele natuke rohkem keskenduma. Ma ei ole malega sina peal ja antud film mind nüüd küll ei kutsu otseselt endale komplekti ostma ning ei pane maleraamatuid lugema. Ta oleks võinud selles osas olla natuke inspireerivam. Ma suudan peas genereerida küll head montaaži ja kaameratööd, mis filmi tunduvalt põnevamaks ja inspireerivamaks teeks, aga kui lavastaja nii ei tahtnud, siis mis seal ikka teha.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
172.
Pay It Forward (2000)
Mimi Leder
Kujutage ette, et te aitate kedagi, kuid ei palu vastuteenet. Selle asemel lasete tal osutada teene kolmele inimesele, kes igaüks omakorda osutavad teene veel kolmele inimesele - ja nii edasi ja nii edasi, kuni see headus ülemaailmseks muutub. Arvate, et see on võimatu? Koolipoiss Trevor McKinney selle arvamusega ei lepi. Eestikeelne pealkiri: Anna edasi.
Lisas kiks 11.01.2012
“See film mõjub nii inspireerivalt ja armsalt, mulle igatahes meeldis.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
173.
Perfect Sense (2011)
David MacKenzie
Šotlasest režissööri David MacKenzie seitsmes mängufilm on Glasgow's aset leidev optimistliku alatooniga apokalüptiline armastuslugu. Ajal, mil üle maailma kogub tuure inimeste elutähtsaid tajusid välja lülitav katk, hakkavad peene restorani peakoka Michaeli (Ewan McGregor) ja töönarkomaanist epidemioloogi Susani (Eva Green) vahel arenema romantilised tundmused. Just siis, kui nad on lõpuks võimelised tundma armastust, lülituvad üksteise järel välja inimkonna lõhnataju, maitsmismeel, kuulmine... Osades: Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen, Stephen Dillane, Ewen Bremner, Alastair Mackenzie. Eestikeelne pealkiri: Täiuslik meel.
Lisas Bluez 06.01.2012
“Väikese eelarvega (paistab välja) üsna tavaline film. Segab ilmselge keemia puudumine peategelaste vahel, imelik on vaadata kohe.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
174.
Polli päevikud (2010)
Chris Kraus
1914. aasta baltisakslaste valitsetud Eestis jõuab 14-aastane aadlitüdruk tagasi mõisa, kus pinged maad jagavate sakslaste, venelaste ja eestlaste vahel on jõudnud haripunkti. Samal ajal kui tüdruku teadlasest isa hoiab perekonda oma julma kontrolli all, peidab mõisapreili eestlasest mässajat – alguses uudishimust ja siis trotsist, andes tõuke pidurdamatule ahelreaktsioonile. Osades: Tambet Tuisk, Paula Beer, Edgar Selge, Jeanette Hain, Ricky Müller. Muusika: Annette Focks. Produtsendid: Alexandra ja Meike Kordes, Riina Sildos, Danny Krausz.
Lisas chupacabra 13.12.2010