6.6 9 hindajat

Mission Impossible - Rogue Nation (2015)
Christopher McQuarrie

Ethan Hunt (Tom Cruise) ja tema meeskond (Simon Pegg, Jeremy Renner, Ving Rhames) peab Mission Impossible viiendas filmis rinda pistma saladusliku Sündikaadiga, mille eesotsas Solomon Lane (Sean Harris) nimeline tegelane. Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
03.08.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“James Bond on tagasi! Vabandust, Ethan Hunt on tagasi! Kuigi peategelaseks võiks vabalt olla ka esimesena mainitud spioon, sest Mission Impossible – Rogue Nation on film, mille võiks vabalt Bondi filmiseeria vahele lükata ning keegi ei saaks aru, et vale filmiseeria film seal on.

Oma olemuse poolelt ongi film segu justkui eelmistest MI filmidest, Bondi filmidest ja miks mitte ka viimasest Fast and Furious filmist, seda just riigist riiki liikumise osas. Seikluse osas päris sarnane film. Bondi filmidest on ta midagi Daltoni aja filmide moodi. Cruise ei ole nii hea Bond, kui Connery ja mitte nii naljakas, kui Moore ning actionstaarina jääb ta ikkagi Brosnanile ja Craigile alla. Olgugi, et ta on juba üle viiekümne, mõjub ta ikkagi kuidagi poisikesena ekraanil. Renner kõrval näiteks mõjub palju paremini. Kusjuures kui nii mõtlema hakata, siis kui need kaks näitlejat rollid vahetaksid, siis ma arvan, et oleks parem tulemus isegi.

Mission Impossible filmidel on olnud see viga, et nad ei ole peale esimest filmi leidnud oma kohta. Esimene oli justkui külma sõja thriller, mis esmakordselt suutis sisse lisada ka actionit, aga jäi samas stiilseks, mitte puhtaks märuliks. Järgmised kaks filmi olid oma toonilt erinevad ja liikusid puhtalt actioni peale. Brad Birdi neljas film üritas seda parandada ja natuke õnnestus ka, kuid päris algset tooni tagasu ei toonud. Selles osas on Rogue Nation absolutselt täppi pannud.

Maskid, tehnoloogia ja pöörangud filmis loovad identiteedi. Ülimalt hästi tehtud! Esimene stseen, kus Hunt kohtub esmakordselt Lane'ga on selline, mis peakski MI sarja iseloomustama ning lõppmäng on ka suurepäraselt korraldatud. Ei mingit möllu ja suuri plahvatusi, vaid stiilselt nagu peabki. Job well done!

Näitlejad teevad oma tööd hästi. Ferguson Ilsa Faustina on isegi veidi parem, kui Paula Patton eelmises filmis, Renneril ja Rhamesil palju tegevust seekord ei ole ning suurem osa on jäätud Peggi kanda, kes ka talle omasel viisil filmi kohustusliku koomilise rolli osa enda kanda võtab ning aus olles teeb seda väga hästi.

Sean Harris Lanega oli hea üllatus. Oma karismaatilisuses jääb Bondi tavalistele kurikaeladele alla, kuid Michael Nyqvistile ja Dougray Scottile annab silmad ette. Palju on kiidetud Abramsi kolmandat osa ja Philip Seymour Hoffmanni, aga minu arvates ei olnud see miskit erilist ning Harris on just sellist tüüpi kurikael, kellega IMF peaks tegelema.

Ainus, mille koha pealt veidi norin on muusika. Sellist muusika osa nagu Bondi filmidel on, seda ei ole, aga MI on olemas ju eriti meeldejääv Lalo Schifrini tunnusmeloodia ning seda on kuriteovääriliselt vähe kasutatud, kuigi see võiks filmi veel astme võrra tõsta.

Kokkuvõttes võib öelda, et tegemist on korraliku meelelahutusega. Iga paari aasta tagant vaataks sellist MI filmi igatahes ära. Marss marss kinno nüüd ja hiljem pange ka oma muljed kinno. ”

03.08.2015 19:27 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Christopher McQuarrie Mission Impossible - Rogue Nation (2015) arvustusi (review)Otsi Google abil: christopher mcquarrie mission impossible - rogue nation (2015) (review)