Putinita- Poliitilised dialoogid Jevgeni Kisseljoviga
8.0
9 hindajat

67. Putinita- Poliitilised dialoogid Jevgeni Kisseljoviga
Mihhail Kasjanov

Raamat avab lugejatele Venemaa võimu telgitaguseid, paljastab jahmatavaid fakte Mihhail Hodorkovski vangistamisest ja Jukose afäärist, sõltumatute telejaamade NTV ja TV-6 sulgemisest, 1996. aasta valimistest jt poliitilistest sündmustest Venemaal. Raamatu ilmumine Putini-ajal on analüütikute sõnul tõeline ime. Toimetaja: Andrei Hvostov.


Lisas Fergus 09.02.2011
Pane hinne:
Mõtterelv
8.0
2 hindajat

68. Mõtterelv
Philip M. Taylor

Philip M. Taylor (1954–2010) õppis ja elas terve elu Inglismaal Leedsis: lõpetas seal ülikooli, alustas teaduskarjääri, sai professoriks ja ka suri kõigest 56aastaselt. Nende kuivade sõnade taga on aga särav karjäär, karismaatiline professor, kellele õpilased üle kogu maailma on teinud väga emotsionaalseid järelehüüdeid. Teie ees on Philip M. Taylori teos originaalpealkirjaga „Munitions of the Mind”. Omal ajal oli selle raamatu ilmumine sensatsioon ja teos muutus kohe valdkonna lauaraamatuks, nüüd juba klassikaks. See oli pikka aega ainuke propaganda ajalugu vanaajast kaasajani käsitlev teos, mille põhjal sai huviline luua ettekujutuse sellest, mis on propaganda. Raul Rebane Käesolev raamat käsitleb propaganda vahendeid. Mitte seda, kas toode (nagu sõda või religioon) on vajalik või mitte, kas see on õige või vale, õiglane või ebaõiglane. Uuritakse vaid vahendeid, mille abil toodet – edukalt või edutult – turustatakse. Raamat annab lugejale teadmisi, kuidas propaganda on arenenud, kuidas seda ära tunda ja milliseid eesmärke võib see eneses peita. Propaganda – nagu sõnastas üks Inglise välisministeeriumi ametnik 1920ndate lõpus – on „hea sõna, mis on läinud nihu“. Propaganda ei pruugi olla halb, nagu enamik arvab. Näiteks, eks ole ju „õiglasest sõjast“ rääkides seda toetav propaganda õigustatud? Ja kui sõda on „vajalik“, on seda ju propagandagi?


Lisas Marge-Elin Roose 12.04.2012
Pane hinne:
Eestist ja ettepoole
8.0
1 hindaja

69. Eestist ja ettepoole
Erik Terk

TLÜ Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi direktori ja Riigiteaduste Instituudi professori Erik Tergi raamat sisaldab aastatest 1994 – 2012 valminud kirjutisi, mis kõik käsitlevad ühel või teisel viisil Eesti arengu sõlmprobleeme, foone ja valikuid. Raamatus sisaldub nii poleemikat konkreetsete ajaperioodide majandus-, sotsiaal- ja välispoliitiliste sõlmküsimuste ümber kui komplekssemate ja pikemale ajaperioodile mõeldud arengustsenaariumide kirjeldusi ja nende analüüsi. Eestis toimuvat ja tulevikus toimuda võivat on käsitletud laiemas kontekstis, rida kirjutisi on pühendatud arengutele Ida-Aasias, Venemaal ja Euroopa Liidus (eriti Läänemereregioonis) ning nende võimalikule mõjule Eestile. Raamatule lisavad väärtust praegusest ajaperspektiivist tehtud autori tagasivaated varemtehtud prognoosidele ja arengustsenaariumidele: mis varemeeldatust on tegelikkuses realiseerunud, mis viltu läinud ja miks. Lugeja leiab raamatust peale Eestiga seotud strateegilist laadi materjali ka hea, nii teoreetilise kui praktilise pildi selle kohta, mis on üldse tuleviku-uuringud, miks neid tehakse, kes teevad ja kuidas on neid võimalik kasutada. Raamat on kirjutatud hästi loetavas ja atraktiivses stiilis, sobib nii majanduse, poliitika kui üldse laiema arenguproblemaatika vastu huvi tundvatele lugejatele.


Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
Pane hinne:
Kaheksa kanget
8.0
3 hindajat

70. Kaheksa kanget
Tiit Karuks

Intervjuuderaamatu "Kaheksa kanget" peategelased on maadlejad ja korvpallurid. Mõlema ala tegijad on Eesti spordile ajast aega kuulsust toonud. Raamatusse valituil on põnevad elulood ja mõttemaailmad. Niisiis, siin kohtute maadlejate Voldemar Väli, August Englase, Kaido Höövelsoni ja Heiki Nabiga ning korvpallurite Ilmar Kullami, Arvo Putmakeri, Jaak Salumetsa ja Tiit Sokuga.


Lisas Raamat24 05.05.2015
Pane hinne:
Takerdunud rünnak
7.8
6 hindajat

71. Takerdunud rünnak
Leo Kunnas

Riigikaitse ei ole raketiteadus või elementaarosakeste füüsika. See kolmekümnest ajakirjanduslikust artiklist kokku pandud raamat on mõeldud laiale lugejaskonnale teadvustamaks Eesti riigikaitse võtmeprobleeme. Siin ei käsitleta ainuüksi probleeme, vaid pakutakse ka lahendusi.


Lisas trophyhunter 18.12.2010
Pane hinne:
Johannes Soodla VR II/2, II/3 Relva -SSi kindral
7.8
5 hindajat

72. Johannes Soodla VR II/2, II/3 Relva -SSi kindral
Rauno Võsaste

Johannes Soodlat (1897–1965) võib pidada üheks eripalgelisima karjääriga Eesti sõjaväelaseks. Teenistuse jooksul tuli tal kanda erinevaid vorme tsaariarmee mundrist kuni Relva-SSi kindrali omani. Sinna vahele mahtus ka ainuke vabalt valitud vorm – Eesti sõjaväe munder. Raamat annab põhjaliku ülevaate Johannes Soodla sõjameheteest, kuid esitab haaravalt ka episoode tema eraelust, olgu selleks lapsepõlv Tartumaal või koolidirektoritegevus Itaalias. Lõbusaid ja ohvitserile ehk mittesobivaidki seiku leiame nii kolonel Soodla kui ka hilisema kindralinspektor Soodla teenistusest ja eraelust. Raamatus on kasutatud hulgaliselt arhiivimaterjale ja dokumente nii kodu- kui ka välismaalt. Johannes Soodla isikliku arhiivi materjalid, mida raamatu kirjutamisel on kasutatud ja millest mõned on avaldatud esmakordselt, aitavad täpsustada fakte tõsisema sõjaajaloohuvilise jaoks, aga teevad lugemise nauditavaks ka laiemale lugejaskonnale.


Lisas cantabile 27.02.2013
Pane hinne: