Kalevipoja lapsed
5.5
2 hindajat

67. Kalevipoja lapsed
Enno Uibo, Ere Uibo

Siia raamatusse on kogutud võõrvõimude poolt küüditatud inimeste saatused: nende mälestused, nii kurvad kui veidi rõõmsamad hetked, saavutused ja mõtted. Need on inimesed, kes pilluti laiali mööda maailma kõledaid paiku ning keda sunniti jooma kannatusekarikast. Siiski oli mingi jõud, mis ei lasknud neil pisaratest pimedaks jääda ega hingevalust hulluda. See võim oli eestlastlik visadus. Usk oma juurtesse ja kodumaasse. Nemad ongi Kalevipoja lapsed, kes tulid kaugelt tagasi ning ehitasid oma kodud varemetest taas üles.


Lisas Marge-Elin Roose 19.12.2012
Pane hinne:
Tallinna kalmistud - rahva pärand

68. Tallinna kalmistud - rahva pärand
Frank Adamek, Tiiu Kuhi

Eesti ja inglise keelne kultuurilooline ülevaade Tallinna endistest ja tänastest kalmistutest ühes rohke pildimaterjaliga. Mõeldud nii Eesti lugejale kui välisturistile.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Mustamäe ajalugu 1960.aastate alguseni

69. Mustamäe ajalugu 1960.aastate alguseni
Robert Nerman

Raamatust võib saada hea ülevaate Mustamäe kohal asunud vanematest taludest, sealsetest elanikest, probleemidest ja edusammudest ning asustusala järk-järgulisest laienemisest. Raamatus kirjeldatakse omaaegset maastikku ja selle muutusi, teedevõrku, elanike igapäevast elu-olu. Samuti saame sealt ülevaate Mustamäe kohal tegutsenud kolhoosidest, aianditest, paekarjäärist, vangilaagritest ja kalmistust. Raamat on varustatud rohkete fotodega ning skeemiga.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Eesti riigipead

70. Eesti riigipead
Loone Ots

Loone Otsa raamat tutvustab meie riigijuhte kultuuriloo vaatenurgast. Ülevaate saab viieteistkümne Eestit juhtinud mehe elust Konstantin Pätsist Toomas Hendrik Ilveseni. Esseelaadses vormis paigutab autor enam või vähem tuntud poliitikakesksed elulood ajastu konteksti, näidates keskkonda, milles need mehed toimisid.


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne:
Kohtumine KGB-ga

71. Kohtumine KGB-ga
Ann-Mari Lahti

Haarav dokumentaaljutustus rootslanna Ann-Mari Lahti osalemisest eestlaste vabadusvõitluses 1980ndate alguse Tallinnas, kus valitsesid hirm, inimeste tagakiusamine ning kõikenägev ja -teadev KGB. Kõik algas tänapäeva mõistes süütust, kuid tol ajajärgul siiski salajasest piibliveost Tallinna Oleviste kirikule. Rootsist 1979. aastal esmakordselt Eestisse saabudes ei teadnud Ann-Mari, milliseid probleeme saab tal olema Balti riike oma kägistavas haardes hoidnud KGB-ga. Ent selgus saabus peatselt.


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne:
Süütalastepäev
4.0
1 hindaja

72. Süütalastepäev
Rein Kasela

Mida enamat saaks täiskasvanuks saades teha üks orvuna kasvanud inimene, kelle lapseootel ema mõrvasid 1941. aastal venelastest julmurid ning kelle metsavennast isa hukutas end seejärel perre kasuemaks sokutanud äraandja? Ta saab ainult uurida ning kõik, mida teada saanud, üles tähendada. Ainult nii saab lunastatud lapsepõlves kogetud kohutav vägivald. Kuid Rein Kasela ei ole piirdunud ainult oma perekonna erakordselt traagilise looga. Ta on laiendanud haaret üle terve Järvamaa, oma kodukandi. Autoril on õnnestunud taastada hulgaliselt kunagisi sündmusi aastatest 1940-1944 ning tuua avalikkuse ette ridamisi nii kohalikke mõrtsukaid kui nende ohvreid. Need lood on täis kurbust ning õõvastavat vägivalda. Ent just sel viisil annab raamatu pealkiri selle sisule hoopis uue ja laiema mõõte. Eesti rahva jaoks kestis süütalastepäev, mil koos Rein Kasela emaga hukkus ka alles sündimata maimuke, enam kui kümnendi.


Lisas Marge-Elin Roose 29.11.2012
Pane hinne: