Kodavere regilaulud. Vana Kannel XI
10
2 hindajat

1. Kodavere regilaulud. Vana Kannel XI
Liina Saarlo, Edna Tuvi

"Vana Kannel" on Jakob Hurda algatatud teaduslik väljaanne, kus avaldatakse kihelkondade kaupa kõik sealt kogutud regilaulud koos viisidega. Kodavere on äärmiselt omapärane regilaulupiirkond - lõuna- ja põhjaeestiliste laulunähtuste piiriala, millel on ühisosa ka teiste Eesti idapiirkondade ja vadja traditsiooniga. Kihelkonna ääremaise asupaiga tõttu on laulud säilitanud arhailisi jooni. Tänu jätkuvale uurijahuvile on Kodaverest 19. ja 20. sajandil jäädvustatud rikkalik regilauluvara. See on tervikuna avaldatud "Vana Kandle" XI, Kodavere regilaulude köites. Väljaande tekstiosa on koostanud Eesti Kirjandusmuuseumi regilaulu-uurija Liina Saarlo, viisiosa Edna Tuvi. "Vana Kandle" Kodavere köite 1431 laulu- ning 97 loitsuteksti annavad ainulaadse poeetilise ülevaate kunagiste kodaverelaste tunnetest ja suhetest, elukorraldusest ning ilmavaatest. Sissejuhatavad peatükid tutvustavad Kodavere kihelkonna ajalugu, regilaulude murdekeelt, laulude kogujaid, laulikuid ja regiviise. Väljaanne on varustatud registrite, sõnaseletuste ning inglisekeelsete resümeedega.


Lisas sipsik 11.02.2014
Pane hinne:
Lumivalgeke
10
2 hindajat

2. Lumivalgeke
Janika Sillamaa

Janika Sillamaa muusikal "Lumivalgeke" - raamat libreto, nootide ja illustratsioonidega, milleks meeleolukad fotod erinevaist lavastustest (maht 60 lk). Tagakaane taskus ka CD lauludega, mida esitavad mitmete lavastuste lauljad-näitlejad, lisaks mõned fonogrammid.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Vana Kannel XI Kodavere regilaulud
10
2 hindajat

3. Vana Kannel XI Kodavere regilaulud
Liina Saarlo, Edna Tuvi

„Vana Kannel“ on Jakob Hurda algatatud teaduslik väljaanne, kus avaldatakse kihelkondade kaupa kõik sealt kogutud regilaulud koos viisidega. Kodavere on äärmiselt omapärane regilaulupiirkond – lõuna- ja põhjaeestiliste laulunähtuste piiriala, millel on ühisosa ka teiste Eesti idapiirkondade ja vadja traditsiooniga. Kihelkonna ääremaise asupaiga tõttu on laulud säilitanud arhailisi jooni. Tänu jätkuvale uurijahuvile on Kodaverest 19. ja 20. sajandil jäädvustatud rikkalik regilauluvara. See on tervikuna avaldatud „Vana Kandle“ XI, Kodavere regilaulude köites. Väljaande tekstiosa on koostanud Eesti Kirjandusmuuseumi regilaulu-uurija Liina Saarlo, viisosa Edna Tuvi. „Vana Kandle“ Kodavere köite 1431 laulu- ning 97 loitsuteksti annavad ainulaadse poeetilise ülevaate kunagiste kodaverelaste tunnetest ja suhetest, elukorraldusest ning ilmavaatest. Sissejuhatavad peatükid tutvustavad Kodavere kihelkonna ajalugu, regilaulude murdekeelt, laulude kogujaid, laulikuid ja regiviise. Väljaanne on varustatud registrite, sõnaseletuste ning inglisekeelsete resümeedega.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Sammud lumel
10
3 hindajat

4. Sammud lumel
Anu Röömel

Viljandi laululooja Anu Röömeli uus laulukogumik sisaldab 13 laulu. Läbivaks teemaks siis talve tulek ja saabuvad jõulud. Sisaldab laule nagu „Lumehelves“, „Igaühel omad jõulud“, „Õige talvetunne“, „Saabuvad jõulud“ jt. Sobiv repertuaar kooliealistele, 1-3 häälsed laulud akordimärkidega.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Tibukese unenägu+CD
6.7
6 hindajat

5. Tibukese unenägu+CD
Kadri Kiviste

Laulude autor Kadri Kiviste on lõpetanud lastemuusikakooli klaveri erialal ja töötab hetkel rootsi ja inglise keele õpetajana Brno linnas Tsehhimaal. Enamus laulude seaded ning kõik fonod on teinud vabakutseline muusik ja kitarrist Joonas Kreen. Ta on hästi suutnud sulandada oma dzässisoone laste mängulise maailmaga. Lauliku kujundas Külli Hansen. Laulik sisaldab 23 1-3 häälset laulu, kaasas cd plaat kõikide laulude fonogrammidega.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
End leidsin muusika seest 2
8.3
7 hindajat

6. End leidsin muusika seest 2
Kadi Sepp

Pärnumaa muusikaõpetaja Kadi Sepa teine laulukogumik, kus sees 24 laulu lasteaia- ja koolilastele. Nagu ikka kajastuvad lauludes lapse rõõmud ja mured. Laule vabadusest, kodust ja kodumaast, loodusest läbi kogu aasta. Kaasas cd 17-e fonogrammiga.


Lisas sipsik 02.09.2013
Pane hinne: