Jurassic World (2015)
7.3
10 hindajat

49. Jurassic World (2015)
Colin Trevorrow

Inimesed pole õppinud, vaid ikka üritavad teha parki, kust dinosaurused ei suuda (järjekordselt) põgeneda ning seejärel oma lõunalauda inimlihaga täiustada. Kui see järjekordselt juhtub, siis seekord peavad kastanid tulest välja tooma Owen (Chris Pratt) ja Claire (Bryce Dallas Howard).


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
17.06.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“See on tõeline kauaoodatud järgede aasta ja ma ei mõtle Marveli filme, mille filme iga aasta välja tuleb. Oleme juba järje Mad Maxile ja tulemas on järjed Bondile, Terminatorile ja Star Warsile. Jurassic Park oli üheksakümnendatel tõeline hitt. Uus tehnoloogia lubas tuua ekraanile usutavalt selliseid tegelasi, mis varem tundus olevat võimatu. „Monsterfilmid“ tundusid saavat võimaluse usutavaks eluks. Jurassic Park oli esimene selline „monsterfilm“, mis oli intelligentne, mida enamik „monsterfilme“ varem ei olnud, sest koletised ei olnud usutavad ning filmid olid selles osas tahtmatult koomilised. Inimesed hõiskasid, et peale seda filmi on kõik võimalik. Järjed tundusid olevat paratamatud.
Ma pean ütlema, et mulle The Lost World meeldis. Goldblum, Moore, Postelwhite, Vaughan, Stormare – väga lahe näitlejateansambel ja lugu oli rohkem seiklusfilm, kui esimene. Mulle seiklusfilmid meeldivad ja seiklusfilm põnevuse, ehmatuste ja suurte „kollidega“ on ju nauditav. Kolmas osa oli veidi pettumust valmistav ja siis tekkis ka sarja vahe sisse. Sarja suurimaks probleemiks oli saanud see, et ta ei arenenud, vaid kordas ennast ja vaatajad said sellest ka aru. Inimesed satuvad parki või saarele, loomad saavad lahti või juba on lahti ja siis tuleb inimestel järjekordselt ellu jääda. Alati on ka lapsed tagaajavate osas, on vähemalt kaks paha – üks ahne ärimees ja üks jahimehetüüp. Lihtne ja selge valem. Ilmselt peale kolme filmi saadi aru, et seda korrata ei ole enam teema. Kõik on seda juba näinud ja kui teha neljas film, siis tuleb teha midagi uut ja 14 aastat vahet näitab, et see ei olnudki nii lihtne.
Möödus kolmteist aastat ja stuudio hakkas arvutama, et oleks hea aeg uus järg teha. Keegi enam ei mäleta, et filmisari hakkas ennast kordama ja need, kes vahepeal on kasvanud suureks, nemad tahavad ka ju dinosauruseid inimesi ampsamas näha.
Stuudio tegi seejärel suurepärase otsuse eduks. Nad palkasid Chris Pratti. Sel hetkel päris tundmatu näitleja, mis puudutas kinofilme. Tal ei olnud sel hetkel veel suuri hitte kinodes, oli sarjanäitleja ja mõned väikesed kinorollid, millest vast meeldejäävaim James McAvoy „sõbrana“ Wantedist, aga siis tuli eelmine suvi ja Guardians of the Galaxy. Üle aastate tõeline nauditav space adventure. Pratt oli hetkega A-list star. Inimesed ei oodanud Jurassi Worldi Chris Prattiga vaid Jurassic Worldi Starlordiga ning rekordid on tõsiasi.
Mis puutub antud filmi, siis ei ole siin midagi uut. Korratakse kõike seda, mida oleme juba näinud. Põhimõtteliselt on tegu ikkagi sama loo uuesti jutustamisega, millesse on paras kogus Deep Blue Sea nimelist filmi sisse pandud. Kõik neli filmi on praktiliselt ühe filmi kordused. See ei tähenda, et ta otseselt halb oleks ja ei oleks nauditav. Neile, kes eelmiste filmide ajal liiga väikesed olid, nemad on tõeline sihtgrupp filmile ja vaieldamatult on nad vaimustunud.
Loogikat ei tasu järjekordselt jälgida. Igasuguseid „plothole“ on tunduvalt rohkem, kui eelnevates filmides. Võiks ilmselt sadakond küsimust üles kirjutada, millele loogilist vastust lihtsalt ei ole, aga samas me räägime ju filmist, kus inimesed äratavad dinosaurused ellu.
Ükski näitlejatöö ei ole kahjuks märkimisväärne. On inimesed filmis ja isegi Pratt on pigem selline keskpärane. Ta ei ole eriliselt karismaatiline ega ka naljakas. Ta vist ei saa ühtegi nalja ega one-linerit filmis visata. Filmi toon lihtsalt on selline. Keegi otseselt väga halvasti ei mängi, aga kui tuleb järg ja kõik näitlejad asendatakse uutega, siis väga taga ei igatse. Eks risk oli, et filmist ei tule tõeline hitt, vaid jääb kolmanda filmi tasemele ja igasugune risk tegemisel tuli taandada võimalikult väikeseks. Sellest natuke kahju on, sest tegu on ikkagi kasutamata võimalusega.
Film ilmselt teeb ära selle aasta superhittidele – Furious 7 ja Avengers: Age of Ultronile ning võib uusi rekordeid teha, kuigi ilmselt kahele James Cameroni filmile jääb lõpuks alla. Juba sellepärast tasub vaadata, et näha, milline on üks film, mis teeb suhteliselt ootamatult rekordeid. ”

17.06.2015 09:07 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Paul (2011)
7.3
4 hindajat

50. Paul (2011)
Greg Mottola

Viimased 60 aastat on tulnukas nimega Paul (Seth Rogen) veetnud aega ülisalajases sõjaväebaasis. Teadmata põhjustel otsustab targutav kosmoserändur ühel päeval sealt põgeneda ning kasutab selleks esimest mööduvat sõidukit. Selleks on renditud autosuvila, milles rändavad kaks ulmefilmidest, -koomiksitest ja -romaanidest läbi imbunud nohikut Graeme Willy (Simon Pegg) ja Clive Gollings (Nick Frost), kes tunnevad pärast esmasest shokist ülesaamist siirast rõõmu ootamatu kolmanda astme lähikontakti üle. Nende kannul on föderaalagendid ja nende poolt kogemata röövitud noore naise (Kristen Wiig) fanaatiline isa. Kaks lootusetut nohikut aitavad kauget külalist, kes võib omakorda teha neist galaktika kangelased.


Lisas Dirf00 18.04.2011
Pane hinne:
Thor (2011)
7.3
8 hindajat

51. Thor (2011)
Kenneth Branagh

Võimas Thor (Chris Hemsworth) on tugev, aga ülbe sõdalane, kelle mõtlematu hulljulge käitumine lükkab uuesti käima iidse sõja. Thori isa Odin (Anthony Hopkins) pagendab ta karistuseks Maa peale, kus too on sunnitud karistuseks elama lihtsurelike seas. Kaunis noor teadlane Jane Foster (Natalie Portman) avaldab Thorile tohutut mõju ning temast saab ka Thori elu esimene armastus. Maal viibides saab taltsutamatu loomusega sõdalasele selgeks, milline peab olema tõeline kangelane, kui Asgardi kõige ohtlikum kurikael saadab sealsed tumedad jõud meie planeeti vallutama.


Lisas ortodorto 26.05.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Filmis leidub inimlikku draamat, vahedat huumorit ja päris ägedaid võitlusstseene.”

26.05.2011 10:05 - ortodorto
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Cowboys & Aliens (2011)
7.2
5 hindajat

52. Cowboys & Aliens (2011)
Jon Favreau

1873. Arizona territoorium. Võõras (Daniel Craig), kes ei mäleta midagi oma minevikust, ilmub karmi kõrbelinna nimega Absolution. Ainsaks viiteks mehe minevikule on salapärane võru ta parema käe küljes. Talle saab kiiresti selgeks, et kohalikud ei suhtu võõrastesse kuigi külalislahkelt ning mitte keegi ei tee mitte midagi, kuni pole saanud vastavat käsku linna raudse rusikaga valitsevalt kolonel Dolarhyde'ilt (Harrison Ford). See on linn, mida valitseb hirm. Eestikeelne pealkiri: Kauboid ja tulnukad.


Lisas Singh 31.08.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Mulle meeldis see et Daniel Craig sobis sellisesse rolli paremini kui ta on olnud James Bondi rollides. See et mõnede jaoks tundub film ebaühtlane võib tulla sellest et filmi peaosatäitja üritab meenutada oma minevikku, mida teised tema ümber teavad aga ise ta ei tea. Hoolimatta oma lahkhelidest kohalikku nö ärimehega soostuvad nad lõpuks tegema koostööd ning lõpuks saada peaaegu parimateks sõpradeks kes üksteist lahingutes toetavad.”

13.01.2012 00:21 - arvustaja
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Chronicle (2012)
7.1
7 hindajat

53. Chronicle (2012)
Josh Trank

Kolm koolipoissi, kes kõiki oma tegemisi filmida armastavad, leiavad ühel päeval midagi uskumatut, mille tulemusel tekivad neil kõigil üliinimlikud võimed, mida nad ise mõista ei suuda. Püüdes oma uusi võimeid tundma õppida, et neid enda huvides ära kasutada, hakkab poiste elu tasapisi kontrolli alt väljuma ning omavahelised suhted mõranema, kui inimloomuse pimedam pool üha enam võimust võtab. Eestikeelne pealkiri: Videopäevikud.


Lisas oskar 27.01.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Realistlik tunnetus ning tegelaste areng tegid Chronicles filmi paremaks teistest superkangelate-filmidest. Igapäevased inimesed kasutasid oma ootamatult saadud võimeid teiste kiusamiseks, lollitamiseks ning veelgi vähem üllamal eesmärgil. Taoline lähenemine oli veidi harjumatu, kuid sobis täiesti noorukite suhtumisega. Filmi jooksul suutsid esialgu tutvustatud stereotüübid teha läbi arvestatava muutuse; kui oleks alguses pidanud pakkuma, kes poistest saab olema "hea" ja kes "halb", oleks panustanud teistele nimedele.

Igasugused eriefektid olid lahedad ning millegipärast tundusid eriti reaalsed, ei näinudki CGI kujutisi. Võib-olla aitas Cloverfield-stiilis filmimine. Viimase koha pealt ei oska seisukohta võtta, ehk oleks eelistanud tavapäraselt filmitud varianti. Suure lahingu ajal oli tunda, kuidas vägisi topiti kaameraid igale poole, et vaataja näeks tegelastega toimuvat lähemalt. Teine miinus oli suurejoonelisele sündmuste haripunktile järgnenud tagasihoidlik filmi lõpp. Kuigi idee oli kena, kadus suur osa vau-efektist. Siiski superhea film, meeldis väga.”

06.09.2012 20:09 - Egle01
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
7.0
6 hindajat

54. Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Chris Columbus

J. K. Rowling´u samanimelisel raamatul põhinev film. Eestikeelne pealkiri: Harry Potter ja saladuste kamber. Osades: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Bonnie Wright jt. Valmimisaasta: 2002.


Lisas filmis6ber 20.02.2010
Pane hinne: